haluaisin aloittaa

luistelun

heip! olen 17 v tyttö lahdesta, ja oon jo pitkään etsinyt omaa urheilulajiani. tiedän että nyt on aika myöhäinen ajankohta aloittaa, mut luistelua oon ajatellut jo monesti.. mut onko tietoa paljonko maksaa jos haluaa muutamanki kerran viikossa harjoitella? ja onko mahdollisuuksia, kun käyn iltakoulua ja siis ilta-aikaan 15-20 ei oo mahdollista harjotella? kiitti :)

6

858

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • zgcnnndndgndddddddddd

      "Luistelun"?
      Siis mitä luistelua ajattelit?

    • ...

      taitoluistelua

      • Ninna

        Kukaan ei voi vastata tuohon, tiedätkö miksi...? Emme tiedä missä asut. Soittele siis vaan kotikaupunkisi seuraan/seuroihin ja kysy sieltä.


      • Ninna
        Ninna kirjoitti:

        Kukaan ei voi vastata tuohon, tiedätkö miksi...? Emme tiedä missä asut. Soittele siis vaan kotikaupunkisi seuraan/seuroihin ja kysy sieltä.

        Mainitsithan mistä olet, Lahdesta =)
        Eli siis, soita vaan rohkeasti ja kysy, luistelu on aivan ihana harrastus =)


    • luistelu typy

      ehkä paikkakunnan luisteluseuran luistelukoulusta löytyisi aikuisluistelijoille oma ryhmä. maksaa harrasteena parisataa vuodessa ja yksinluistelu satasen kuussa plus luistelupuku ( alkuun käy ihan verkarit)lisensi ja oma ohjelma maksaa paljon. on myös aikuis-muodostelmaluistelu joukkueita tullut lisää.(tasokin on aloittelijoitten luokkaa). että ota niskasta kiini ja kokeilemaan. ikinä ei ole liian myöhäistä harrastetason listelua aloittaa!

      • MJLLLL

        ÖÖÖ tuskin kyllä enää 17 vuotiaana pääsee kilpailemaan. etkä tarvi luistelupukua jos se on vaan harrastus.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      38
      3575
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      34
      2325
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      80
      2253
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      54
      2150
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      25
      1575
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      59
      1508
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      76
      1417
    8. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      55
      983
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      69
      967
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      38
      837
    Aihe