Vaikeudet ja selitykset senkun lisääntyvät rahojen kotiuttamisessa.
Vai mitä FYI?
Kirjoittelit eilen näin:
" Sovitaanko näin, että tulette
Kirjoittanut: FYI 19.2.2008 klo 19.42
lauantaina 23.2. tänne kyselemään tuota samaa asiaa.
JA
" >
" Kyllä, se on niin h**vetin pitkä aika
Kirjoittanut: FYI 19.2.2008 klo 20.17
kun sinäkään et näköjään jaksa niin kauan odottaa."
Toissapäivänä kirjoitit näin:
" >
Enkös minä kertonut, että ilmoitan kun
Kirjoittanut: FYI 18.2.2008 klo 17.20
hillot ovat taas valuneet väliaikaispurnukkaan eli Manipuukkerssiin.
Koittakaa nyt vaan sitkeästi kestää siihen asti, vaikka se näyttääkin vaikeata olevan.. "
KYSYMYKSENI:
Onko ne hillot nyt siellä väliaikaispurnukassa, eli Moneybookerissa??????
Vai mitä FYI?
Kirjoittelit eilen näin:
" Sovitaanko näin, että tulette
Kirjoittanut: FYI 19.2.2008 klo 19.42
lauantaina 23.2. tänne kyselemään tuota samaa asiaa.
JA
" >
" Kyllä, se on niin h**vetin pitkä aika
Kirjoittanut: FYI 19.2.2008 klo 20.17
kun sinäkään et näköjään jaksa niin kauan odottaa."
Toissapäivänä kirjoitit näin:
" >
Enkös minä kertonut, että ilmoitan kun
Kirjoittanut: FYI 18.2.2008 klo 17.20
hillot ovat taas valuneet väliaikaispurnukkaan eli Manipuukkerssiin.
Koittakaa nyt vaan sitkeästi kestää siihen asti, vaikka se näyttääkin vaikeata olevan.. "
KYSYMYKSENI:
Onko ne hillot nyt siellä väliaikaispurnukassa, eli Moneybookerissa??????
Vastaukset 40
Vanhimmat
missä rahat on.
Mitä kohtaa et tästä "Sovitaanko näin, että tulette
Kirjoittanut: FYI 19.2.2008 klo 19.42
lauantaina 23.2. tänne kyselemään tuota samaa asiaa." ymmärtänyt?
Et varmaankaan ymmärtänyt mitään - ei taida olla kovinkaan uutta sinulle "keski-ikäinen..."
Hieno on meininki pojilla.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000032967392
kertomaan että rahat tulivat tilille. Missä vaiheessa FYI katsot tilanteeksi sen että olet vain osa pyramidiponzihuijausta ja menetit rahat jotka olivat sisällä?
täällä tunkiolla jo kertaalleen.
Koska et (tietenkään, näköjään) osaa itse etsiä, niin kerron vielä TOISEN kerran:
Tulen tänne tunkiolle itkemään menetettyjä rahojani, JOS rahat eivät ole la 23.2. iltaan mennessä FYI:n Moneybookers-tilillä ja JOS FYI ei saa selitystä tiedusteluunsa (FYI:n moka / klubin moka ja pikainen korjaus).
Onko tässäkin nyt vielä jotain epäselvää.
Ovatko nämä muutamat jäljellä olevat päivät teille liian suuri pala kestettäväksi.
Pitääkö minun kenties valehdella, että rahat ovat perillä, vai mikä tuon säälittävän itkun oikein lopettaa?
Wincapitan omalta foorumilta on poistettu asialliset kysymykseni ?
Taidanpa otta yhteyden keskusrikospoliisiin.
Eikä ketään vieläkään HUIMAA tuo TOUHUILU!!!!
Oman ilmoituksensa mukaan reaaliajassa satojen miljooninen valuuttakauppaa tekevä WinCapita ei pysty hoitamaan jäsentensä pääoman palautuksia tai voitto-osuuksien maksuja ilmoittamanaan aikana.
Rahojen ns. kotiuttaminen on mahdollista vain kerran kuukaudessa. Silloinkin tarkasti säädellyn etukäteisilmoittamisen kautta.
Silti rahoja ei näy, eikä kuulu.
Kuinka muutaman tuhannen jäsenen rahaliikenteen hoitaminen kestää yli viikon taholta, joka ilmoittaa harjoittavansa reaaliajassa satojen miljooninen valuuttakauppaa.
Uskokoon ken tahtoo.
Kohta rytisee ja rikosilmoitusaalto lähtee liikkeelle.
Samalla lähtee sponsorit liikkeelle. Kohteella ei ole väliä kunhan ei ole Suomessa.
Voisitko ystävällisesti kertoa?
"Eikä ketään vieläkään HUIMAA tuo TOUHUILU!!!!"
Sinua taitaa huimata ja rankasti.
"Oman ilmoituksensa mukaan reaaliajassa satojen miljooninen valuuttakauppaa tekevä WinCapita ei pysty hoitamaan jäsentensä pääoman palautuksia tai voitto-osuuksien maksuja ilmoittamanaan aikana."
Ja kerrohan minulle ja kaikille muillekin, mikä on tuo maaginen aika, jonka WinCapita PRIVATE Club on ilmoittanut.
"Rahojen ns. kotiuttaminen on mahdollista vain kerran kuukaudessa. Silloinkin tarkasti säädellyn etukäteisilmoittamisen kautta."
Rahojen kotiuttamispyynnön voit laittaa ihan minä v**un päivänä ja ihan minä v**un viikonpäivänä tahansa.
Olet sinä sitten tavallista kovapäisempi tolvana, kun et tuota pysty sisäistämään.
"Silti rahoja ei näy, eikä kuulu."
Ei kuulu, ei. Mutta voin vakuuttaa että kohta (ei tarkoita 5 minuutin kuluttua) näkyy ja kohta kuuluu, myös täällä.
"Kuinka muutaman tuhannen jäsenen rahaliikenteen hoitaminen kestää yli viikon taholta, joka ilmoittaa harjoittavansa reaaliajassa satojen miljooninen valuuttakauppaa."
Kerrottu aiemmin.
"Uskokoon ken tahtoo."
Nimenomaan, onneksi sinä et päätä, mitä muiden tulee uskoa.
"Kohta rytisee ja rikosilmoitusaalto lähtee liikkeelle.
Nukkumaanmenoaikaasihan on vielä n. 6 tuntia aikaa?!
"Samalla lähtee sponsorit liikkeelle. Kohteella ei ole väliä kunhan ei ole Suomessa."
Tämän kaiken paskan keskellä onkin hyvä lähteä suvaitsevampien kulttuurien keskelle.
Varaa on toki myös niillä, jotka eivät ole sponsoroineet.
Mutta hei, jatketaan me vain täällä näitä löpinöitä.
Voin kertoa, että samaan aikaan FYI:llä on tulossa taas vähintään 50 pipsiä hyvää ja klubikin nappasi lähes 20 (jonka näin LÄHES reaaliajassa "flash-kikkareesta").
Että sellasta ponzia tällä kertaa..
Moneybookers-tilillä,
Parin klikkauksen päässä FYI:n Moneybookers-tilistä.
Kunhan vain tulee FYI:n vuoro.
Riittääkö?
Asiallisiin kysymyksiini ei vastata Klubin foorumilla.Miksi niitä ei edes näy siellä ?
Vastauksia pliis.
MissääääääH?!
Idiootiiiiiiiit!!!!!!11
Voisiko joku neovoa kauan rahasiirroissa yleensä menee?
10000 klikkaukseen 2 minuuttia, tuntia, päivää vai ehkä viikko, jos vaikka treidattaisiinkin siinä sivussa, kuten nytkin?
Se treidaus on kuitenkin se "main thing".
"Mitä v**tua sinä tolvana oikein sönkötät?!"
Kovin on hermot kireellä FYI:llä.
"Rahojen kotiuttamispyynnön voit laittaa ihan minä v**un päivänä ja ihan minä v**un viikonpäivänä tahansa."
Aina vaan näyttää verisuoni otsassa pullottavan.
"FYI:llä on tulossa taas vähintään 50 pipsiä hyvää ja klubikin nappasi lähes 20 (jonka näin LÄHES reaaliajassa "flash-kikkareesta")."
Ota sinä vain niitä pipsejä, muutahan et sieltä saakaan. "LÄHES reaaliaikainen Flash-kikkare" kertoo paljon toimintanne luotettavuudesta.
"Se treidaus on kuitenkin se "main thing"."
Kotiutuksiaan vaativilla rahojen saanto taitaa olla se "main thing" eli pääasia. Se että johonkin klikkaukseen menee monta viikkoa niin kertoo jotain toiminnan luotettavuudesta.
Reaaliaikainen käyrä näyttää 75 pipsin laskua eurolle eilisestä. On se kumma, että klubi ei saa tästä irti kuin 20. Eikä ole eka kerta.
Onko tullut aika näyttää vähän pienempiä tuottoja, jotta rahat riittävät kotiutuksiin?
että ei sillä ole väliä, jos tuotot ovat pienempiä, kunhan ne rahat tulevat h**vetin äkkiä.
Voin kertoa, että minulla on näiden kahden arvojärjestys täysin päinvastainen.
Haluaisin nähdä, kuinka nopeasti sinä selviytyisit esim. 10000 kpl klikkausoperaatiosta.
Puheittesi perusteella noin vartti..
aina päivässä. Senkun soittaa niin seuraavana päivänä on tilillä. Ei tämä nyt ihan hyvältä näytä.
Tiedossa on että joka kuukausi pitää tehdä näitä "klikkauksia" ja niihin menee aikaa paljon. Ei varmasti ole mitenkään mahdollista hoitaa hommaa tietotekniikan avulla ->automatisoida toimintoja. Pystytään tekemään maailman mullistavin algoritmi, mutta kotiutusten maksatukseen käytetään manuaalista menettelyä.
Mikä siinä olisi niin vaikeaa:
- Sijoitustilien saldot tietokannassa päivämäärät jolloin ne on mahdollista "nostaa"
- Jäsen tekee sivustolla nostopyynnön
- Tietokannasta tuotetaan maksumateriaali
- Sama aineisto laitetaan sähköisenä MB:lle
Jos aineistoa ei saada suoraan MB:lle eräsiirtona, niin toinen vaihtoehto on käyttää (edelleen) tietotekniikkaa hyödyksi: Tarvittavat sähköpostit luodaan ohjelmallisesti aineistosta ja laitetaan eteenpäin.
Vain olisiko kyse kuitenkin siitä, että on laskettava ensin paljonko on varaa maksaa ulos, ja sen jälkeen verrataan paljonko on maksupyyntöjä -> saadaan selville kannattaako yleensä maksaa ollenkaan.
FYI aloitti täällä hyvissä ajoin clubilaisten ojentamisen jo ennen kuin kotiutuksien oli määrä edes alkaa. Ilmeisesti FYI:llä oli jotain tietoa etukäteen siitä että kotiutuksessa tulee olemaan ongelmia ja uhkailun ja vittuilun avulla hän yritti jo etukäteen vaientaa ihmiset jotka haluavat vastauksia ongelmiinsa. Sinut on FYI nähty. Mene itseesi olet härski jätkä.
täsmennyksenä sanon, että jäseniä on nyt yli 10 000. Clubiin virtasi tänä vuonna uusien jäsenien rahaa 10 M€!
Miten tämä liittyy tähän asiaan?
onnistuuko tämä?
Tule sitten tänne uudestaan..
Nyt kaikki rahat äkkiä pois. Suosittelen, sinun kohdallasi..
Entäs se pirkkamersu???
Heh ja Hah
Tuhansista jäsenistä reilusti yli puolella oli 15. päivä mahdollisuus haluta tuottojaan ulos. Hirmu hässäkkä!
Kotiutuspyynnön on voinut jättää aikaisintaan 16. päivä. Sääntöjen mukaan WC kotiuttaa tuotot edelleen Moneybookersiin viikon kuluessa pyynnöstä. Näin tuotot ovat tilillä viimeistään 24. päivä tätä kuuta.
Ootellaan ja naatiskellaan.
Pikkuhiljaa tota takarajaa eteenpäin millon rahat tulee viimeistään tilille...
Tosin tätä ongelmaahan ei ole niillä jotka tunkivat rahansa kiimassa panamalaiseen säätiöön, heille ei taida kotiutukset vielä puoleen vuoteen soitella joten mahtaa nyt olla todella hjyvä fjiilis
Muistakaa aina, että vatustaja on itseasiassa alusta asti ollut parempi ystävä teille kun capita.
sivuilla mainittuun päivään asti ennen kuin tehdään mitään johtopäätöksiä. Itse olen kyllä jo alaskirjannut Wincapita-sijoituksen portfoliostani. Niin epävarmalta rahojen saaminen tällä hetkellä näyttää.
Eikä tilanne miksikään muutu vaikka rahat vielä jostain kautta hoipertelisi tässäkuussa tilille. Jossain vaiheessa rahantulo loppuu kuitenkin. Älkääkä nyt vaan enää menkö sinne sivuille tuijottaa niitä pipsejä, että toimii tämä. Ne on puhdasta vedätystä. Kiinnittäkää huomio siihen että capitan omilta foorumeilta poistetaan asialliset kysymykset kotiutusongelmista..
Capitalla on automaattinen käänteentekevä treidausrobotti, mutta rahaliikenne hoituu jäsen kerrallaan klikkailemalla :D
Miettikääpä nyt vähän aikaa, oikeassahan järjestelmässä rahaliikennekin olisi automatisoitu.
Maksimissaan kaikkien jäsenten rahojen siirtäminen yht. aikaa pitäisi viedä yhden klikkauksen.
Miten saan rahani pois WinCapitasta ?
Vastatkaa nyt JUMALAUTA joku ennekuin soitan kytille !!!
Et saa rahojasi mitenkään pois. Hande on siirtänyt ne jo uudelle suojatulle ja häivytetylle veroparatiisiyilille jonnekin päin maailmaa.
Ei niitä kukaan löydä.
Jopa FYI lopetti puolustelemisen ja kirjoittelen jo alkuiltapäivästä. Se on WINNKAPUTT nyt.
Hei, hei hillot....
Toivottavasti et menettänyt paljon:::
En saanut kotiutuksessa mitään.Kannattaako soittaa poliisille ?Voiko tulla itselle hankaluuksia ?
Tästä on vastuussa päätekijät. Ole yhteistyökykyinen ja kerro kaikki mitä tiedät viranomaisille.
Otan huomenna yhteyttä Keskusrikospoliisiin ja kerron tilanteeni.
Kiitos neuvosta.
Itselle ja kaikille kavereille tuli kotiutukset niinkuin pitikin,eli älä jauha perätöntä paskaa
Jos olet tehnyt kotiutus pyynnon ohjeiden mukaisesti
ehkä kannattais sponsorisi kanssa käydä perus asiat läpi ennen kun alat mitään valheita latomaan
Ihan vaan tiedokis että rahaa voit kotiuttaa kuukauden jokaisena päivänä jos haluat ja kotiutus pyynnöstä rahat tulevat viikon sisällä MB tilille
Menikö tähän tyyliin: "Mä niinku lähetin lupille sähköpostia, et niinku haluun ne mun 300 euroo, mitkä mä sain tässä kuussa niinku tuottoo, ni haluisin ne nyt itelle ja sit mä niinku menin kattoon mun Manipuukkers-pankkiin ja vitut ne siellä mitään ollu. Ja sit kävin Suomi24-asiantuntijafoorumilla ja ne sano et tää on pontsi. Et mitäs nyt? Menikö rahat?!"
"et niinku haluun ne mun 300 euroo, mitkä mä sain tässä kuussa niinku tuottoo,"
300 euroa voisi hyvinkin olla WC tuotto-odotus 5000 euron puolen vuoden sijoitukselle. Se on vielä ihan ok, kun on sentään plussalla eikä edes inflaatio ole ehtinyt syömään koko tuottoa.