Juhlapaikkoja Vaasassa?

Syysmorsian

Onko tietoa missä Vaasassa voisi pitää häävastaanoton?? Häät on 28.8.04 ja emme ole vielä osanneet päättää paikkaa.. Vinkkejä?

4

773

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MPee

      Hietalahden Villa oli oikein romanttinen ja kaunis paikka meidän häille. Vaikka onkin vanha talo, tarkeni aivan hyvin toukokuussakin, joten eiköhän sovi myös syyshäille. :o) Kannattaa käydä katsomassa, avaimen saa lainata uimahallin kassalta.

      • rouva

        Me yritettiin Villaa varata, mutta se olis kuulemma pitänyt varata n. 1-2 vuotta aiemmin...

        mutta esim. Silveria, Strampen, Upseerikerho...


      • MPee
        rouva kirjoitti:

        Me yritettiin Villaa varata, mutta se olis kuulemma pitänyt varata n. 1-2 vuotta aiemmin...

        mutta esim. Silveria, Strampen, Upseerikerho...

        No jopas.. Meidän häät oli puolitoista vuotta sitten. Villa varattiin vuotta aiemmin ja olivat lähinnä ihmeissään, että kuinka joku nyt niin aikaisin halusi.. :DD

        Silveriaa en suosittele. Mielestäni ankeahko paikka plus ruoka ei tod ole hyvää.. Useamman kerran olen siellä ollut ja vaikka se ravintolakoulu onkin, niin ilmeisesti opettajien valvonta ei oikein pidä. Aika surkeita esityksiä, esim. kala on aina kuin piikkilankaa söisi, vaikka ruodot on muka poistettu.

        Strampenilla on korkea raja henkilölukumäärässä. Eli pitää olla iso sakki, että sen saa edes varattua. Plus ulkoterassia ei voi varata, joten uteliaat kännikalat on koko juhlan ajan nenä ikkunassa ja hoipertelevat sisälle vessaan. Ei kovin intiimi tunnelma.


    • Ellu

      Luokkakaverilla oli vörkkärillä, siellä ajurinkadulla tai jossain siinä kieppeillä

      hyvin sai pöydät yms sinne sopimaan, vieraita oli noin 60 mutta keittiö oli tarkoitukseen hieman liian pieni..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      67
      3745
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      38
      2381
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      71
      2338
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      60
      2228
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      30
      1667
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      71
      1574
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      76
      1477
    8. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      57
      1047
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      68
      1002
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      40
      909
    Aihe