Nordea rahastaa 5 euroa määräaikaisen nostolla??

Huh huh???

Nordea kuulemma rahastaa sillä jos on määräaikainen talletus jonka eräännyttyä haluaa ottaa ulos pankkivekselinä / shekkinä?? Tilisiirtokin toiseen pankkiin maksaa?? Entä jos ei ole muuta kuin määräaikainen kyseisessä pankissa :D ..? Käteisenä otettava?? Ei helvetti? Olkaapa tarkkana kun teette talletuksia ja ette muuten ole Nordean asiakas.

4

1478

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Sww.

      Voithan sen nytkin perustaa, kestää muutaman minuutin, se on ilmainen ja siitä nosto shekinä on ilmaista. Toiseksi, kun sen havaitsevat, voivat antaa ilmaiseksi, tai laittaa nii kovan korkotarjouksen että jätätkin rahasi nordeaan. Siitä tyhjästä tilistäsi ei ole tosiaan mitään haittaa, sinun ei tarvis säilyttää mitään papereita, siitä kotona. Henkkareilla saat tehtyä tilisi toimivaksi, minulla kyllä on satanen joka pankissa, ties vaikka joskus ohimennen tarvitsisi, vaikak ulkomailla. Voihan tulla uusikin tilaisuus jolloin sitä tarvit, vaikka aika harvoin Nordeassa on mitään kannattavaa.

    • siinä on?

      Tottahan kuka hyvänsä haluaa työstään palkan, ei pankki ole hyväntekeväisyyslaitos? Järin kalliiltahan tuo ei kuulosta verrattuna moneen muuhun palveluun. Esimerkiksi tallelokeron vuokra on 50 €/vuosi, kävit sitä tonkimassa tai et. Tulee mummun testamentille hintaa:)))

      • ymmärrätkös

        missään muualla ei maksa vekselin teko euroakaan, Nordeassa maksaa. kysymys: onko nordea menossa kohta nurin??? stressitestit tulee... kestääkö..


    • näin on

      Nordea perii kaikista pankkivekseleistä 5 euroa, siis jopa omilta asiakkailtaan. Tämä hinnanmuutos tuli voimaan tämän vuoden puolella. Voithan toki ottaa rahasi käteisenä, jos pankissa sattuu olemaan tarpeeksi käteistä.. Mitä isot pankit edellä tekee, sitä pian pienet pankit perässä, näinhän se menee aina..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      93
      1498
    2. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      200
      1488
    3. 78
      1228
    4. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      90
      1145
    5. Tekis mieli tulla rakastelemaan sua nyt heti

      Heti eikä kolmastoista päivä.
      Ikävä
      82
      1040
    6. j miehelle

      Mitä meille oikein tapahtui?
      Ikävä
      84
      1010
    7. Me emme...

      Näe, emmekä kuule toisiamme. Ajattelen silti sinua joka päivä💔
      Ikävä
      40
      995
    8. Satonen Kelaan, on paras mies ?

      Kukaan ei ole tehnyt enemmän Kelalle asiakkaita kuin Satonen kokoomuksineen, näin ollen täyttänee paikan edellytykset v
      Kansallinen Kokoomus
      91
      965
    9. Kelloniemeltä harvinaisen lapsellista käytöstä valtuustossa

      Olipa harvinaisen ala-arvoinen esitys kelloniemeltä valtuustossa. Alkoi Nivalaa oikein matkimalla matkimaan siteeratessa
      Kemijärvi
      68
      956
    10. Korjaamo Kiesifix

      Hei. Kävin viime viikolla tuolla korjaamolla, siistiä oli mutta yksi asia jäi mieleen!Joitakin jätkiä istui ja katseli/
      Oulainen
      8
      894
    Aihe