KASINKULMA

Huumori ei kuki

Tässä sitten baari sellaisille jotka ylenkatsovat niitä asiakkaita joita eivät tunne. Sisäsiittoisuus on hyvin lämmintä.

Älä erehdy sanomaan edes vahingossa "voihan lebso" esim,bilistä pelatessa koska saat myyjän kimppuusi.
Huumori on ihan toinenlainen kuin seuraavaan baariin mentäessä näille asioille vain nauretaan.

Se että paikan myyjä saattoi ollakin lebso oli turhan herkkä ottamaan itseensä tällaiset heitot. Saimme pelata muttei kaljaa myyty koska hän oli niin loukkaantunut eikä kuunnellut selitystä ettei heitto ollut hänelle ja muutenkin minun ja kamuni keskinäistä huumoria aivan kuten joku sanoisi toisen pelatessa liian hyvin tyyliin "heitä homo voltti".

Koskaan en ole porttikieltoa saanut eikä siitä nytkään ollut puhetta mutta tuskin viihdyn baarissa joka on niin sisäsiittoinen räkälä jossa myyjä on koko ajan selän takana ja kuuntelee mitä puhutaan. Tätä pubia on monet muutkin moittineet enkä uskonut ennenkuin näin kävi.

Tuo oli toinen kerta siinä baarissa ja edellinen myyä oli erittäin mukava joka antoi olla rauhassa.

1

494

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pistäytyjä

      Todella sisäsiitonen.Ei taida asiakkaksi kelvata muut kuin vuosien juomisen saatossa turvonneet pärstäkertoimet höystettynä rääväsuisella kaikkitietävällä asenteella.
      Oikea hyvävelitiimi nyttää toimivan.Aamusta asiakuntaa mannekeraa ovenedustalla joka jo kertonee olennaista ketkä kelpaa messiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2206
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      40
      2100
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      30
      1989
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      47
      1396
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1336
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      883
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      812
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      751
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      733
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      718
    Aihe