Olen tympääntynyt siihen, ettei minulla päivisin ole kummemmin tekemistä. Koneelle sitä tulee sitten loppujen lopuksi jumituttua vaikken haluaisikaan.
Kavereita mulla ei ole montaakaan. Eräällä on aina muuta tekemistä, eikä ehdi näkemään ja toinen muuten vain onnistuu karttamaan minua tai jotain.. No menipäs nyt.
En ole varma, olisiko oikea harrastus minulle mitään urheilua, sillä mikään urheilijatyyppi en itse asiassa ole. Enkä senkään verran kilpailuhenkinen ainakaan urheilumielessä, että haluaisin totisesti kilpailla jossain. Mutta toisaalta, niin, juu. Saahan sitä ehdoitella.
Löytyisikö teiltä hyviä ideoita uuden harrastuksen aloittamiseen? Tai osaisitteko ehdottaa edes jotain tekemistä tylsiin päiviin? Toivottavasti nyt edes jotain! :)
Uusi harrastus, uutta tekemistä?
14
1513
Vastaukset
- asdfuck
Joku toinen aihe olikin tuossa, johon äsken vastailinkin ja ehdotan nyt sulle: lähde vaeltelemaan vaan jonnekin! Ota musiikkia mukaan (mp3-soitin) ja lähet vaan suht. päämäärättömästi kävelemään johonkin. Kunto pysyy edes jotenkin yllä ja näkee mahdollisesti uusia paikkoja.
- Jalaa
Heitetääs kuitenkin urheilulaji tähän, vaikka et mikään urheilijatyyppi olekkaan. Rullaluistelu. Ei tarvitse kilpailla muita vastaan, kuin korkeintaan itseään. Saat itse päättää milloin harrastat, eli et ole sidottu mihinkään tiettyyn kellonaikaan jne. Saa liikkuntaa ja saa olla ulkona. Tuohon, kun pääsee sisälle, niin ainakin itelle on kehittynyt halu mahdollisimman monena päivänä viikossa käydä lenkillä.
- jaahh
Alota airsoft, jos asut korves, niin....vaikka metsästys.
- musiikki??
miten, oletko ajatellut musaa? Vaikka jonkun soittimen aloittamista, tai laulua? Ja sit jos oot luova ihminen muutenki, niin piirtäminen (kaikki ei osaa heti, harjoitus tekee mestarin!;)) tai kirjoittaminen tulee mieleen :) voit kirjotella vaikka biisejä, tai sitten jotain tarinaa, jossa käytät omia kokemuksia ja kuulemisia juttuja hyväksi.. kannattaa kokeilla :)
- rami12345678
moi .kuka tykkäis tyhmästä musiikista en ainakaaan minä
- vhäk
Frisbeegolf on loistava harrastus, ja siihen pääsee sisälle nopesti.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Frisbeegolf
http://www.liitokiekko.com/ - rami12345678
mitä tekemistä ois viikonloppuna
- :D
Itte suosittelisin ratsastusta, ihana harrastus... :DD
- Joukkuevoimistelija
Olisiko joukkuevoimistelu hyvä? Itse olen harrastanut 2 vuotta,ja olen erittäin tyytväinen. Tämä harrastus vaatii tietenkin seuran ja rahaa. Meillä on kausimaksu 45e johon kuuluu lisenssi.Sitten tietenkin kisamatkat,puvut ynnä muu rekvisiitta.
- eskimoemu
aloitasalilla käynti! oikeesti toimii! parantaa itsetuntoo ja fyysista kuntoo tosi hyvin1 mulla toimii! salilta voit löytää myös uusia kavereita!
- partioheebo
partio!
se on vaa niin kivaa sain heti kamui ku alotin ja seon tosi kivaa - Gymnastic♥
Vaikka et urheilijatyyppi olekkaa, telinevoimistelu :)
Ite oon harrastanut neljävuotiaasta asti. Kokeile.
(Vaati notkeutta, rahaa ja seuran. Niin ja lisenssi on pakollinen, puku riippuu seurasta.) - Liipuriitto
Lampaiden keritseminen on hyvä harrastus tai riippuliito.
- Tattis :)
Mitä harrastusta suosittelisitte kun haluisin liikunnallista? Asun kaukana Tampereesta ja täällä pikkukylässä ei ole oikein harrastuksia... ja sitä mopoakaan ei minulla satu vielä olemaan. Olen itse käynyt koiranäyttelyissä,piirrän/maalaan,käyn koiran kanssa lenkillä ja pyöräilen silloin tällöin. Mahtuisi ainakin vielä yksi tai vaikkei parikin harrastusta tuohon... Olen ajatellut jalkapalloa ja pesäpalloa.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa
Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k1544015On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole402436Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi742417Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä732322Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.522083Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl211805Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma801643- 791576
Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?721122Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?581101