Todelliset syyt miksi herrat pakolaisia maahan haluavat ovat halpa työvoiman saanti. Herrat ovat vain erittäin lyhytnäköistä porukkaa, jälkiseuraukset ovat kalliit ja kansa maksaa viulut, sen jälkeen koko kansan keskimääräinen elintaso romahtaa, kulurakenteesta tulee mahdoton. Ei suuren työttömyyden maassa voida elättää isoa halpatyövoima reserviä loputtomasti. Mutta ken pääsee ensin rikastumaan niin itse poistuvat muualle asumaan rahoineen. Kansa kupataan tyhjäksi mamuilulla.
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1717900
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1717900
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kunnat ottavat pakolaisia, koska kunnille maksetaan pakolaisten asuttamisesta PISTE
Kuten Matto Vanhanen sanoi: kunnille ei olla antamassa lisää RAHAA..
Kertokaa heti, jos tiedätte keinoja miten kuntaan saadan RAHAA..
Minä, sinä me ja yritykset tarvitsemme rahaa, jotta meillä olisi täällä Kajaanissa työpaikkoja ja kunnallisveron maksajia.
Kajaaniin ei sada RAHAA taivaalta.
"Kunnat ottavat pakolaisia, koska kunnille maksetaan pakolaisten asuttamisesta PISTE"
Olisiko syytä miettiä mihin rahaa käytetään? Kotimaassa asiat huonolla tolalla taloudellisesti ja silti ylimääräisten elätettävien ottamisesta maksetaan vaikka rahat ei riitä omiinkaan menoihin. Aivan hölmölän hommaa. Entäs muuten kun kolme vuotta menee umpeen, kuka lystin sitten maksaa? Kajaanissa muuten tarvitaan kaksi päiväkotia pelkästään pakolaislasten tarpeita varten.
http://www.taloussanomat.fi/kotimaa/2009/08/08/heikko-kuntatalous-syo-vanhusten-elamanlaatua/200917837/12
http://www.taloussanomat.fi/kotimaa/2009/06/27/syrjakylan-vanhustentalosta-katkaistiin-sahkot/200915298/12
Pakolaisten vastaanotto perustuu kuntien vapaaehtoisuuteen. Valtio maksaa kolmen vuoden ajan pakolaisista aiheutuvat menot, mutta osa lasten perusopetuksen kustannuksista maksaa kunta. Kajaani on yksi Suomen hyvätuloisimpia kuntia.
http://areena.yle.fi/audio/331993
Nuori kajaanilais nainen raiskattu. Kas, tummahipiäinen mies.
Saadaan kaikki seuraukset mukanaan..
Minun mielestä hyyssärit ja ministeri voisivat ottaa osa vastuun asiasta miehen lisäksi.
Uskalla yksin kukaan liikkua kaupungilla, kaupunki täyttyy öisin
uussuomalaisista...
Yksi syy on myös se että tietyt tahot tienaavat sillä että he tuottavat pakolaisia maahan. Kun maahantuodaan pakolaisia tarvitaan ensinnäkin helvetinmoinen byrokratia ja virkakoneisto sitä hoitamaan, jatkossa niille tarvitaan koulutusta/harjoittelu- ja opiskelupaikkoja, hoitopaikkoja, jne jne. Ja jos aletaan kattomaan ketkä siellä niitä koulutuksia järjestää niin taitaa olla sekin yksi näistä hyvävelijärjestelmistä.
Nythän on niin, että Suomessa avustuksiin riittää se, että Suomessa pankkitili näyttää nollaa. Sillä ei ole mitään merkitystä onko jollain toisella pankkitilillä toisessa maassa, vaikka minkälainen omaisuus? Varsinkin itänaapurissa osataan muodostaa tilanne sellaiseksi, että siellä on asunnot ja pelit, jotka voidaan maksaa, sillä mitä täältä saadaan. Kesät sitten ollaan kotona ja talvet Suomessa. Ja miksipä tämä virkamiesten sinisilmäisyys ei olisi muidenkin asiasta kiinnostuneiden tiedossa?
Rahanhimo on syynä vain keskiportaan pettureille, niille sarasvuoille ja kookomuslaisille. Heidän lisäkseen on olemassa nämä paskafetissin omaavat suvaitsevaiset, jotka haluavat alistua toisrotuisille ja inhoavat omaa rotuaan. Kummatkin ryhmät ovat vain niitä 'hyödyllisiä idiootteja'.
Toiminnan motiivi on itse toiminnassa ja sen lopputuloksessa.
Toisrotuisten maahantuonnin tavoitteena on vieraan biologian tuonti valkoisten maille. Tarkkailkaa fyysistä toimintaa ja unohtakaa hienot sanat ja juhlapuheet.
Tavoitteena on valkoisten geenipoolin tuhoaminen rodunsekoituksella. Fyysinen toiminta propaganda*. Eikö se ole päivänselvää?
http://balder.org/zed/couen
http://ec.europa.eu/external_relations/med_mideast/intro/index.htm
*tarkoitin mediaa jos joku ei tajunnut. Olette jo varmaan panneet merkille median sisällön ja sen muuttumisen viimeisen parin kymmenen vuoden aikana?
Jos ainoastaan europidinen ja aasialainen rotu yhdistyvät.