Mikä tapahtuma Raatihuoneen torilla on, kun on tuo taas tuo esiintymislava sinne pystytetty. Kuka esiintyy, ja millon?
Mistään tapahtumakalenterista ei löydy tietoa, kummaaa...
Mistään tapahtumakalenterista ei löydy tietoa, kummaaa...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Kulttuuria varten on pystytetty, hyvänen aika.
Uussuomalaiset saavat esittää oman kotimaansa kulttuuria lavalla ja sen takana.
Muten iskee koti-ikävä. Kulttuuria kulttuuria....
intiimiloukkaukset.
se on sitä varten,että maahanmuuttajat voi harrastaa sen takana seksuaalista kanssakäymistä naisten kanssa.hyvin näkyy toimivan kuten iltapäivälehtistä näkee.kajaani monien kulttuurien kaupunki.
on tätä vitun Kajaania. Tiedetään että on esiintymislava, mutt vittu kun missään ei ilmoiteta mitä helvettiä varten se on niin kukaan ei vittu tiedä mitä siellä tapahtuua saatana.
uuden uljaan monikulttuurisen kajaanin ja viimeöisen raatihuoneen torin tapahtuman kunniaksi? Rikkautta ja voimavaraa sekä kauniita juhlapuheita.
Kiitos nyt vaan kaikille monikulttuurin muistajille,
Itse en aloituksessani viitsinyt viitata tuohon raivoikkaita tunteita
herättäneeseen rikolliseen tekoon. itsehillintähän sen kanssa on
revetä.
Mutta nyt tarkkana:
Eka, joka kertoo vastauksen aloittamaani kysymykseen,
saa suomalaisen taidon lukemansa ymmärtämiseen taas arvoonsa.
Kaikille muille, jotka haluavat purkaa mieltään tapahtuneesta rikoksesta
on ohessa jo parinkin keskusteluketjua. olkaa hyvä, ja siirtykää sinne.
SIIS MIKÄ TAPAHTUMA RAATIHUONEEN TORILLA? Tuo oli se kysymykseni.
Vastausta palstan viisaammilta lukijoilta odotellen......
alkuperäinen paikalleen rakennettu kivinen lava. Sitä toria saisi uudistaa jotenkin. Nykyisellään se on kylmä, kolkko, kivinen ja raskas. Lisää pehmeyttä ja keveyttä.
Mikä on tuon Raatihuoneen esiintymislavan tarkoitus?
Mikä on se tilaisuus, jota varten se on pystytetty?
Vielä kerran yritän saada jälkevää vastausta - turhaanko?
Ne raiskauskeskustelut pantakoon muualle, tekijälle toivon koko
syämmeni kyllyydestä niin paljon pahaa että varmasti riittää.
(epämiellyttävä mustansynkkä löytö omasta sisikunnasta - vai onko...)
Saimme viestiä Kajaanin kaupungin yleispostiin, että Raatihuoneen torilla on TAAS esiintymislava. Miksi? Mikä tapahtuma? Kuka esiintyy? Tälläkin palstalla asiaa on myös ihmetelty, eikä kuulemma ensimmäistä kertaa. Viestissä kysellään, että olisikohan meidän tiedotuksessa jollakin parantamisen varaa? Myönnetään, että parantamisen varaa olisi ja yritämme kovasti viestintäämme kehittää. Lämmin kiitos viestin lähettäjälle.
Kyselin asiaa Raatihuoneen torin laidalla sijaitsevasta Kajaani Infosta. Infosta vastattiin, että lava oli Raatihuoneentorilla viime perjantaista lauantaihin (7.-8.8.). Raatihuoneentorilla oli lauantaina hyväntekeväisyyskonsertti Lämmin sydän, auttavat kädet. Kerätyt varat menivät lasten ja nuorten mielenterveystyöhön. Tapahtumasta oli tiedotettu Kajaani Infon ilmoitustaululla sekä Raatihuoneentorilla julistein mutta tapahtumakalenteriin se ei valitettavasti ehtinyt. Tällä hetkellä lavaa ei siis enää ole torilla, sen sijaan siellä on komeillut kuvataiteilija Kimmo Takaraution rakentama mammutti maanantai-iltapäivään (10.8.) saakka.
Kajaanin kaupungin matkailusivuja on uudistettu. Matkailusivut ovat saaneet uuden ilmeen ja osoitteen www.visitkajaani.fi. Näistä uusista sivuista on apua jatkossa meidän tiedottamisessa.
Aurinkoista päivää!
Terveisin Tuula Heikkinen
viestintäsihteeri
Kajaanin kaupunki