Nelitahtiperämoottoreissa on siksi

Valuu kaasumaista kuonaa
582
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

vaikka kuvittelin jotain moottorien toiminnasta tietäväni.

Äänestä
  • Puskurihan on siinä moottorista alaspäin, minne sitten ne kaasutkin johdetaan.

    Äänestä

  • old_profile_3668 kirjoitti:

    Puskurihan on siinä moottorista alaspäin, minne sitten ne kaasutkin johdetaan.

    en ole havainnut "kaasumaista kuonaa" valuvan. Sanan "kaasumainen" ymmärrän ja samoin sanan "kuona", mutta näiden yhdistäminen on hieman monimutkaisempi käsite. Lisäksi tuollainen moottorityyppi olisi ainakin länsimaisessa lainsäädännössä kiellettyjen listalla, mikäli sen valmistaminen joltain tehtaalta kohtuullisin kustannuksin onnistuisi. Tämäpä tästä minun osaltani.

    Äänestä

Naatitaan

Nauriintuaksusta

Naah, Naah

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puskuri, koska niistä kirjoitti:

Valuu kaasumaista kuonaa

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu