Kumpi lehti ykkönen, ilmainen käkikymppi vai tilattu vipunen?
Vipunen vai käkilehti
Lehtikalluppi
211251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
ajankohtasempi ja tuoreempi,noissa viikonvanhat jutut
Johan tuo vipunen on vuosia tullut ilmaiseksi aina torstaisin. Tilaako joku tosiaan sitä vielä?
ja Kotikymppi luetaan verkossa
on minun mielestä asiallisempi, käkilehdessä on hurjasti kirjoitusvirheitäkin....
Tilaan Koillis-Lappia, niin saan myös maanantain lehden. Koillis-Lappi on parempi lehti. Siinä on asiantuntevia juttuja ja uskalletaan tutkia päättäjiä tekosia. Ei mikään "Pravda"!
tutkia kuinka hyvälaatuista lihaa itä-lapin ruokakaupoissa myydään?
Ai Kotikympissä paljon kirjoitusvirheitä? Välillä ihan pahaa tekee vipusta lukiessa kun jutut on otsikoita myöten täynnä kirjoitusvirheitä.
tutkia Koivuniemen lihat?
eikä kotikympin, tahdoin vain tietää missä nettipalstalaiden arvioin mukaan menee vipusen rohkeuden raja.
...ole paikallisen K-kauppiian vävy???
Tosi kaukana vävystä :D
on varmaan jo tutkittu...
on varmaan jo tutkittu...
En osaa sanoa, enkä tiedä, onko lehdillä asiantuntemusta tutkia elintarvikeoloja. Se lienee viranomaisten tehtävä. Lehdet tietenkin voivat kertoa tällaisten tutkimusten tuloksista, tai jos tällaisia tutkimuksia ehdotetaan.
Sen vaan muuten haluan sanoa, että Koillis-Lappi on hyvä lehti, josta ilmoitukset kannattaa ostaa. Jos Koillis-Lappi loppuu, kuten eräät johtavat poliitikot ja virkamiehet toivovat, niin se on sananvapauden loppu Kemijärvellä. Koillis-Lappi antaa eri näkemysten tulla esiin eikä sensuroi.
Monestiko muuten olette nähneet Anita Seppäsen ottaneen STT:n uutispalvelusta pääkirjoituksensa sisällön?
Totttakai Kemijärveläisille kuuluu KäkiSanomat! Se kuvastaa hyvin sikäläistä älykkyystasoa! Pelkkä mainossarjakuvalehti alkeellisine jutunkyhäelmineen hevosmiesten tietotoimiston tekemänä!
Oletko keräillyt uusia pyyhkeitä ulkomaanmatkoilta Kauko?
Onkohan taas tyhjäntoimittajaneuvoksen pärstä Rukan kisoista huomisessa napakympissä ???? Alkaa jo iljettää !!!
No nythän olisi hyvä nostaa lehden profiilia ja tehdä tutkivaa journalismia paikallisten kauppojen hinnoista kun ruoan hintaa lasketaan, ainakin liiteri on sanonut siirtävänsä alennuksen suoraan hintoihin jo viikkoa ennen.
Uskaltaako ilmaisjakelulehti Kotikymppi tehdä vertailuja ilmoittajien hinnoista? Entäpä tilaajapohjainen Koillis-Lappi?
VOISIVAT JOPA VERRATA HINTAA VALTAKUNNALLISEEN YLEISINDEKSI KORIIN!
nyt on kulunut aikaa Anitan poistamisesta-kumpi on nyt paras?
täytyy todeta kummankin lehdentasosta ettei kummallakaan lehdellä ole annettavaa tällä seutukunnalle
ei ole ollut eikä ole vieläkään...