Varma tapa tietää kannattaako ottaa rokoite vai ei

Tecco

Unet.

Monet pitävät unia ehkä merkityksettöminä, mutta jos niitä rupeaa enemmän tutkimaan, käy kyllä aika selväksi etteivät ne ole merkityksettömiä.

Unien muistamisesta ja tulkitsemisesta voi olla valtavan paljon apua monissa asioissa. Unet voivat tarjota ratkaisuja ongelmiin (ihmissuhde, työ ym.), auttaa kehittämään itseään, tuntemaan itseään paremmin. Unet voivat myös varoittaa joistain asioista. Jotkut esim. ovat nähneet unia joissa on selvinnyt että autossa joku vakava haitallinen vika, joka vaarantaisi ajoturvallisuuden tai että heillä on joku sairaus.

Jokainen näkee unia, kaikki eivät vain muista niitä herätessään. Unien merkityksellisyys vaihtelee, on erittäin tärkeitä ja merkityksellisiä unia ja ei niin merkityksellisiä unia. Usein unet ovat symbolisia, mutta joskus niissä on myös selviä viestejä. Unet ovat suurimmaksi osaksi henkilökohtaisia ja myös jokainen itse on omien uniensa paras tulkki. Siksi unisymboleiden selityksiä ei kannata ottaa liian kirjaimellisesti aina.

Unet ovat tärkeitä, siksi niitä kannattaa kirjata ylös.

Unien muistaminen ei ole vaikeata. Tärkeintä unien muistamisessa on niiden kirjoittaminen ylös ja tahto muistaa niitä. Aluksi voi toistaa itselleen mielessään tai ääneen päivän aikana usein ja mielellään kun menee nukkumaan: "Minä haluan muistaa uneni, minä muistan uneni". Kun herää kirjoittaa ensin muistisanoilla ylös suurinpiirtein kaiken mitä muistaa unista (vaikka olisi kuinka naurettavan ja merkityksettömän tuntuisia unia) ja myöhemmin muistisanojen pohjalta mahdollisimman yksityiskohtaisesti ja tarkasti kaiken mitä muistaa. Tunne, värit, merkityksettömältä tuntuvat asiat ym. Mitä enemmän ja tarkemmin unia rupeaa kirjoittamaan ylös, sitä enemmän niitä alkaa muistamaan. Aluksi voi tangerrella ehkä, mutta kun alkaa pyrkiä muistamaan uniaan ja jatkaa uni muistojen kirjoittamista ylös, niitä muistaa helposti enemmän ja paremmin. Tärkeää on, että kun herää, olisi paikallaan ja silmät kiinni ja miettii mitä kaikkea muistaa unesta. Keitä unessa oli, mitä tapahtui sitä ennen ym. Sitten tosiaan lyhyet muistisanat tapahtumista, jos heti alkaa kirjoittamaan liian yksityiskohtaisesti monia asioita voi unohtua. Jos unia ei kirjoita edes muistisanoilla ylös kun herää, on vaarana, että unohtaa niitä myöhemmin päivällä. Kannattaa myös otsikoida ja päivätä unet, kun alkaa kirjoittamaan tarkemmin, tästä on hyötyä ja otsikointi auttaa myöhemmin palauttamaan mieleen unen helposti kun lukee unipäiväkirjaa. Myös jos myöhemmin päivällä muistaa unista jotain uutta, kannattaa kirjoittaa se ylös.

Unien muistaminen on helppoa, mutta tulkitseminen voi joskus olla hankalampaa.

Unista voi myös saada ratkaisuja tiettyihin ongelmiin mihin toivoo saavansa apua. Kun muistaa unensa hyvin jatkuvasti, voi joko toistaa jotain kysymystä mihin toivoo saavansa ratkaisun nukkumaan mennessä monta kertaa tai sanoa esim.

Minä haluan saada unen jossa on ratkaisu tähän pulmaan mikä minulla on mielessä:

------------------------------------- Sanoo ongelman

Minä saan tämän unen, minä näen tämän unen, minä muistan tämän unen ja minä ymmärrän tämän unen.

Toistaa tuotakin monta kertaa nukkumaanmennessä mielessään tai ääneen, mielellään mielessään ennen nukahtamista. Jos se että saa tuon vastauksen on parhaaksi, vastaus tulee kyllä ennemmin tai myöhemmin. Joskus vastaus voi myös tulla niin, että yksi osa vastauksesta on esim. maanantain unessa, toinen tiistain ja kolmas osa keskiviikon. Mutta jos tavoite on negatiivinen ei parhaaksi oleva, on todennäköistä että vastausta ei tule.

Unet pyrkivät auttamaan meitä.

Jos nyt vielä olet epävarma siitä että otatko rokoitetta vai et, mieti kuinka tärkeä juttu olisi jos näkisit unen jossa selviää kummin päin kannattaa tehdä? Ehkä olet nähnyt jo, mutta et ole vain muistanut sitä?

Mä oon ainakin nähnyt unen rokoitteesta, että mun ei kannata ottaa sitä. (En kyllä ottais muutenkaan) Siinä meidän hevoset sai tätä rokoitetta ja sairastuivat.

Mutta mä näin myös unen, jossa oli viesti, että hyvin tässä käy.

2

570

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • unia.

      Kiitos vain, mutta itse en tarvitse kyllä mitään unia tietääkseni, että en todellakaan ota sikarokotetta.
      Tiesin jo heti, kun tämä sikahysteria alkoi, mistä tässä on kysymys..
      Jos yhtään on maailman asioista selvillä ja voimista jotka kulisseissa oikeasti määrää, niin tämä oli täysin odotettua.
      Valitettavasti näyttää siltä, että moni tulee kuolemaan/vammautumaan tuohon rokotteeseen, kun ei suurta yleisöä kiinnosta nykyään juuri ajatella mitään, vaan katsella apaattisena televisiosta ym.
      Mutta toisaalta yllättävän moni on herännyt ja näkee, mistä tässä on kyse, eikä siis ota tuota myrkkyä jota rokotteena mainostetaan.

      • Tecco

        mutta jotkut tarvitsee. En ihan usko kaikkiin salaliittoteorioihin mitä tässä ympärillä velloo. Monet salaliittoteoriat voivat olla vähän ylipaisuineita soppia joista voi olla välillä vaikeaa löytää alkuperäiset hyvät jyvät seasta. Kriittinen kannattaa olla monien niiden suhteen. Terveen avoin ja terveen kriittinen. Eikä kannata liian paljon keskittyä negatiivisiin asioihin, niistä on tärkeä olla tietoinen, mutta ei keskittyä liikaa.

        Mä uskon että tämä possuflunssa tulee romahduttamaan negatiivisten lääke yritysten horjuvia korttirakennelmia urakalla. Liiallinen ahneus kostautuu.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      66
      1120
    2. Viesti sinulle

      Tiedät että tunteet ja ajatukset ja meillä on vahva yhteys mistä molemmat tiedetään. Odotan sinua ☀️
      Ikävä
      42
      816
    3. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      782
    4. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      77
      753
    5. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      149
      736
    6. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      37
      685
    7. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      64
      683
    8. Mitä sinulle on tapahtunut lapsena

      Kun olet noin sairas päästäsi? Pikkupojalle ( Miehen kehossa)
      Ikävä
      78
      673
    9. Rakas, rakkaampi, rakkain

      Olen tullut siihen johtopäätökseen, ettei minun kannata rakastaa. Kaikki joita olen koskaan rakastanut vain kohtelevat m
      Sinkut
      117
      578
    10. Tunteiden käsittely kertoo ihmisestä.

      Kun puhutaan "tavallisesta" ihmisestä, joka on suht tasapainoinen eläjä, niin puhutaan oikeastaan taitavasta tunteiden k
      Sinkut
      202
      576
    11. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      11
      554
    12. Haluan purkaa vielä tuntemuksia

      Tykkään sinusta kovin paljon❤️ olen surullinen tilanteestasi ja siitä mitä me olemme yhdessä joutuneet kokemaan. Tämä ei
      Ikävä
      19
      550
    13. Kyllä tiedän sun

      Likaiset pelit selän takana
      Ikävä
      52
      539
    14. Sara Sieppi ja hissi tänään

      Voi helvetin helvetti. Nytkö tätä naikkosta täytyy palvoa ja antaa etuoikeus hissiin, kun hän on vääntänyt kakaran maail
      Kotimaiset julkkisjuorut
      115
      505
    15. Onko tuo joku katkera nainen oikeasti

      Joka sinua syyttää?
      Ikävä
      90
      498
    16. Ketä ajattelen

      kun mietin, mitä sinulle kuuluu? En tunne sinua oikeasti, ja se on ehkä hyvä, koska jos tietäisin enemmän, se varmaan v
      Ikävä
      18
      490
    17. Työttömän miehen ihmisarvo

      ..parisuhdemarkkinoilla on olematon. Työtön mies on naisille ihmisjätettä, varsinkin jos sattuu olemaan vielä kunnolline
      Sinkut
      114
      455
    18. YLINEN pilaa Ähtärin mahdollisuudet.

      Vuodeosastopäätös jossa Nina Ylinen (sdp) äänesti niiden lopettamisen puolesta, hoitajille potkut ja silti arviointimene
      Ähtäri
      25
      446
    19. Pilkettä sunnuntain silmässä

      😉 Jos tästä ketjusta löytyisi yksi ihminen, joka saisi sut hymyilemään tänään… Millainen hän olisi? Ei tarvitse kerto
      Sinkut
      65
      441
    20. Persujen Puhoksen retki

      Perussuomalaiset olivat tehneet turistibussimatkan Puhokseen. Tosin raukat olivat niin peloissaan, etteivät uskaltaneet
      Perussuomalaiset
      144
      427
    Aihe