Näin yöllä kun Vilniemelle päin meni poliisia ja ambulanssia pillit päällä. Juhlivatko itänaapurit joulua?
Mitä tapahtui Vilniemellä päin viime yönä?
tietämätön....,
203130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Ei tarvita kun yksi terroristi jota ei kukaan (Poliisikaan)saa aisoihin.
kuka se sellainen teroristi on
niin...yksi tai Kaksi ;) saa riehua miten tahtoo..ja muut naapurit joutuu kärsimään.. :(
ja ei ole kyse kolsilan miehistä...!
Kylässä eniten ja kohteliaimmin tervehtivät HE, sit kotimaiset kyläläiset ehkä,jos Sinä ensin !
Kolsilan mies oli nusassu Vilniemen miehen eukkoo.
miesten juttuja
venäläis syntyinen naisopettaja joka on rekrytoinnut toimintaansa suomalaisen puolisonsa....
Älä sano ääneen saat syytteen.....
Eli juniorimme lopetteli ala-astetta ja siinä lopussa joku xxxxx heitti vielä varoiks perään lastensuojelu ilmoituksen, että sellasta. Kukaan naapuri se ei ollut.
näyttää vahvasti siltä että vilniemi on entinen kun sinne pääsi muuttamaan mahtisonnien mahtisonni joka häärää missä vaan aina kaikkien lakien yläpuolella. virkavaltakaan ei kuriin ole toistaiseksi saannut. palstoilla jaksaa ruikuttaa. kurjaa kun muitten tontin hinnat laskee. 12---/..21 syteen
Mikä helvetin sonni toi on ?? piileskelee pimeässä kämpässään eikä uskalla avata edes ovea kun poliisit kolkuttelee..missä palstoilla ruikuttaa??? olis kiva lukea ruikutuksia.
sonni luuraa?
Voiko enää olla turhempaa keskustelua,ja minä typerä vielä luen ? !
Kävi yksi syytteistä kalliiksi, 18000 euroa luki Kymensanomissa.
Vuosien naapuririidasta pahoinpitelytuomiot
9.9.2011 17:00 Lähestymiskieltokaan ei estänyt haminalaismiestä ja tämän venäläissyntyistä vaimoa käymästä piinaamansa naapurin päälle, vaan vuosikausien naapuririita kehkeytyi käsirysyyn.
Syyttäjä vaati molemmille osapuolille rangaistuksia pahoinpitelyistä ja kahinaa ruodittiin lakituvassa.
Kymenlaakson käräjäoikeus asettui vuoden 2009 lopulla sattuneessa kahinassa hyökkäyksen kohteeksi joutuneen naapuriperheen puolelle ja mätkäisi 37-vuotiaalle haminalaismiehelle ja tämän 35-vuotiaalle vaimolle sakkotuomiot laittomasta uhkauksesta ja pahoinpitelyistä. Korvauksineen maksettavaa pariskunnalle kertyi noin 8 000 euroa.
Millä kadulla nämä jumalanruoskat asuvat? Tietäisi kiertää kaukaa.
se on sitä saavilaista kulttuuria...rikastuttaa kuulemma suomea.
No Vasteenintpolulla.
Oliko MM
JOO.