Varmaan VITTUMAISTA olla Pixmanialla töissä?

Sivusta seurannut...

Kaiken maailman keskenkasvuiset finninaamat tilaavat tuotteita, mutta peruvat sitten koko tilauksen seuraavana päivänä sen jälkeen, kun ovat ensin 5 kertaa muuttaneet tilauksen toimitusosoitetta. Tilauksen perumisen syy on tietysti se, että 18 tunnin odotus on aivan liikaa ja tuotteita pitää lähteä metsästämään lähikaupoista.

No, paketti on tietysti jo matkalla ja tästäkös se angstaava finninaama sitten suuttuu ja syytää keskustelupalstoille pelkkää paskaa. Ei millään ymmärrä, että toimitukseen menee päiviä eikä kukaan voi hakea pakettia pois toimitusketjusta. Seuraavaksi tämä ahkera finninaama pommittaa Pixmanian asiakaspalvelua 10 viestin päivätahdilla ja suuttuu vain lisää, jos jokaiseen ei vastata 15 minuutin sisällä.

Kaiken pitäisi tapahtua just nyt ja heti ja mielellään jo eilen ja juuri niin kuin finniapina kuvittelee. Kun rahatkin vielä viipyvät, angstaava teini räjähtää lopullisesti ja purkaa pahaa oloaan Suomi24:ssä.

Todellakin nostan hattua kaikille Pixmanian asiakaspalvelijoille. Oman ammattini kautta tiedän, että tilausten käsittely/toimitus/laskutus vie aikansa. Siksi tilaan ajoissa enkä 48 h ennen jouluaattoiltaa.

5

1064

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • --

      Pixmania on huijausta koko pulju.

    • Tallustelija74

      Aika epätoivoinen yritys selitellä Pixmanian hidasta toimitusta. En tilaa sieltä koskaan mitään, enkä voi suositella muillekaan. Älkää menkö Pixmanian ansaan. Joudutte venaamaan 2 viikkoa tuotetta vaikka mitä luvattaisiin.

    • kaleviukko

      Hemmetin finninaamat, pilaavat koko maailman.

    • oikoluki-a

      keskenkasvuiset finninaamat
      angstaava finninaama
      ahkera finninaama

      finniapina kuvittelee
      angstaava teini räjähtää lopullisesti
      Oman ammattini kautta tiedän

    • Rahat jäi saamatta

      Vedä kätees ja purista finnis pelle!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      19
      2146
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      40
      2045
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      18
      1920
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      46
      1357
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      73
      1297
    6. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      863
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      56
      772
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      721
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      32
      678
    10. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      50
      676
    Aihe