TILASIN

tull...?

Kypärän rapakontakaa usasta ja kun asun joensuussa niin kypärä pitää hakea IMATRALTA TULLISTA eikö näitä juttuja voisi muuttaa ettei tarttes ajella näin pienen asian tautta 300km en ymmärrä, ei kuulema voi postittaa imatralta vaan pitää henkoht olla paikalla!? sano täti tullissa!

7

572

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fjr2008

      pitikö tilata niin kaukaa, eikö sitä kypärää olisi voinut tilata eu:n alueelta, niin ei tarttisi ajella pienen asian takia 300 km turhaan, omahan on asiasi.

      • jooo..

        se on tilata mutta tätä SHOEIN mallia jettinä ei saa euroopasta, kyllä muuten! ja hinta on silti edullisempi kuluineen jos ostaisi jonkun muun!


    • Turo--Postilaatikko

      Kysy paikallisesta postista hoitaako ne sen tullauksen. Itellalla on tullauspalvelu joka maksaa pari kymppiä, en tiedä sisältääkö se jatkopostitusta mutta kysy postista.

      • kypä.ä

        kysäsätä, kiitos sulle vinkistä!


      • UsA,,,
        kypä.ä kirjoitti:

        kysäsätä, kiitos sulle vinkistä!

        Tuli ja tullia meni 26€ jotta kyllä kannatti ja 2 viikkoa meni aikaa kun tilasin hyvä USA!


      • kysyvä2010
        UsA,,, kirjoitti:

        Tuli ja tullia meni 26€ jotta kyllä kannatti ja 2 viikkoa meni aikaa kun tilasin hyvä USA!

        minkä hintainen kypärä oli kyseessä, mistä tuli 26 e tullia?


      • tultul..
        kysyvä2010 kirjoitti:

        minkä hintainen kypärä oli kyseessä, mistä tuli 26 e tullia?

        hinta oli 160$ ja 26€ meni tullia ja siinä kaikki.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      128
      3954
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      40
      2436
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2407
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2302
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      52
      2083
    6. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      18
      1783
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      80
      1643
    8. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      79
      1576
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      71
      1107
    10. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      58
      1091
    Aihe