Topfield CRC-2400 HD-tallennin tulossa

J

6

2073

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 4 kanavaa
      • ...

        Millä mittapuulla 4 kanavan samanaikainen tallennus on "jo hyvä"? Jopa Procasterin halpisboksitkin ovat tuohon pystyneet jo vuosia, kun taas Dreambox tallentaa kahdella virittimellä vaikka 15 kanavaa yhtäaikaa. Neljän kanavan rajoitus vielä vm 2010 bokseissa on kertoo lähinnä valmistajan osaamattomuudesta.


      • procaster hajosi
        ... kirjoitti:

        Millä mittapuulla 4 kanavan samanaikainen tallennus on "jo hyvä"? Jopa Procasterin halpisboksitkin ovat tuohon pystyneet jo vuosia, kun taas Dreambox tallentaa kahdella virittimellä vaikka 15 kanavaa yhtäaikaa. Neljän kanavan rajoitus vielä vm 2010 bokseissa on kertoo lähinnä valmistajan osaamattomuudesta.

        Procasterin halpisboksi hajosi kun takuu oli mennyt umpeen 1,5 kk sitten. Uutta vastaavaa ei verkkokaupasta tähän hätään löytynyt, eniten harmittaa että olivat heittäneet sen suoraan pakkariin, siinä meni samalla kaapelikorttikin, kun sitä ei muistettu ottaa pois kun boksi vietiin huoltoon.
        Tilalle tulee jokin perinteinen "tallenna kahta kanavaa ja katso kolmatta" - boksi.


      • OH2EKI

        Odotettu on jo kovasti, muut onkin testattu, muttei ole hyviä, mm. Handan, Humax wbox ja Kaon, lähinnä sd kuva on huomattavasti huonompi kuin käytössä olevalla Topparin 550 boxilla, Handanissa ääni pätki pahasti, olisiko ollut yksilövika?


      • -Eki-
        OH2EKI kirjoitti:

        Odotettu on jo kovasti, muut onkin testattu, muttei ole hyviä, mm. Handan, Humax wbox ja Kaon, lähinnä sd kuva on huomattavasti huonompi kuin käytössä olevalla Topparin 550 boxilla, Handanissa ääni pätki pahasti, olisiko ollut yksilövika?

        Kaikki kokeilemani hd boxit ovat olleet viallisia tai muuten huonokuvaisia, kokeiltu kolmea Handanin 9900 mallia, kuva hyvä, äänikin hyvä mutta kun toistaa sd kuvaa kiintolevyltä niin ääni pätkii ihan jokaisessa handanissa! Humaxin wbox muuten suht' ok, mutta sd kuva kovin suttuinen, verrattuna vaikkapa Topfieldin 550 boxin kuvaan, Finsatin kuva pätkii samoin saman myllyn mutta eri merkillä olevan la-digital:in kuva on vähän väliä yhtä mössöä! Itse varannut Topfieldin crc 2400 pvrc boxin, toivottavasti se tultuaan toimii kuten niitten pitäisi toimia? Eki


    • kyseliäs

      ...edes verkkoon?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      76
      2539
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      49
      2536
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2402
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      67
      2200
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1897
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      105
      1749
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      24
      1221
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1054
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      1045
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      59
      965
    Aihe