MAALARInaiset!

maalariksitahtova

heippa.

täällä olis yks 20v tyttönen tai nainen kiinnostunut maalaustyöstä. Kertokaapa naiset (saa tietysti muutkin) että mitä olette pitäneet maalaustyöstä? Onko ollut sitä mitä olette halunneetkin ja kuvitelleet? Itselläni on 4 kesän kokemus maalaustyöstä, lähinnä puupinnoista ulkosalla. Itse pidin kovasti työstä, oli mukavat työajat(ma-pe 8-16, välil saatto venähtää) ja runkokin pysyi hyvässä kunnossa ;)

1

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rakennusmaalari

      Täällä olisi kans 21v maalari,
      salos kolmivuotinen ammattikoulu käyty ja kokemusta seitsemästä eri lyhytaikaisesta työpaikasta.

      Ihan hyvän ammatin olet valinnut, työ on mukavaa ja aika rentoakin.
      Ja tosiaan ei kalliille kuntosalil tartte mennä vaan sinulle maksetaan liikunnasta. :)
      Ainakin ulkotöissä ja isommissa kohteissa.
      Huonekaluentisöinnis, rajoituksissa ja ootraukses sun muussa vaan kädentaidotkin paranee.

      Työnantajia on kyl erillaisii, niinkuin varmaa kaikis paikoissa ja jokainen suostuu omanlaiseen palkkaan.

      Itellä ei pahempii ole ollu, paits sellasii välinpitämättömii pari ehkä, mut kyl niit pervojaki kuulemma on.
      Tähän menessä nuo lyhyt aikaiset työsuhteet just johtunee et ne on ollu harjoittelupaikkoja tai kesätöitä joissa en ole viihtynyt niin hyvin et olis kiinnostanu uudelleen samal mennä.

      Kolme olis noist kaikist sellasii joihin menis viel. Kaks on liian kaukaa 200km päässä, koska muutin pois paikkakunnalta ja tämä yksi ei juuri tällähetkellä tarvitte apuvoimia joten työttömänä ollaan.

      Olen myös lähettäny tekstiviestejä ja soitellu yhteensä 30 maalausliikkeeseen helmikuussa ilman tulosta joten hemmetinmoisen kiven alla on löytää paikkaa tai sitten tosi paska mäihä..

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      43
      2478
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2457
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2362
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      51
      2112
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      32
      1857
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      82
      1681
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      1123
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1014
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      41
      985
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      55
      874
    Aihe