Maanantai 13.2.2012
Nimipäivät: Sulo, Sulho ja Algot
Tekstikoko:
  loading...
liity jäseneksi!
 /   /  /  / Surkimus Maria Lund
23 Vastausta 1 775 Lukukertaa

Surkimus Maria Lund

Ämmä kimittää monotonisesti kuin ala-aste tyttö, luuleeko se että jos pukeutuu kuin 50-luvulla niin se korjaisi lahjattomuutta. Saakeli meni koko ohjelma pilalle tuon kimittävän lahjattomuuden vuoksi!

Ratsastaa ÄIDIN maineella

Ei osaa laulaa kunnolla, eikä ole ees kovin kauniskaan. Pimu luulee ihan liikoja ittestään. Laulutunteja ja meikki koulua kannattas käydä ja yrittää uudelleen. Jonkun yksittäisin kimitys biisin pimu voi osata. Joku silti tykkää tuostakin tyylistä.
Kyllä Maria kaunis on mutta laulajana ei pääse lähellekääm Tamara Lundina, äitiään. Ehkä levy-yhtiö ajattelee äidin maineen siivittävän tytärtäkin.

Mutta esimerkkinä Julian Lennon joka oikeasti oli lahjakas murskautui isänsä legendan John Lennonin alle, vanhemmat ovat taakka lahjakkaallekin, mutta Maria ei ole lahjakas joten yrityskin on alussa tuhoon tuomittu. Julian Lennon menestyi kohtalaisesti mutta ihmiset vieroksuivat koska hän kuulosti täysin isältään, John Lennonilta:
http://www.youtube.com/watch?v=XmJ0AkzvdN8
Ja ihmiset kokivat että Lennonin ääni yhdistetään biiseihin jotka eivät olleet sen arvoisia. Marian ääni taas koetaan mustaavan Tamaran perintöä.
On sanottava, ikävä kyllä; kuulun siihen koulu/kuppikuntaan, jonka mielestä Julian Lennon olisi ollut vain yksi yrittäjä muitten joukossa, ellei isän nimi olisi John.

Ja hänen velipuolensa Sean kuuluu samaan sarjaan...

Mutta, mutta... Jos olisi yrittänyt jossakin toisessa taiteen lajissa, olisi ehkä saattanut menestyä, turha kiistää!
Kateellisten lähiöeukkojen juttuja. Maria on kaunis ja osaa laulaa. Tämän lisäksi hän on empaattinen ja hyvä tyyppi.

Lahjakas Maria

Näin Maria Lundin äskettäin Sibeliustalon konsertissa Riku Niemen orkesterin solistina. Maria selvisi hyvin - lauloi ja tanssi mallikkaasti. Minkäänlaista diivailua ei ollut, esiintyi herttaisesti!
vihdoinkin asiaa

Maria

voisi vaikka pestä sen pakkelikerroksen naamastaan ja vaihtaa alaa!
ei ole huono vaikka kimittää
ei mene ohjelma Lundin takia pilalle ja hyvä on erottua joukosta

Huhhuijaa, taas

Kylläpä taas ollaan niiiin asiantuntioita että! Ja kuinkas moni teistä on nähnyt/kuullut Mariaa livenä?
Ai ei kukaan. No, sen saattoi arvata.
Maria näes on vähän enemmin estraditaiteilija; ts. hän on erityisen edukseen livenä nähtynä/kuultuna. Olin kutsuvierasnäytännössä Bio Rexissa syyspuolella, siellä hän esiintyi Riku Niemen orkesterin kanssa, ja esitys oli _erittäin_korkeatasoinen.

Siihen, kuinka paljon Maria saa ansioitonta arvonnousua äitinsä ansiosta, en ota kantaa, mutta tyylikäs ja hyvä esiintyjä hän oli ihan itsenäänkin. Kaunis katsella, kaunis kuunnella.
Kannattaisi käydä katsomassa livenä ja arvostella vasta sitten.

Mariasta, vielä

Viestini oli siis tarkoitettu noille parille ketjun aloittaneelle mutu-teilaajalle, jotka tuskin ovat livenä Kaunista Mariaa koskaan kuulleet.
Nämä mutu-teilaajat voisivat keskittyä enemminkin oikeakielisyyteen kuin hihasta vetäistyihin arviointeihin. Mutta hei; palataan asiaan kun olette ensin perehtyneet aiheeseen paremmin!
Kyllä Maria paremmin veti kuin se toinen täti siinä ohjelmassa.

Siis tartu mikkiin

Juu, se toinen täti oli tosi rumasti pukeutunut, liian avonaisessa rumassa yläosassa rytkytteli rinnuksiaan häiritsevästi, ja hups, välillä luiskahti liivin olkainkin pois paikoiltaan.

Mutta Maria Lund on erittäin kaunis katsella ja erittäin hyvä ja persoonallinen esiintyjä, en kykene asiantuntevasti laulutaitoa arvostelemaan, joka tapauksessa ainakin minun mielestäni osaa myös laulaa, eikä haittaa yhtään, jos on Tamara Lundin tytär.

Maria on

ok-kaunis, ok-laulaja, ok-tanssija, mutta mitenkään spesiaalitapaus ei näistä missään.

ei osaa

Lahjaton, ilmeetön laulaja, joka yrittää 50-luvun kuteilla ja tyylillä eteenpäin.

Lahjaton oot

Jaa, sinäkös oot sitten lahjakas. Enpä usko.

surkimus

Olen samaa mieltä ei osaa olla äitin sä veroinen vaikka yrittää on tosi surkea kimittäjä.

Maria Maria

Vihdoin ihmisiä, jotka on samaa mieltä. Maria yrittää liikaa ratsastaa äitinsä maineella, eikä yllä läheskään samalle tasolle äitinsä kanssa. Onhan se toisaalta rasite ja varmasti vaikuttaa, kun äitinsä oli alansa rautanen ammattilainen ja mieletön laulaja ja esiintyjä, mut ei kannattas turhaa yrittää olla enemmän ku on, ku ei kerran siihen pysty. Kyllähän Maria nyt vähä laulaa osaa, mut liian usein laulaa falskisti ja ääni on jotenki sietämätön kuunnella. Liikaa yritystä. Ei kestä kattella eikä kuunnella.
En väitä, et ittekkään olisin mikään superhyvä laulaja/esiintyjä, vaikka koulutusta siihen, mut enpä silti oo itteäni joka paikas esille tunkemaskaan ja enkä yritä tehdä enempää ku mihin pystyn. Teen sitä vaan sydämestäni sen verran ku pystyn.

mikkiin

se toinen nainen ei osannut yhtään laulaa nuotilleen vaikka ihan aino actenin sukua jolla ratsastaa.ei ole ihmisellä muuta hinkua kuin esille vaikka suurten rintojen avulla.maria on sentään pienennyttänyt rintansa ja on nukkemainen herttainen nainen,onnea vaan elämässä.

Kaikille teille

Maria Lundin mollaajille sanon saman sananparren, "happamia, sano kettu pihlajanmarjoista", ja jos ette tiedä mitä tuo tarkoittaa, kannattaa ottaa selville.

Hyvä Maria!

Karismaattinen ja persoonallinen taiteilija, joka osaa laulaa. Kauniskin on.

kade...

kenties kateellinen anna tytön laulaa ei se niin huono ole kuin luulet.
Kyllä ois alanvaihto paikallaan-kertakaikkisen surkea piipittäjä. Tartu mikkiin-ohjelmassa tunsin suurta myötähäpeää, "laulu" oli (?) karseaa, ja sanatkin jäivät kateisiin (engl.kiel.)
Äitinsä, Tamara Lund sentään oli oikealla alalla, ja osasi todellakin laulaa. Tosin kyseinen musiikkilaji ei itseäni ole koskaan innostanut. Kaikista ei ole kaikkeen.
Maria ei jää paljon jälkeen äidistään.
 /   /  /  / Surkimus Maria Lund

Keskusteluhaku

Laaja haku

Facebookissa suositeltua