Rogaining-pari haussa (pks, Vantaa)

Jape - Vantaa

Olisi hakusessa 37-vuotiaalle miehelle rogaining-pari, mielellään about samaa ikää, mutta saa olla ikäeroakin, kunhan vauhtia ja mielenkiintoa riittää. Mulla tavoitteena osallistua EM-rogainingiin Ukrainassa elokuussa, joten sinne kaverin haluaisin pariksi. Harjoitella pitäisi, ja kisoja (harjoituksia) on Suomessa toukokuussa ja heinäkuussa ainakin. Jos harrastat suunnistusta, rogaining ei ole Sinulle mikään ongelma. Jos laji ei ole tuttu, tutustu www.rogaining.fi -sivuilla lajiin taikka Wikipedian kautta.

Mä harrastelen suunistusta, talvella hiihdän ja juoksen (maratonille pitäisi taas osallistua tänä vuonna ja parille puolikkaalle), käyn salilla, kesällä myös fillaroin, rullaluistelen, eli vähän kaikenlaista tulee tehtyä. Miksei siis voitaisi harrastaa jotain näitäkin yhdessä, jos Susta siltä tuntuu. Olen duunissa päivät maanantaista perjantaihin, mutta muuna aikana pyrin liikkumaan mahdollisimman paljon.

Jos kiinnostaa, keksitään jokin tapa ottaa yhteyttä!

1

892

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Jape - Vantaa

      Jos siis kiinnostaisi rogaining, lähetä viestiä [email protected] -osoitteeseen. Tuosta EM-rogainingista ei pidä pelästyä, se on ihan mukava kokemus myös ns. harrastelijalle. Tarkennuksena vielä sekin, että mä asun Itä-Vantaalla. Jos yhtään asia kiinnostaa, ota yhteyttä ja keskustellaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      33
      3512
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      25
      2291
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      80
      2233
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      44
      2105
    5. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      56
      1474
    6. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1386
    7. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      69
      947
    8. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      913
    9. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      807
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      37
      803
    Aihe