Glock 17 lasertähtäin

aseharrastaja

Olen hankkimassa Glock 17 pro -pistoolia ja ajattelin hankkia siihen myös lasertähtäimen, joka kiinnittyisi piipun alla olevaan kiskoon.
Onko kellään ehdotuksia/käyttökokemuksia kohtuu edullisesta lasertähtäimestä, joka soveltuisi ko. aseeseen.
Hintahaarukka tähtäimelle olisi n. 50-200€.
Kiitos asiallisista kommenteista.

7

2138

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ressu.

      Riistamaalla on ennen tuollainen edullisempi kiskoon kiinnittyva laaseri/lamppu. Maksoi muistaakseni 100e nurkilla. Tähtäin toimi hyvin ja säädöt pitivät.

      Laaserilla ei ammunnassa ole merkitystä kuin liipaisuharjoittelussa ja mahdollisesti pimeässä lamppua hyväksikäyttäen. Laaserin pisteen vaeltelu ja heilahdus kertoo armotta kaikki liipaisuvirheet ym. Muutoin sillä ei ole mitään käyttöä.

    • njnojkmn

      Itselläni on kokemusta Streamlight TLR 2 lamppu/laser combosta joka on tosi hyvä mutta kallis ostaa suomesta. Lasermax valmistaa myös joitakin ihan kivoja värkkejä jotka myös on melko kalliita. Crimson trace tekee kahvalaseria. Kiinasta saa tilattua monen laatuisia ja hintaisia laitteita esim. dealextreme saitilta.

    • late8767389

      äänenvaimenettu pistooli laserilla on aivan turha vehje.
      miks kaiken maailman kotiramboille edes myydään tälläsiä leluja!
      sit kännissä esitellään pyssyjä ja joskus on pakko ampuakkin kun on jo uhannu...

    • Kyllä se on
    • softi man

      onks sul mikä sähkö käyttöne vai jousi vai kaasu?

      • kyllä se on

        No, jousikäyttöinen tietenkin, koska se on paras!


    • ESA 17v oulu

      Mullekin iskä on luvannu ostaa ilmakon kun täytän ensin kakskytviis vuotta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      42
      2475
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2447
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2342
    4. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      51
      2102
    5. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      25
      1837
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      80
      1663
    7. Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista

      Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko
      Kotimaiset julkkisjuorut
      21
      1108
    8. Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %

      Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r
      Maailman menoa
      7
      1014
    9. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      40
      969
    10. Eläköön kuningas, kuningas on kuollut

      Heikki Nivala kaatui kuin mies. Kavaltaja käveli juuri edelliseen toukokuun kokoukseen hankkimansa puku päällä. Eläköön
      Kemijärvi
      55
      864
    Aihe