Elektroninen kehonrakentaja

Arkiliikkuja

Onko kellään mitään kokemusta noista elektronisista kehonrakentajista, joiden mainoksiin joskus törmää? Oma painoni hiippailee siinä normaalin ja lievän lihavuuden välimaastossa, rasvakudosta on jonkin verran, eniten reisissä. Tilanteeni ei kuitenkaan ole vielä edes hälyttävä, ainakaan omasta mielestäni, mutta parempikin voisi olla. Tietysti hyväksyn itseni nykyiselläänkin, onhan se järkevin vaihtoehto, eli itsetuntooni tämä ei vaikuta.

Aika vaan ei koskaan riitä kuntosalikäynteihin. Kävelyä harrastan melkein päivittäin ja joskus käyn hiihtämässä. Tuloksia vaan ei ilmaannu ja eipä niitä kai näin epäsäännöllisestä touhusta kannata odottaakaan. Pelkkää arkliikuntaa se vain on.

Niin että onko noista elektronisista kehonrakentajista oikeasti mihinkään? Pystyykö vartalon lihaksia kasvattamaan ja rasvakudosta pienentämään treenillä, joka ei tule "kehon sisältä?" Kannattaisiko toimivuuden puolesta harkitakaan sellaisen hankkimista?

2

153

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eliectricboogie

      parhaita kehonrakentajia! Oikeasti tosibodarit käyttää vain nuita!

    • ProfessionalX

      Niin olishan se kivaa jos voisi vain löhötä sohvalla ja olla huippukunnossa, mutta samalla tavalla olisi kiva jos saisi miljoonia euroja rahaa ilman työntekoa.

      Aika on vain tekosyy. Itse teen 60 tuntisia työviikkoja (mm. lauantait), mutta saan mahdutettua päiviini 700 kcal edestä aerobista liikuntaa ja neljä salikäyntiä. vain sunnuntait lepään täysin. Meneehän siinä 16 tuntia töissä ja harrastuksissa, mutta näin se vain menee. Mitään ei tule ilmaiseksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      23
      2269
    2. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      78
      2206
    3. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      42
      2081
    4. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      56
      1464
    5. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      74
      1376
    6. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      66
      915
    7. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      46
      903
    8. Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?

      Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat
      Kotimaiset julkkisjuorut
      9
      797
    9. Arvaa sattuuko se

      Että teen töitä siihen että unohdan sinut. Mitä muutakaan voin
      Ikävä
      52
      763
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      34
      760
    Aihe