Eli, onko kenelläkään minkäänlaisia kokemuksia Petreasta?
Itselleni on suositeltu nyt aikuisten pitkäkestoista ammatillista koulutusta, josta olen kiinnostunut kuulemaan kokemuksia!
Itselleni on suositeltu nyt aikuisten pitkäkestoista ammatillista koulutusta, josta olen kiinnostunut kuulemaan kokemuksia!
Vastaukset 8
Vanhimmat
olin asiakkaana-2008 kaksi 10 päivän kuuria. täysihoito. vatsa ei kurni. vesiliikuntaa. luentoja. keskustelua. kävelytestiä.
savityötä. 2henk. huoneet. vapaa-aikaa. kuntosalit. hierontaa. hoitoja. saunomista. rentoutumista. lääkärin-tarkastukset. psykologi. fysioterapeutit. sosiaalihenkilö ym. ym.
käsitin kai väärin. oletkin menossa petreaan koulutukseen. oli niin tai näin. meidän jengin kuvittelen jakaantuneen tasan sen viihtymisen kans. kämppäkaverista se viihtymisen taso roikkuu
kaksi kertaa siellä takavuosina. Ihan paikka, paljon liikuntaa ja hyvää ruokaa. Sain yksilöllistä oppia liikunnasta omiin vaivoihin. Ihanat rentoutuskeinot. Meillä oli hyvä porukka, vieläkin osan kanssa ollaan yhteyksissä.
Itsellä alkaa olla kohta uusi koulutus takana ja uudet työkuviot odottavat. Pelkkää positiivista sanottavaa Petreasta!
Joutua(päästä)eläkkeellekin....
Petreasta on pitkä keskusteluketju olemassa, sinne kirjoitin omatkin kokemukseni.
Katsoppa:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9143271
Ei reagointinopeutesi ainakaan parantunut kun nyt vastaat ennen juhannusta laitettuun viestiin...
En todellakaan suosittele. Aivan mahdoton paikka. Huomaa että rahat tulee Kelalta ja ihmisä näennäisesti "hoidetaan". Oikeaa apua tai hoitoa ei saa. Taitaa henkilökunta siellä olla töissä vaan sen takia et palkka tulee. En mene enään uudestaan. Minkäälaista apua sieltä ei saanut ja "kontiin viemisiksi" tyhjä pää.
"Pettynyt2"
Pönttö olet
Kato kun jotkut googlettaa kokemuksia, niin ihan hyvä niihinkin on uutta tietoa laittaa..