Millaista seksiä hipit harrastavat? Heitä on kehuttu avoimiksin jne.
Avaisin tämän tämän
http://hipit.fi/hippi-keskustelu/21-12-2012/
aheen heidän omille sivuilleen, mutta eipä vaikuttaneet kovin avoimille ainakaan nämä hippimodet.
Häkellyin. Odotin halauksia, mutta sainkin virtuaalisesti "turpaani".
Erikoista.
Hippien HIPPI seksistä
2
1711
Vastaukset
- Vihreäkaupunki
Hei,
minä, tai kukaan muukaan moderaattori ei kokenut antavansa millään tavoin "turpaan" viestiäsi poistettaessa. Pohdimme viestisi poistoa moderaattorien kesken, ja tulimme lopputulokseen, joka näkyy poistetun viestisi kohdalla osoitteessa http://hipit.fi/hippi-keskustelu/21-12-2012/msg2402/#msg2402 .
Sain käsityksen yksityisviestistäsi jonka lähetit minulle, ettet ole tuohtunut viestisi poistosta, mutta käsitin ilmeisimmin väärin. Kirjoitin sinulle yksityisviestin vastaukseksi:
"Moikka,
viestisi oli aivan siinä rajamailla teemmekö sille mitään... Mutta lopulta päädyimme lopputulokseen että se on parempi poistaa, sillä emme toivo että samanlaiset viestit otetaan yleiseksi käytännöksi. Nyt kun kukaan ei vastannut, viesti olisi voinut olla alunperin muotoa:
"Minulla on tällainen asia, ja jos tämä kiinnostaa, seuraa keskustelua täällä tai täällä.", joka on selvä mainos. Nyt se oli vain muotoiltu kahdeksi eri viestiksi.
Mutta tämä oli näitä rajatapauksia, eikä niistä pidä ottaa itseensä. :) Johonkin vain raja pitää asettaa. ;)
Lämmöllä,
Vihreäkaupunki"
Viestisi siis poistettiin siksi, että koimme sen mainostukseksi, eikä linkkejä toisille foorumeille ollut tarpeellista antaa, koska keskustelu voitiin käydä yhtä hyvin aloittamassasi aiheessa. Esimerkkinä: jos foorumilaisia kiinnostaa jalkapallo, keskustelua siitä voidaan käydä foorumilla. Mutta jos kommentoidaan: "Ne joita jalkapallo kiinnostaa, voitte käydä seuraamassa keskustelua [linkki]", se on mielestämme mainostusta. Joka ikisestä aiheesta voitaisiin luoda samanlainen viesti. Haluamme pitää keskustelun käyttäjäystävällisenä, emmekä halua täyttää sitä suosituksina eri sivuille.
Ja haluamme tähdentää että ensimmäinen viestisi on edelleen foorumillamme, ja siihen saa kuka tahansa rekisteröitynyt käyttäjä edelleen vastata. Kyse ei ollut aiheestasi tai sen kiinnostavuudesta.
Viestissä, joka nyt on poistettu, on teksti poistetusta sisällöstä: http://hipit.fi/hippi-keskustelu/21-12-2012/msg2402/#msg2402
Siinä mainitaan lause:
"Kaikki sääntöjä koskeva keskustelu, kehityskeskustelu ja kysymykset:
http://hipit.fi/kehitysehdotukset/"
Kehitysehdotuksiin saa antaa palautetta moderaattorien toimista, foorumin toimivuudesta, säännöistä, sekä kaikesta jota voisimme foorumilaisten mielestä parantaa. Tänne kuitenkaan emme ole saaneet viestiäsi, joten meidän on ollut mahdotonta löytää kaikkia miellyttävää ratkaisua asiaan.
Keskustelupalstamme säännöissä todetaan:
"Pyritään selvittämään asiat keskustelemalla, jos jotakin epätoivottavaa tapahtuu. Haluamme että jokainen viihtyy foorumilla, ja ongelmatilanteissa on hyvä ymmärtää että me kaikki, myös moderaattorit, olemme ihmisiä, jotka teemme virheitä."
Toivomme että kaikki foorumilla kirjoittelevat muistaisivat tämän.
Keskustelemalla asiat selviävät.
Ystävällisin terveisin,
Hipit.fi
Vihreäkaupunki ja muut moderaattorit
Vastaus on laitettu myös toiseen aloittamaasi aiheeseen joka löytyy täältä:
http://keskustelu.suomi24.fi/node/9246516 - ???
ja mitähän tekemistä noillakin viesteillä oli (ryhmä)seksin kanssa??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?412356Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411143Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1745064Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa283679Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1953513Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss443037Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082769Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie372117Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132098Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191925