A-Matkat

homem de europa

Am ei järjestä enää Brasilian matkoja? menukö liian kalliiksi kun 2:det isot kisat lähestyy.

1

296

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies Riosta

      Meni.

      Nyt presidentinvaalien ollessa ohi on inflaatio karannut kasista. Talla hetkella puhutaan n. 40% inflaatiosta, vaikka poliitikot muuta taalla vaittavatkin.

      Sen lisaksi kovasti odottavat niin rosvot kuin huoratkin kisoja. Tosin mahtavatko saada mitaan valmiiksi silla homma ei ainakaan taalla Rio de Janeirossa etene yhtaan. Ei ole mitaan merkkiakaan siita etta sen enempaa Jalkapallon MM kisojen rakennelmia tehtaisiin puhumattakaan Olympialaisista.

      Itse toivoisin etta molemmat siirrettaisiin ihan minne muualle tahansa silla tavallisen brasilialaisen elama menee ihan kaaokseksi kun moisia taalla jarjestellaan. Puhumattakaan etta hinnat tietysti moninkertaistuvat.

      Yksi syy etta tanne ei enaa jarjesteta matkoja on siina etta suomalaiset matkanjarjestajat eivat osaa paikallista pelia. Taalla hotellien luokitukset ovat hieman erilaiset kuin muualla maailmassa. Jos hotellissa on sanky ja sinne tulee vetta huoneeseen niin sehan on jo vahintaan 4 tahden hotelli. Joku muu voisi olla asiasta eri mielta.


      Mutta uskon etta ongelma on kuitenkin se etta Brasilia on Etela-Amerikan kallein maa ja siksi tanne ei enaa yksinkertaisesti kannata tehda matkoja.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      46
      3623
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      35
      2347
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      80
      2276
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      57
      2181
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      25
      1605
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      64
      1532
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      76
      1437
    8. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      55
      993
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      69
      977
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      859
    Aihe