AMWAY huijausko ?

Way home ?

Olen nyt pari kertaa ollut kuuntelemassa openissa, kuten nämä amwaylaiset sitä tilaisuutta kutsuvat. Molemmilla kerroilla tätä äkkirikastumis keinoa ovat olleet kertomassa ihmiset jotka ovat jo olleet varakkaita (mitä on varakas) siihen ryhtyessään.
Herääkin kysymys. Pärjääkö amwayssa sijoittamalla heti alussa, ostamalla tuotteita suurehkolla summalla. Näin kerrytetään pisteitä jonka mukaan amway maksaa bonuksia ?!

Tavallinen taatelintallaaja jonka omaisuus on suunnilleen se aloituspaketti, joutuu tekemään hommia urakalla saadakseen edes vähän kipurahoja. Kaverini muijalla on kirjanpitotoimisto, ja hän sanoi että asiakkaana on pari amwaylaista, ja molemmat tuottavat tappiota. Ovat tosin alottelijoita, mutta onko mitään järkeä lähteä mukaan toimintaan jossa jo alussa tekee tappiota.

Amw-laisten mukaan sinua ei jätetä yksin, vaan apunasi on kokoajan ryhmä joka neuvoo ja auttaa eteenpäin. Olen käsittänyt että 1000€/kk tuloihin päästäkseen saa painella aika paljon hommia, puhua ja houkutella ihmisiä mukaan.
Tietysti jos on ollut jo 10v mukana niin herää myös kysymys miksi ? Ei kai kukaan pysy kelkassa tappiollisella tuloksella. Hmm. Onko siinä siis lähes varattomalla mahdollisuuksia, ja millä panoksella ?!

3

121

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Epätietoisuus

      Eikö kenelläkään ole mitään tietoa tai omaa kokemusta AMWAY:sta ? Olisi mukava kuulla mielipiteitä ja kokemuksia, ennen kuin heitän rahani hukkaan. Vai heitänkö ?

      • Kartiokangas

        Ei tuossa mitään uutta ole. Pyörä keksitään ajoittain uudelleen. Onhan näitä ollut maailman sivu. Tupperware, Herbalife, Gnld...Verkostomarkkinointia kaikki tyynni. Tunnen kaksi henkilöä, jotka tuohon AMWAY- juttuun hurahtivat kolmisen vuotta sitten. Toinen uhosi jättävänsä ihan pian leipätyönsä, kunhan ensimmäinen miljoona on tienattu. Näkyy aamuisin töihin vieläkin lähtevän sillä samalla vanhalla transitilla ihan kuin ennenkin.


    • Kikkelis

      Niin ihminen on sitkeä yrittämään. Ei ole yrittäjänkään helppo olla suomessa, sana yrittäjä onkin hienosti sanottu. On se aika yrittämistä pysyä pystyssä suomessa. Jos se kaverin transit onkin rekvisiittaa, rahaa tulee ovista ja ikkunoista. Tai oletko huomannut että olisiko se maalattu lähiaikoina, ikäänkuin hämäykseksi. En minäkään usko moisiin lähetyssaarnaajiin, jos ne olisivat totta olisi suomessa paljon rikkaita. Uskokoon ken haluaa !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      46
      3623
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      35
      2347
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      80
      2276
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      57
      2181
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      25
      1605
    6. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      64
      1532
    7. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      76
      1437
    8. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      55
      993
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      69
      977
    10. Rakastan sinua hiljaisuudessa

      Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      859
    Aihe