Elikkäs mitenkäs alkoholin tarjoiluun suhtaudutaan sharm el sheikissä, jos ollaan 17-18 vuotiaita? Esim annetaankohan sitä hotellissa, jos on all inclusive, ja juomat kuuluisivat hintaan, niin antavatkohan sitä. Muutenkin miten suhtautuvat nuoriin ja alkoholiin, ja pääseekö 17-vuotiaana baariin sisälle, vai onko todella tarkkaa?
Sori kirjotusvihreistä, en jaksanut ruveta viilaamaan pilkkua.
ALKOHOLIN HANKKIMINEN N. 18-VUOTIAANA
16
330
Vastaukset
- Minna.N
Jos olet tyttö, niin ei ongelmia juomista ja tarjoajia piisaa.
- Ei alaikäisille
Arabimaissa ollaan tarkkoja. Papereita kysytään ja jos ikä ei riitä, ohjataan paikasta ulos.
- näin se menee
Älä viiti.
On niin monesti nähty miten suomitytöille tarjoavat juotavaa ja paljon. - Ei alaikäisille
näin se menee kirjoitti:
Älä viiti.
On niin monesti nähty miten suomitytöille tarjoavat juotavaa ja paljon.Nyt onkin kyse siitä, että he itse ostavat tiskiltä.
Sitä alaikäisille tarjoamista on meilläkin ihan riittävästi. Meillä niitä tarjoajia kutsutaan pedofiileiksi. - Dagor
Ei alaikäisille kirjoitti:
Nyt onkin kyse siitä, että he itse ostavat tiskiltä.
Sitä alaikäisille tarjoamista on meilläkin ihan riittävästi. Meillä niitä tarjoajia kutsutaan pedofiileiksi.Joo, siellä se on maantapa.
- Niin varmaan...
buahahaAHAHAHA!!... kahdeksan arabimaata on tullut käytyä läpi, eikä ainakaan vielä ole koskaan tullut todistettua paperien kysyntää yhtään keneltäkään ulkomaalaiselta paitsi rajavyohykkeellä ja summittaisesti kaupungilla kusetuksen toivossa. Kertoisitko missä arabimaassa harjoitetaan EU-normien mukaista paperien kysyntää baareissa?
- JonezzzQd
mitenköhän homma toimii jätkillä ;O ?
- 14+13
Ei todellakaan ongelmaa... Ei mitään ikärajoja - missään Egyptissä!
- ....
Paikallisiin tapohin kuuluu vääräuskoisien skanditeinien juottaminen kaatokänniin jotta näitä voi käyttää testipatjoina viikon ajan kun paikallisilta naisilta on tuo esiaviollinen kanssakäyminen kielletty.
Fakta.
Suosittelen pysymään poissa tai ainakin välttämään kaupunkien keskusaukioita... - 28 x....
Minä suosittelen kiertämään kaikki arabimaat kaukaa. Edes välilskut eivät ole toivottavia. Kiinnittävät heti huomiota repustain sojottaviin USA- ja Israelin lippuihin. Viinaa ja huumeita saa kaikista arabimaista niin paljon kun kantaa jaksaa aivan mistä hyvänsä kun maksaa sopivan hinnan. Iästä ei ole vitunkaan väliä. Pilvenmyyjät ovat yleensä n. 8 -12 vuotiaita. Järjestävät myös maksullisia naisia, poikia tai vaikka koiria pantavaksi jos hra/neito niin haluaa....
Hra Egypfun kritisoi kirjoituksiani mellakoista, kidutuksista ja murhista mitä kansa saa siinä maassa kokea.
Pelkästään sinne matkustaminen on tuomittavaa sekä kannanotto armeijan ja poliisien raakojen otteiden puolesta.
On myös homojen paratiisi. Joka kulmalla päivystää 10- v poikia. Siitä vain opasta vuokramaan. - hh4.
kerrankin asiaa tällä palstalla
- kiiasofia
voin kertoa etttei tosiaan ole mitään rajoja, itse 15 vuotiaana olin hurghadassa hotellissa jossa oli all inclusive ja join viikon loman aikana joka päivä. Ja siiitäkin että miehet juottavat känniin ja sitten iskevät niin kokemusta tuli.. eli eräs todella mukavan ja viisaan tuntunen sympaattinen tarjoilija olikin täysi sika, sillä juotti ja tarjoili ilmaisia drinkkejä ja sitten alkoi suutelemaan ja veti takahuoneeseen ja siellä yritti alkaa harrastamaan seksiä kanssani, mutta onneks pääsin livahtamaan! Joten varo jos olet nainen..
- Maassa maan tavalla
Kannattaa muistaa, että kyseessä on islamilainen maa ja islam kieltää alkoholin.
Jos viranomainen havaitsee, että alaikäinen juo alkoholia, on seurauksena välitön pidätys ja pitkät kuulustelut. Kuulemani mukaan kuulustelujen ennätys oli loppuloma aika ja poliisin saattamana lentokoneelle. Eikä pidätysselli ollut mikään nautinnollinen paikka ja ruoka kaiketi sikäläistä tasoa eli makuelämyksenä taitaa olla suomalaiselle kauhistus.
No, itsepä petaatte. Itse otatte riskin. Itse kannatte seuraamukset.
Vielä kovempi olisi kohtalo Saudeissa! Siellä voi saada ruoskastakin. - tytsy_
olin 13 vuotiaana egyptis, hotelli oli all inclusive, ja aina ku menin hakee jottai limsaa, ni _joka_ikinen_ kerta kysyttiin että vodka, rum, rumcola, gin, beer ? eli oikee ihmetteli etten juonu alkoholipitosiijuotavii :Dja monet siel luultii mua 18-21 vuotiaaks etet enpä usko et mittä paperei kysytää :) mtu se o totta et heti ku turistinaien menee humalaa ni siel käydää kii, et pitää pitää silmät auki :)
- tytsy_
niin, ja viellä et oltiin old hurghadassa, ja en nähny kyllä ainuttakaan maijaa :D muutaku lentokentäl tietysti
- uhh
Saat, ja helposti, ei sielä mitää papereita kysellä niinku suomes (;
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole232269Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi782206Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä422081Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma561464- 741376
Kaunein nimi
Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?66915Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?
Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?46903Farmi-Amski ja Jucci Hellström - Sydämiä satelee - Onko tässä jotain enemmän?
Amskidamski Anne-Mari Tarkkio ja Jucci Hellström olivat samaan aikaan Farmi Suomi -realityssä. Nyt somessa on nähty mat9797- 52763
Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi34760