Luvatonta häiriötä suunnitteilla Nekalaan

huolestunut asukas

Tarkoituksena olisi järkkää Vapaa Nekala -toimikunnan kanssa mielenosoitus-kemut Tampereelle nekalantien varteen soramontuille. Paikkana montut on ihanteellinen; penkkejä saa roudattua ja meluhaittaa ei ole, koska alueella ei ole asutusta. Paikalle hommataan kunnon lava, hyvät PA-kamat ja kotiviiniä on litrakaupalla tarjolla. Artisteille on luvassa hyvät ruokatarjoilut, kotiviinit ja muut juomat, sekä lungi backstage. Fyrkkaa homman hoitoon on vähäisesti, mutta bensa/matkakulut hoidetaan artisteille. Tapahtuma on jälleen täysin ilmainen ja voittoa tavoittelematon, HENKISTÄ VOITTOA JA TALOUDELLISTA HÄVIÖÄ! Pyytäisinkin kaikkia hipinpaskoja, crusteja sun muita punk_low_lifeja hommaamaan artisteja kekkereihin, pistäkää viidakkorummut pauhaamaan... Tarkoituksena olisi viettää militanttijuoppojen, maailmanparantajien ja muiden hörhöjen yhteinen ANTIFA -kokous, uuttamaailmanjärjestystä, poliisiväkivaltaa sun muuta paskaa vastaan erittäin vapaalla menolla. Stadista olis pari kovaa hc-poppoota jo lähös ja paria tiukkaa suomiräppääjää on jo kuumoteltu....
Toivottavasti saadaan viä rajummat pirskeet kun Vapaa Nekala, ja sielähän oli jo sitä vitun kunnon menoo. Over and out! DRINK UP!!!!!

Mielenosoituksesta voi kalastella tietoja ----> [email protected]


http://www.punkinfinland.net/forum/viewtopic.php?f=11&t=41071

10

341

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Doctor Who.

      Onkos nyt hei jäänyt sininen pilleri ottamatta?

    • nytpalokäämit

      Eikö näitä hippejä ja punkkareita saada millään kuriin. Pamppua vaan kunnolla kaikille, saatanan huumehörhöt.

    • paukkuujo

      Kemut on koko ajan työn alla ja artistejakin on jo tullut aika liuta, myös tampereen zeitgeist -poppoota ja piraatteja on kosiskeltu tulemaan kojujensa kanssa pitämään puheita sun muuta. Punkkia löytyy jo listoiltakin aika paljon, mutta ottakaa ihmeessä nopeesti s-postiin yhteyttä jos haluaisitte esiintyä. Mielenosoituspäiväkin on jo lyöty lukkoon, elikkäs lauantaina 28.5. klo 12-22. Ja sielä sit paukkuu!


      kyllä wituttaa tämmönen, toivottavasti viranomaiset on hereillä.

    • kepurules

      Poliisi aloitti tutkinnan: Vapaa Nekala -tapahtuma saattoi syyllistyä kokoontumisrikkomukseen

      Pirkanmaan poliisi aloitti esitutkinnan viime perjantaina järjestetystä Vapaa Nekala -tapahtumasta, joka järjestettiin Tampereella. Tapausta tutkitaan rikosnimikkeellä kokoontumisrikkomus.

      Järjestäjä ilmoitti poliisille, että tapahtumaan osallistuu 100 nuorta. Tapahtumaan osallistuikin oikeasti arviolta tuhat nuorta.

      Poliisi selvittää, onko tapahtumaa järjestettäessä noudatettu järjestäjälle kuuluvia velvollisuuksia.

      Kun esitutkinta on valmis, asia viedään syyttäjälle syyteharkintaa varten.

      Haha haa hah , ihan oikein tommosille .
      Linnanna vaan kaikki ja pamppua päälle.

    • VarmaJuttu

      Nokialainen nuoriso-ohjaaja eli sellainen 30cm kumipamppu vaan käyttöön. Sillä voisi hajottaa helposti roskasakin kotiinsa.

      • saunantakanaon

        Toivottavasti Pollareille on joku ilmottanu tästä ja muille tolkun miehille.


    • LOW_LIFE_HIPPE

      UPEETA ! MAHTAVAA !!! vapaa nekala-kemut oli tosi hyvä tapahtuma, ainoona miinuksena se että ei ollu vessoja ja siitähän sitä valitusta odotetusti tulikin. nyt paikkana soramontut, ei luulis ketään haittaavan jos siellä remuaa. TOIVOTTAVASTI TÄÄ TAPAHTUU !!

    • hipstersass

      TOIVOTTAVASTI TÄTÄ EI TAPAHDU !!

    • voimankäytön paikka

      Tuollaisia häirikkötilaisuuksia varten pitäisi armeijan varautua hyvissä ajoin mellakkapoliisien, vesitykkien ja kumiluotien kanssa. Vapaa notkuva yhteiskuntavastuuton juopotteleva hälläväliä-loisnuoriso on saatava kuriin keinolla millä hyvänsä!

    • Patuvaari

      No ne kekkerit sitten pidettiin. Onnettomat "järkkärit" hukkas osan vuokraamistaan kamoista, eikä vuokratkaan ole vielä tulleet hoidetuiksi.

      Mistähän saadaan poppikonet seuraaviin kisoihin - viidakkorumpu paukkuu nimittäin myös kamavuokrajien keskuudessa.

      Ife tietää kyllä, kuka odottaa soittoa ja rahaa.....

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pride-liputus närästää monissa Suomen kunnissa

      Suomen lipun nostamisesta on laki. Pride‑liputuksesta ei. Kieltäytyviin kuntiin kohdistuu poliittista painostusta kuin k
      Maailman menoa
      154
      4045
    2. On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää

      jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole
      Maailman menoa
      41
      2460
    3. Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä

      ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi
      Maailman menoa
      74
      2447
    4. Belfastissa käynnissä kunnon persuilu

      Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä
      Maailman menoa
      73
      2342
    5. Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus

      jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.
      Maailman menoa
      51
      2102
    6. Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään

      Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl
      Maailman menoa
      22
      1826
    7. Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen

      Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma
      Maailman menoa
      80
      1653
    8. Mitä kirjainta haluaisit

      Ra kastella mahdottomasti?
      Ikävä
      80
      1610
    9. Kaunein nimi

      Mikä on mielestäsi kaunein miehen ja naisen nimi? Haluaisitko itse olla joku toisen niminen?
      Ikävä
      81
      1207
    10. Onko kaivattusi rohkeampi kuin sinä?

      Vai oletko sinä rohkeampia? Mikä on rohkea teko, minkä sinä tai kaivattusi on tehnyt? Mitä siitä seurasi?
      Ikävä
      64
      1144
    Aihe