Sosiaali-ja terveysministeriksi Pentti Tiusanen

Jos ja kun vasemmistoliitto pääsee hallitukseen,niin Pentti olisi paras vaihtoehto otsikossa mainittuun ministeripestiin.

Ammattitaitoa löytyy ja vaaleissa saatu äänimääräkään ei anna aihetta vähättelyyn.
7100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Hah, eihän tuo ryvettynyt ikäloppu stallari päässyt edes eduskuntaan.
Ei häntä kaipaa kukaan Kotkan ulkopuolella.

Äänestä
  • Perussuomalaiset rik 5.5.2011 23:00
    0 Mielenkiintoista että perussuomalaisten omassa retoriikassaan painottaneen nuhteettomuutta ja lainkuuliaisuutta.
    Eipä näyttäisi sanat ja teot oikein täsmäävän

    http://www.ts.fi/online/kotimaa/218245.html

    Vantaalainen perussuomalaisten Mika Niikko on nuoruudessaan istunut oikeudessa useaan otteeseen. Jo 15-vuotiaana hän sai tuomion useista rikkomuksista jäätyään kiinni varastetulla työkoneella ajelusta ja valehdeltuaan kuulusteluissa poliisille olevansa 13-vuotias. Vuonna 1990 hän ajoi varastetulla autolla polkupyöräilijän päälle suojatiellä.
    VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestiGoogle-mainokset
    Minulla oli psoriasis
    Se hävisi kokonaan. Lue kertomukseni. Uskomatonta!
    www.Equilac.com
    Kutista kaikki kommentitPerussuomalaisten va6.5.2011 12:50
    0 Avaa
    Sulje Perussuomalaisten varapuheenjohtaja Pentti Oinonen on tuomittu ampuma-aserikoksesta. Lisäksi hänellä on tilillään törkeä rattijuopumus. VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestitepastellen19.5.2011 15:19 0 Avaa
    Sulje Sinä valittaja tepasteleppas PEILISI, eteen, niin näet sieltä naaman mille mikään asia ei ole hyvin täällä mailmassa ! VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestiju7k867jy6.5.2011 18:43
    0 Avaa
    Sulje Ratista on jäänyt kiinni myös oululainen perussuomalaisten Ville Vähämäki. VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestiKyllästynyt.6.5.2011 20:34
    6 Avaa
    Sulje Joka koriin mahtuu mätiä omenia, ette te saa kansa mielipidettä muuttumaan jossain Suomi24 palstoilla. Nyt järki käteen. VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestihjlköln7.5.2011 10:53
    0 Avaa
    Sulje Perussuomalaiset rötösherrat kiikkiin!

    Vistbackan vaalirahasoppa, pääsihteerin petosjuttu.

    Bärlundin petosjuttu
    http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2006/05/445542/perussuomalaisten-ryhman-ex-paasihteerille-ehdollista

    Vistbackan vaalirahasoppa
    http://www.iltalehti.fi/vaalit/2011041513552058_vl.shtml

    On Persuilla talousasiat hallussa. VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestiwdefrgth8.5.2011 09:00
    -1 Avaa
    Sulje Perussuomalaiset nostaa esiin talousrikollista bodaajajulkkista

    Perussuomalaisten listoilla muun muassa eduskunta- ja eurovaaleissa ehdolla ollut bodaaja ja laulaja Ritva “Kike” Elomaa on tuomittu talousrikollinen. Syksyllä 2003 Elomaa tuomittiin hovioikeudessa 1 140 euron sakkorangaistukseen kahdesta rekisterimerkintärikoksesta.

    Samassa jutun yhteydessä Kike Elomaan kanssa avioliitossa ollut Kimmo Elomaa tuomittiin useista talousrikoksista yhteensä kahdeksi vuodeksi ja kahdeksi kuukaudeksi vankeuteen. Lisäksi Kimmo Elomaa tuomittiin maksamaan miljoonien eurojen vahingonkorvaukset Ruotsin valtiolle.

    Maskussa asuvan Kike Elomaan menestys erilaisissa vaaleissa ei ole ollut hääppöistä. Esimerkiksi eurovaaleissa hän sai omasta vaalipiiristään Varsinais-Suomesta vain 754 ääntä ja koko valtakunnasta yhteensä vain 2425 ääntä. VASTAAKerro kaverilleIlmoita asiaton viestiKonnia ne on kaikki

    Äänestä

Mitä tekemistä kansanedustajuudella on ministeriä valittaessa.

Äänestä
  • Miksi kommunisti pitäisi saada ministeriksi kun koko puolue on tippunut jo
    puoluerekisteristäkin? Kommareille ei ole kysyntää Kotkan ulkopuolella
    joten pitäkää max hyvänänne.

    Äänestä

  • Vieras Viestejä: n/a

    Matti Putkosen tekemä raiskaus 20v sitten ja Persujen vaade ankarista rangaistuksista

    --------------------------------------------------------------------------------

    Ei ole epäilystä eikä epäselvää, että PS:n kakkosmies Matti Putkonen raiskasi naisen 20 vuotta sitten. Hänet tuomittiin teosta 8 kuukauden ehdottomaan vankeuteen ja 10,000 markan sakkoihin. Putkonen erosi tuomion myötä kaikista luottamustehtävistään. Syyllisyydestä ei ollut epäselvyyttä. Se katsottiin yksimielisesti näytetyksi.
    Raiskaamalla naisen Putkonen aiheutti tälle todennäköisesti elinikäisen trauman väkivaltaisesta teosta ja pelkotilan.

    Persut ovat kovaan ääneen vaatineet kovempia rangaistuksia erityisesti raiskaajille. On puhuttu jopa sterilisaatiosta.

    Miten tämä sopii yhteen sen kanssa, että Persujen kakkosmiehenä ja Timo Soinin oikeana kätenä toimiva Matti Putkonen on raiskannut naisen 20 vuotta sitten?

    Eikö olisi Persuilta tekopyhää katsoa, että hän on jotenkin jo sovittanut tekonsa, mutta samaan aikaan vaatia muille kovempia rangaistuksia?

    Minusta raiskaaja on menettänyt pysyvästi kansalaisluottamuksensa toimia korkeammissa viroissa. Persuista selvästikään ei.

    Äänestä

Ei missään nimessä Pentii Tiusasta ministeriksi. Hän on epäluotettava, Stasi ''Max'' mies.
Tämän lisäksi hän on julkisesti ollut epäiltynä seksiskandaaleista. Vrt raiskausepäily Tampereen vasurikokouksessa.
Parempi olisi, että hän menisi terveyskeskuslääkäriksi Kotkaan tai sitten Utsjouelle.
Paavo, ymmärrä kansan tahto. Pentti putosi eduskunnasta.

Äänestä

Sosiaali ja terveysministeriksi siis pitäisi saada henklö joka on ollut poliisikuulusteluissa raiskausepäilyjen takia ja joka omaa lisäksi stasitunnuksen merkkinä toimimisesta opiskelutovereiden ilmiantajana.

Kotkassa ehdotus voisi mennä läpi mutta ei Suomessa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


-Valtioneuvostoon ! kirjoitti:

Jos ja kun vasemmistoliitto pääsee hallitukseen,niin Pentti olisi paras vaihtoehto otsikossa mainittuun ministeripestiin.

Ammattitaitoa löytyy ja vaaleissa saatu äänimääräkään ei anna aihetta vähättelyyn.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu