Tunti pari ennen herätystä, joka on klo 06.00, Tenho herää ja kiirehtiin huuhaalle purkamaan pahaa oloaan hoitajilta salaa.
Siis kello 06.00 on herätys ja hoitajat saapuvat pesemään Tenhon ihraisen ruhon alta makuuhavat ja vaihtamaan vaipat.
Klo 07.00 Aamupala, eli aamuvelli pillillä ja näkkäriä soseutettuna tietenkin.
Klo 08.00 Lääkitys, Tenholle Xanoria ja muita rauhoitavia.
Klo 09.00 Lääkärin kierros ja Tenhon kuulumiset
Klo 10.00 Ensimmäinen terapiatunti, fysioterapia (toivotonta Tenholle)
Klo 11.00 lounas soseutettua kalakeittoa ja jälkkäriksi pirtelöä pillillä
vapata Klo 13.00 asti, eli Tenho riehuu koneella ja raivoaa.
Klo 14.00 iltapäivä terapiaa, pelejä, pesuvatiuintia, poniratsastusta jne.
Klo 16.00 iltapäivälääkitys
Klo 17.00 välipala, banaanisosetta
Klo 18.00 Vapaamuotoista harrastelua, jokainen kykynsä mukaan. Tenho yrittää liikutella sormiaan ja varpaitaan (ei onnistu taaskan)
Klo 19.00 Päivällinen kanaista pilttiä ja lettuja soseena hillon kanssa johon on sekoitettu "jarrua".
Klo 20.00 iltapesut/sauna kerran vuodessa. Tenho pestään paineletkulla.
Klo 21.00 hiljaisuus.
Klo 22.00 Tenho salaa koneelle riehumaan Huuhaa-palstalle. Kunnes nukahtaa omaan itkuunsa.
Aamulla sama uudelleen joka ikinen päivä.
Hullun Hummeri-Tenhon normipäivä
hoitaja.
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1101074
Tiedät, että en voi enää laittaa viestiä
Aikaa kulunut. Eikä se näyttäisi enää luontevalta vastata näin pitkän ajan jälkeen. Tiedän myös, että sinä et enää lait82814Tuleeko Martinasta rouva Muhis
Saako vihdoinkin ne haaveilemansa prinsessa häät Hajjin entinen Muhammad kanssa, 😂 yhteistä heillä on se, että molemmat264596Nostetaanpas kissa pöydälle: Onko Kuhmossa työpaikkakiusaamista?
Kuka uskaltaa puhua? Vai uskaltaako kukaan? Naisvaltaisella alalla on kuulemma Kuhmossa ruma tilanne. Mitä aikuiset ede17585- 65531
- 93521
- 26502
Oletko miettinyt sitä
Että jos meidän persoonat ei sovi yhtään yhteen ;) No onneksi kumpikin on fiksu eikä halua toiselle mitään pahaa.47491- 43476
- 47427