huolestuttava, kun korvauksia ei ole edelleenkään kuulunut.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2011/05/1338535/narkolepsiaperheen-tragedia-poika-valilla-nuorisokodissa-aggressiivisuuskohtausten-vuoksi
Narkolepsiaperheiden tilanne alkaa olla
17
120
Vastaukset
- oppia ikä kaikki
Nyt siis on yhdistetty narkolepsian oireisiin myös tuo agressiokäyttäytyminen, jonka aiheuttamista pattitilanteista ei tahdo päästä yli ja läheisetkin voivat olla vaarassa narkoleptikon itsensä lisäksi. Nuorisohan on voinut psyykkisessä mielessä huonosti jo aiemminkin, mutta sitä ei ole ennen osattu lisäntyneisiin rokottautumisiin yhdistää. Parempi kuitenkin, että tilanne alkaa selvitä, jotta jatkossa sitten osataan paremmin välttää kaikenmaailman haittapiikkejä. Kohtuuttomat oppirahat jouduttiin kuitenkin maksamaan eikä terveyttä mikään korvaa, kun sitä ei takaisin saa.
- eimo
Kyllä on ihan selkeää, lukekaa kirja ROKOTUKSET Yves Delatte. Lisää ymmärrystä globaaliin pahoinvointiin, ihmisten myrkyttymiseen sekä rokotteiden, kemikaalien ja muiden lääkkeiden vaikutuksesta, sekä tutkimattomista yhteisvaikutuksista.
Rokotuksen seuraukset voidaan nähdä aivokuvasta, rokotus vaikuttaa aivoihin. Vaikuttaa? !
Ei mikään ihme superbakteerien ja -virusten kehittyminen. - aivan ymmärrettävää
eimo kirjoitti:
Kyllä on ihan selkeää, lukekaa kirja ROKOTUKSET Yves Delatte. Lisää ymmärrystä globaaliin pahoinvointiin, ihmisten myrkyttymiseen sekä rokotteiden, kemikaalien ja muiden lääkkeiden vaikutuksesta, sekä tutkimattomista yhteisvaikutuksista.
Rokotuksen seuraukset voidaan nähdä aivokuvasta, rokotus vaikuttaa aivoihin. Vaikuttaa? !
Ei mikään ihme superbakteerien ja -virusten kehittyminen.Nyt oli siis Amerikassa tehty tutkimus, joka osoitti, että erilaiset aivovauriot ja jopa päähän kohdistuneet iskut saavat ihmisen agressiiviseksi, kun tunnekeskus vaurioituu. Näin siis syntyy väkivaltaisuutta ja ärtyisyyttä, kun tunteita ei voida enää hallita.
- niin on käynyt
aivan ymmärrettävää kirjoitti:
Nyt oli siis Amerikassa tehty tutkimus, joka osoitti, että erilaiset aivovauriot ja jopa päähän kohdistuneet iskut saavat ihmisen agressiiviseksi, kun tunnekeskus vaurioituu. Näin siis syntyy väkivaltaisuutta ja ärtyisyyttä, kun tunteita ei voida enää hallita.
Totta, joilllakin jopa alkoholi nousee päähän ja he heittäytyvät väkivaltaisiksi, kun tunteitaohjaava keskus näin lamaantuu viinan myrkyistä.
- aivot tulehtuvat
niin on käynyt kirjoitti:
Totta, joilllakin jopa alkoholi nousee päähän ja he heittäytyvät väkivaltaisiksi, kun tunteitaohjaava keskus näin lamaantuu viinan myrkyistä.
Myös aivotulehdus itsessään aiheuttaa agressioita, kuten IS nyt viikonloppuna tiesi kertoa. Sairaalaan vietävä potilas oli pannut kovasti hanttiin, lyönyt, potkinut ja purrutkin ja ambulanssimiesten oli väkipakolla pitänyt selättää kuuluisa laulaja baareille ja sitoa magneettiremmein tiukasti kiinni. Aivotulehduksen synty oli täysi mysteeri. Ilmeisesti sen saa vielä kaikki Panremrix-rokotetut.
- hjklöä'
aivot tulehtuvat kirjoitti:
Myös aivotulehdus itsessään aiheuttaa agressioita, kuten IS nyt viikonloppuna tiesi kertoa. Sairaalaan vietävä potilas oli pannut kovasti hanttiin, lyönyt, potkinut ja purrutkin ja ambulanssimiesten oli väkipakolla pitänyt selättää kuuluisa laulaja baareille ja sitoa magneettiremmein tiukasti kiinni. Aivotulehduksen synty oli täysi mysteeri. Ilmeisesti sen saa vielä kaikki Panremrix-rokotetut.
"Ilmeisesti sen saa vielä kaikki Panremrix-rokotetut."
Noinko tosiaan luulet? Itse taas tiedän varmuudella, että kaikki rokottamattomat kuolevat enemmin tai myöhemmin. Se on sentään varma tieto toisin kuin sinun harhainen uskosi. - punikkipunkki
hjklöä' kirjoitti:
"Ilmeisesti sen saa vielä kaikki Panremrix-rokotetut."
Noinko tosiaan luulet? Itse taas tiedän varmuudella, että kaikki rokottamattomat kuolevat enemmin tai myöhemmin. Se on sentään varma tieto toisin kuin sinun harhainen uskosi.Nyt epäillään jo jopa punkinpuremaa aivotulehduksen aiheuttajana. Saa nähdä, tuleeko hyvä punkkivuosi?
- punkit hiiteen
punikkipunkki kirjoitti:
Nyt epäillään jo jopa punkinpuremaa aivotulehduksen aiheuttajana. Saa nähdä, tuleeko hyvä punkkivuosi?
Onneksi siitä voi sentään parantua toisin kuin narkolepsiasta.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2011061613901418_vi.shtml - paha punkki
punkit hiiteen kirjoitti:
Onneksi siitä voi sentään parantua toisin kuin narkolepsiasta.
http://www.iltalehti.fi/viihde/2011061613901418_vi.shtmlUudessa Avussa oli liikuttava kertomus 23-vuotiaan tytön sairaudesta, jonka puutiainen oli aiheuttanut puuduttamalla keskushermoston. Lääkäri ei sitä millään uskonut ja vikaa haettiin vaan korvien välistä.
- zdfgsdhf
paha punkki kirjoitti:
Uudessa Avussa oli liikuttava kertomus 23-vuotiaan tytön sairaudesta, jonka puutiainen oli aiheuttanut puuduttamalla keskushermoston. Lääkäri ei sitä millään uskonut ja vikaa haettiin vaan korvien välistä.
Myös pilipalitikkujen pilaamista lapsista saisi monta liikuttavaa tarinaa, huomattavasti liikuttavampia...jopa
- ikävä yhteensattuma
hjklöä' kirjoitti:
"Ilmeisesti sen saa vielä kaikki Panremrix-rokotetut."
Noinko tosiaan luulet? Itse taas tiedän varmuudella, että kaikki rokottamattomat kuolevat enemmin tai myöhemmin. Se on sentään varma tieto toisin kuin sinun harhainen uskosi.Niin olen lukenut, että kuolema seuraa tuota Pandemrix:llä aikaansaatua hermosairautta ennemmin tai myöhemmin.
http://www.dailymail.co.uk/health/article-1321203/Experts-admit-swine-flu-jab-cause-deadly-nerve-disease.html
- niskurikansaa
THL:llä ei ole kohurokotteen suhteen mitään korvausvaatimuksia lääketehtaalta. Eipä tässä tietenkään mitään vahinkoa tullut? Ei fyysistä, ei henkistä eikä taloudellista? Muuten vaan rokotteet jäivät varastoon mätänemään. Kansalaiset temppuilevat ymmärtämättömyyttään? Eivät käsitä vakuutusrahojen päälle?
Mikähän mahtaa olla seuraava opetus tälle kuuliaiselle kansalle? Ollaan kilttejä ja uskotaan? Kyllä se siitä, kun uskoo. Tarpeeksi?
Oliskohan narkolepsiaperheillä joitain vaatimuksia rokotteen suhteen valmistajalta? He ymmärtänevät jo vakuutusrahojenkin päälle?- zxcvzdxb
Niin, miten menikään se ensimmäinen Mooseksen kivitauluun raapima teesi? Minä olen Herra, sinun Jumalasi, sinulla ei saa olla muita Jumalia. Ei siis esim. viranomaisia jumalinaan
- vaikeaa on
zxcvzdxb kirjoitti:
Niin, miten menikään se ensimmäinen Mooseksen kivitauluun raapima teesi? Minä olen Herra, sinun Jumalasi, sinulla ei saa olla muita Jumalia. Ei siis esim. viranomaisia jumalinaan
Poliittistakin suoraselkäisyyttä kaivattaisiin ennen kuin asia etenee.
http://www.kaleva.fi/uutiset/narkolepsialasten-laakekorvaukset-viipyvat-nayta-kommentit/902717 - kunto kohisee
vaikeaa on kirjoitti:
Poliittistakin suoraselkäisyyttä kaivattaisiin ennen kuin asia etenee.
http://www.kaleva.fi/uutiset/narkolepsialasten-laakekorvaukset-viipyvat-nayta-kommentit/902717Nyt sentään Kela on lupautunut järkkäämään kuntoutusta narkolepsiauhreille ensi vuoden puolella.
- mitä ihmettä
kunto kohisee kirjoitti:
Nyt sentään Kela on lupautunut järkkäämään kuntoutusta narkolepsiauhreille ensi vuoden puolella.
Tilanne on muodostunut jo kestämättömäksi, kun vitkuttelulle ei löydy rajoja.
http://www.aamulehti.fi/cs/Satellite/Paakirjoitukset/1194683131233/artikkeli/korvauspaatokset tehtava heti.html
- anti vaccine
Perkele. Tästä on tehtävä joukkokanne ylimpään tuomioistuimeen.
Netistä löytyy paljon kovaa asiaa rokotteiden vaaroista. Elohopeaa käytetään yleisesti rokotteissa vaikka hopea olisi vaaraton.
Dr. Horowitz kertoo ja paljasta myös tutkimuksen.
http://www.wisegeek.com/what-is-mercury-poisoning.htm
http://www.youtube.com/watch?v=gwRCmhQ615w
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vihreiden, SDP:n ja Vasemmistoliiton kannattajista selvästi alle puolet on miehiä
ja silti joku punafeministi valitti kokoomuksen naiskannattajien puutteesta, vaikka siellä on enemmän naisia kuin punavi772588On tiedossa, että venäjämieliset diggaavat diktatuurista venäjää
jossa ei esim. ole sanan- ja lehdistönvapautta. Mutta keitä nämä venäjän palvojat sitten ovat, ei heitä toki paljon ole512570Ensin Henry Novak ja nyt sitten se Irlannin tapaus
jossa mustaihoinen afrikkalainen mieshenkilö puukottaa valkoihoista maassa makaavaa miestä useita kertoa pään alueelle.682523Belfastissa käynnissä kunnon persuilu
Joku random mamu tekee rikoksen, niin sikäläiset naamiopersut kostavat tuhoamalla kantaävestön omaisuutta. Liekö siellä742433Islamovasemmistolaisuus - tälläista termiä käytetään
Termi tarkoittaa alunperin äärivasemmiston ja muslimifundamentalistien liittoa, jonka ytimessä oli antisemitismi. Isl391947Persujen kannatusromahdus tekee kesästä 2026 nautinnollisen
Satoi tai paistoi, niin Suomen kansalaisella on kuluvana kesänä syytä hymyyn. Niin upealta tuntuu persujen kannatusroma1051769Julkista rahaa ei tule antaa senttiäkään yksityisille yrityksille
Julkinen raha on meidän yhteistä rahaa, ja se raha on tarkoitettu yhteiseen käyttöön, kuten esimerkiksi tuottamaan palve121283Martina Aitolehti läpäisi Erikoisjoukot - Tilittää umpirehellisenä kuvauksista
Martina Aitolehti selvisi Erikoisjoukot koulutuksesta. Hän myös malttoi pääosin pitää mölyt mahassaan, vaikka saikin ko271277Riikka runnoo! sähkön hinta +25 %, bensan hina +16 %
Euron bensa! Tuo legendaarinen persujen vaalilupaus. Sannan hallitus pudotti sähköenergan alv:n 10 prosenttiin, Riikka r81069Rakastan sinua hiljaisuudessa
Rakastan sinua hiljaisuudessa. Olisit minun tai et, olen odottanut sinua vuosisatojen ajan. Ilman sinua sydämeni on yksi411065