CR-V jätti tielle!

Miten tämä on mahdollista? CR-V:ni sammui kesken ajon eikä enää käynnistynyt. Kaikki huollot olen teettänyt merkkiliikkeessä ja näin kävi! Mikähän voisi olla vikana? Auto hinataan aamulla korjaamolle missä vika selvinnee mutta olisiko kenelläkään vinkkiä mistä tämä johtuu? Luulin jo ostaneeni laatuauton mutta ei.. Moottori on 2,2 diesel ja vuosimalli -07. Kilometrejä takana vain n. 140.000. Ei kai vaan jakopää levinnyt?
52242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vaihda Toyotaan niin pääset kotiin.

Äänestä

Loppuiko polttoaine?

Äänestä

Haluatko ihan oikeasti arvailuja mahdollisesta viasta, vaikkapa sähkövika, kelpaako? Mitenhän noista viallisista automerkeistä pääsisi eroon, ostamalla Rolss Roycen. Ai mutta perhana, olihan aikanaan siitäkin kuva kun rolssi oli konepelti ylhäällä risteyksessä ja tehtaalta annettiin lausunto, että kuvamanipulaatio se täytyy olla. Katsokaa nyt täältä 24 keskustelupalstoilta eri merkkien osalta ja sanokaa onko viatonta merkkiä olemassa, toisella on jatkuvasti vikoja ja toisella samalla merkillä ei ole koskaan ollut mitään ongelmia. Sikäli hyvä, että vioista kerrotaan täällä jotta muut voivat jakaa kokemuksiaan, mutta ne muut tehostekommentit ja uhkailut esim. vaihdan merkkiä jne. vois jättää pois.Toivotaan nyt, että se vika löytyy ja että se on myös korjattavissa.

Äänestä

Hiukkassuodattimet noista ainakin menee, mutta estääkö sitten ajon kokonaan?

Äänestä

Aikoinaan oli jollakin oopperalaulajalla,olisko ollu
joku 500ne mersu,siis mielettömän kallis kuitenkin.
Niin tämä herra vei sen kait veholle ,et jottai
vikkaa !! Tarinan mukaan paikalla sattu olemaan
joku mersun insinööri,Saksalainen, se sitä aikansa ropeloi
,ja tämä laulumies kysyi että mitä vikkaa löyty,
niin vastaus kuului "EI MITÄÄN" ,TÄHÄN AUTOON
EI VOI TULLA MITÄÄN VIKAA !!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Voi harmi! kirjoitti:

Miten tämä on mahdollista? CR-V:ni sammui kesken ajon eikä enää käynnistynyt. Kaikki huollot olen teettänyt merkkiliikkeessä ja näin kävi! Mikähän voisi olla vikana? Auto hinataan aamulla korjaamolle missä vika selvinnee mutta olisiko kenelläkään vinkkiä mistä tämä johtuu? Luulin jo ostaneeni laatuauton mutta ei.. Moottori on 2,2 diesel ja vuosimalli -07. Kilometrejä takana vain n. 140.000. Ei kai vaan jakopää levinnyt?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu