pakkomielle musiikkiin

tuleva superstar(ko)

joo moi, mulla on ongelma..
On 13v tyttö.
1.mulla on palava halu laulaa,ja tavata amerikkalaisia laulajia,kysyä heiltä neuvoja yms. Että tiedän tasan että haluan musiikkia elämältäni!. Isälläni on äänitys-studio meidän kotona. Kerran äänitettiin laulu mun kamun kanssa..
Mutta mä haluan loistaa,olla yksin se tähti!. Miten voin saavuttaa unelmani?. Mun on pakko. Haluaisin myös disney chanelille johonkin ohjelmaan näyttelemään. Englanniksi.
Onko se mahdollista.??

8

204

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tromegle

      Aika epänormaalia. Taidat olla vahinkolapsi, synnytyksessäkin meni varmasti jokin vikaan kun tuollaisia ajattelet. Pelle.

    • Tähteyteen ei pääse pelkällä halulla.

      Sen eteen pitää nähdä vaivaa ja harjoitella niin maan perkeleesti.

    • Suomessa on aika vaikea menestyä artistina. Ota ensin selvää osaatko laulaa muidenkin kuin omasta mielestä. Mene laulutunneille, jos et jo ole.

      Amerikkalaisten yms. tunnettujen artistejen/bändien juttusille ei noin vain pääse. Jotku saattavat jäädä keikkojen jälkeen juttelemaan fanejen kanssa.
      Tuon Disney-jutun voit jo haudata.

      Monet sadat, tuhannet, miljoonat palavat halusta päästä lavalle esittämään taitojaan niin että sitä arvostettaisiin. Harvat onnistuvat.

    • Zumbabumba

      Luulen että jos vain yrität tarpeeksi voit onnistua missä vaan :-)

    • onnee :)

      Osallistu tämän vuoden talenttiin,siellä on tilaisuus näyttää taitonsa ja hakea julkisuutta ;)

    • hip hop212

      mä kuuntelen musiikkia ihan joka päivä

    • --***SL=kwdi0a9fj89q

      uuuuuuu.. mä puen joka aamu mikki hiiri pallo korvat ja hannah montana paida ja laulan joooka päivä high school musicalin tahdissa, soita tuonne ja kysy lisää 045 31 75115u5

    • 22

      et vitussa tule onnistumaan

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö

      palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh
      Maailman menoa
      93
      2225
    2. Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.

      "Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläke­maksuilleen monin­kertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr
      Maailman menoa
      156
      1828
    3. Millä kolmella sanalla

      Kuvailisit kaivattuasi?
      Ikävä
      175
      1370
    4. Miltä se tuntuu olla

      vihattu ja kukaan ei puolusta?
      Ikävä
      233
      836
    5. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      65
      764
    6. Kyllä mä oon valmis jos sä oot

      Vaikka ja mihin... mutta paikka on väärä.
      Ikävä
      62
      759
    7. Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos

      Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol
      Maailman menoa
      10
      751
    8. Trumpille jälleen voitto

      Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako
      Maailman menoa
      212
      623
    9. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      49
      607
    10. Haluan teidät molemmat elämääni

      Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </3
      Ikävä
      49
      591
    Aihe