No tälläänenkin problemo:
- siis ei millään aukene tuo istuinlukitus!! Se lukko siinä kyljessä ei auta ,vaikka virta-avainta kuinka pyörittää pesässä.Siinä lukee seat helmet.
Katsottiin maasta päin ,että sinne tulisi jonkinlainen varppi ,ei kai mikään sähköjohto lie..?
Kovin on alkutekijöissä (ylläri!) tämä efin tuntemus mutta en uskonut moista vaikeutta olevan tuossa.
Ja suurempi ongelma on tuo takavalon (ritari ässä-look) irrotus, jotta palanut polttimo saataisiin ensi tilassa vaihdettua. Kahvasta ei jarruvalokaan pala, vain polkimesta,jota en käytä.
Tuosta 300-sivuisesta verkkomanuaalista on paljon iloa mutta tähän en löytänyt apuja::;(
Kiitos jos joku vinkkaa :)
GSX1100 satulan avaus???
korvankaiku
2
234
Vastaukset
- ef 1100 -85 uudesta
käännäpä sitä avainta toiseen suuntaan niinpitäis aueta, sit kun satulaetu- ja takaosat on pois polttimot on siinä esillä
- YksiPolttimo
Jos jarruvalo syttyy polkimella mutta ei kahvasta, korjaisin/säätäisin ainakin omassa prätkässäni jarrukahvan juuressa olevan jarruvalokytkimen tai sen liittimen. Sama polttimo siellä takana on kahvalle ja polkimelle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427085
- 323968
- 493406
- 412978
- 172746
- 372238
- 162206
- 412173
Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...
Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons472137- 412090