"---Joskus nimittäin asiakkaat valittavat, että he kokevat istuvansa siellä syytettyjen penkillä ison asiantuntijalauman edessä. Lastensuojelussa tähän on suuri vaara, kun vanhemmat ovat jo valmiiksi vereslihalla ja syyllisyydentuntoisia.----"
Tää oli lainaus Taskisen kommentista, kiva kun joku oli löytänyt sen :)
Sillai tällä palstalla menee juttelut että kaikentietävä sijais-ihminen tulee ja laittaa asiat aina välillä oikeille paikoilleen. Ihan kuin joku Vanha Emäntä H. Niskavuori :O
Tuo "Lastensuojelussa tähän on suuri vaara" koskee palaverien ilmapiirin lisäksi siis sijaisen ennakkoasennetta mitä se itse ei edes näe. On ihan sama että mikä on aihe, niin niitä "Huh huh" -mulkoiluja/päänpyörityksiä ja "päänsilitystäkös" -hekoheko-alalla 30v -olleita Luja ry:n tietäjiä ilmaantuu keskusteluihin tuntematta vanhempia tai lasta ollenkaan ja että ls on traumatisoinut oman maan kansalaisia typerryttävällä alentavalla väkivallalla niin että vastaavaa saa hakea.
Tää nykymeno on järkyttävää leikkimökki-leikin sääntöjen vääntöä, missä OIKEAT IHMISET ON leikkimökin sääntövastaavan hovinsa NUKKEJA. -Nää nuket on semmosta tyhmänsorttista porukkaa, jota pitää ravistella ja uhkailla ja opettaa. Leikkiminen siis jatkuu "Aikuisten Oikeesti" -leikkinä kun on ikää tullut jo niin että muovinuket on jätetty komeroon mutta sääntöjä pitää saada keksiä kuitenkin.
Sijarin osaaminen on aina huipumpaa kierrätyksestä alkaen
valtaa ja valtaa
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen, yrittäessäsi olla vahva olet heikoksi tullut
Tiedätkö mitä todellinen vahvuus on? Selviätkö, kun valtakunnat kukistuvat? Miten suojaudut kun menetät kaiken? :/2111658Miettimisen aihetta.
Kannattaa yrittää vain niitä oman tasoisia miehiä. Eli tiputa ittes maan pinnalle. Tiedoksi naiselle mieheltä.1411415- 541143
- 581063
- 721015
- 106932
Nainen miltä tuntuu olla ainoa nainen Suomessa, joka kelpaa ja on yheen sopiva minulle
Sydämeni on kuin muuri, valtavat piikkimuurit, luottamusongelmat, ulkonäkövaatimukset, persoonavaatimukset ja älykkyysva54930Just nyt mä
En haluais sanoa sulle mitään. Voisi vaikka istua vierekkäin hiljaa. Ehkä nojaten toisiimme. Tai maata vierekkäin, ilman53860- 82840
- 31774