"---Joskus nimittäin asiakkaat valittavat, että he kokevat istuvansa siellä syytettyjen penkillä ison asiantuntijalauman edessä. Lastensuojelussa tähän on suuri vaara, kun vanhemmat ovat jo valmiiksi vereslihalla ja syyllisyydentuntoisia.----"
Tää oli lainaus Taskisen kommentista, kiva kun joku oli löytänyt sen :)
Sillai tällä palstalla menee juttelut että kaikentietävä sijais-ihminen tulee ja laittaa asiat aina välillä oikeille paikoilleen. Ihan kuin joku Vanha Emäntä H. Niskavuori :O
Tuo "Lastensuojelussa tähän on suuri vaara" koskee palaverien ilmapiirin lisäksi siis sijaisen ennakkoasennetta mitä se itse ei edes näe. On ihan sama että mikä on aihe, niin niitä "Huh huh" -mulkoiluja/päänpyörityksiä ja "päänsilitystäkös" -hekoheko-alalla 30v -olleita Luja ry:n tietäjiä ilmaantuu keskusteluihin tuntematta vanhempia tai lasta ollenkaan ja että ls on traumatisoinut oman maan kansalaisia typerryttävällä alentavalla väkivallalla niin että vastaavaa saa hakea.
Tää nykymeno on järkyttävää leikkimökki-leikin sääntöjen vääntöä, missä OIKEAT IHMISET ON leikkimökin sääntövastaavan hovinsa NUKKEJA. -Nää nuket on semmosta tyhmänsorttista porukkaa, jota pitää ravistella ja uhkailla ja opettaa. Leikkiminen siis jatkuu "Aikuisten Oikeesti" -leikkinä kun on ikää tullut jo niin että muovinuket on jätetty komeroon mutta sääntöjä pitää saada keksiä kuitenkin.
Sijarin osaaminen on aina huipumpaa kierrätyksestä alkaen
valtaa ja valtaa
0
55
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 765235
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai644659Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas1254601Mikä on vaikeinta siinä, että menetti yhteyden kaivattuun, jota vielä ajattelee?
Mikä jäi kaihertamaan? Jos jokin olisi voinut mennä toisin, mitä se olisi ollut? Mitä olisit toivonut vielä ehtiväsi san3381937- 861579
- 921514
- 2571476
- 3341141
- 200981
Pääsit koskettamaan
Sellaista osaa minussa jota kukaan ei ole ennen koskettanut. Siksi on hyvin vaikea unohtaa sinut kokonaan.52933