Varo tuolla nimimerkillä kirjoittavaa häirikköä. Hän nimittäin väittää, että ihmisen luonnollinen ja terveellisin ravinto on syödä niin että ruoasta on 70-80 % rasvaa. Ja se kaikki rasva tulisi olla kaikkein kovimpia rasvoja kuten voita, rasvaisia juustoja, kookosrasvaa jne.. Enää listalta puuttuu vain steariini ja moottoriöljyt.
Milloinkahan ja missä ihmiskunnan historian aikana ihminen olisi sopeutunut elämään lähes yksinomaan pelkällä kovalla rasvalla. Niin, tätä ei tuo nimimerkki tietenkään kerro koska sellaista sopeutumaa ei ole koskaan eikä missään tapahtunut.
Diabeetikko - varo VP? idioottia
13
<50
Vastaukset
- Olluttajamennyttä
Nimimerkki VP? ei ole enää kelvollinen. Jatkossa on sitten erilaisia versioita koko nimestä.
- hekoti-hee
VP? postittaa massapostituksena eli sääntöjen vastaisesti noita spämmejään mutta onneksi niitä ei kukaan lue joten postitelkoon vaan vapaasti.
- Hentunen
Veijo lienee oikealla asialla. Varoittelee hiilihytraattien pahuudesta. Hiilarit aiheuttavat lihavuutta ja sokeritautia.
- tässätotuus
Ei hiilareita pidäkään syödä massoittain, kaikki siitä varoittelee eikä varoittele pelkästään diabeetikkoja vaan ihan kaikkia. Valkoiset mössöt pois, se on selvää.
Mutta vaihtoehto tasapainoiselle ja monipuoliselle ruokavaliolle ei ole vetää naamaansa lähes pelkkää rasvaa ja sekin kovana. - Hentunen_poskellaan
Puustisen kommentointi perustuu puolueellisuuteen, eli kovaan rasvaan perustuvaan dieettiin. Tehoaa terveen ylipainoisen henkilön laihdutukseen, mutta aiheuttaa diabeetikolle vaarallisia oheissairauksia.
- tässätotuus
Hentunen_poskellaan kirjoitti:
Puustisen kommentointi perustuu puolueellisuuteen, eli kovaan rasvaan perustuvaan dieettiin. Tehoaa terveen ylipainoisen henkilön laihdutukseen, mutta aiheuttaa diabeetikolle vaarallisia oheissairauksia.
-----Tehoaa terveen ylipainoisen henkilön laihdutukseen,----
Saattaapi tehota tai sitten ei. Kaikki dieetit tehoo kun syö vähemmän mitä kuluttaa. Mutta yksipuolinen rasvadieetti ei ole hyvä kenellekään. Ei rasvasta saa kuituja eikä vitamiineja ja elimistö on koko ajan hapoila mikä on epäterveellistä.
Puustinenhan suosittaa rasvan hotkimista diabeetikon elinikäiseksi menuuksi ja tämä on juttu joka vie kyllä hengen ennen pitkää keneltä tahansa. - lepää-rauhassa
Jos ja kun väittää, että sinä olet spämmejä postaava häirikkö niin ei siihen mitään erillisiä perusteluja tarvita, sinä itse sen olet perustellut jo vuosien ajan.
- VeijoPuustinen
Hentunen_poskellaan
Ja sitten perustelut. Vai onko asialla sivun asiantuntija KLINIK? - trolli-VP_lanattiin_taas
"Milloinkahan ja missä ihmiskunnan historian aikana ihminen olisi sopeutunut elämään lähes yksinomaan pelkällä kovalla rasvalla. Niin, tätä ei tuo nimimerkki tietenkään kerro koska sellaista sopeutumaa ei ole koskaan eikä missään tapahtunut."
Oikein kysyi avaaja ja teki ihan oikean toteamuksen, ei tule VP?-idiootilta vastauksia mihinkään, spämmää vain samoja tiedostoja koneeltaan. Tiedostoja, joiden alkuperästä ei ole mitään tietoa. - Hentunen
"Rosuvastatiinin vaikutusta insuliiniresistenssiin. Statiinilääkityksen vuoksi pistettävän insuliinin määrää jouduttiin lisäämään enimmillään 46%! "
Joku kyseli linkkiä suhteelliseen prosentti. Tuolla olis noita tutkimuslinkkejä enempikin. Joten kaiveleppa niitä sillä minä en niitä enään.
http://www.koltta.com/p/lahetetyt-linkit.html Anteeksi, minä olen taas aivan sekaisin.....sitä se pekoni teettää.....
Minä menen nyt syömään iltapalaa....voita ja pekonia.
- kunhanvaanniin
Minua ei VP? haittaa, en niitä hänen tekstejään lue eikä niitä lue kukaan muukaan. Että se niistä turhuuksista.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?363924- 993493
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim1103427- 783185
"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m873170Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.862835- 352620
- 692503
Satuit vain olemaan
Ensimmäinen joka avasi minussa sen nähdyksi ja rakastetuksi tulemisen puolen. Pitäisi vain muistaa että et ole ainoa. Se472499- 902206