Juho voitko ottaa vielä ennen vaaleja tämän kaiken minuun kohdistetun törkeyden esille Eduskunnassa taikka parhaaksi katsomassasi elimessä tai mediassa vai jätänkö jutut käräjille tipotellen....
--- Alkuperäinen viesti ---
Aihe: Rikospoliisille ja laillisuusvalvojille - Fw: Re: vastaus tiedusteluun
Lähetetty: 20.2.2015 13:20
Lähettäjä: [email protected]
RIKOSPOLIISILLE JA LAILLISUUSVALVOJILLE
ASIA
Tutkintailmoitus, koskien Hanna Puhakan törkeää ja loukkaavaa sähköpostiviestiä.
SELOSTUS JA PERUSTELUT
Allekirjoittanutta on nyt kiusattu ja syrjitty jo niin monta vuotta Kotkan kaupungin virkamiesten lavastetuilla tappouhkauksilla, perättömillä rikoksen ilmiannoilla ja murhaan syyllistämisellä ja väärennetyillä asiakirjatiedoilla ja kaiken maailman muilla henkisillä painostuskeinoilla, mutta kukaan muutamaa poikkeusta lukuun ottamatta ei halua puolustaa lakia eikä oikeutta syyttömän ihmisen puolesta.
Perhettäni ja omaisiani on kiusattu vuosia laittamalle minut syyttömänä kymmenien tuhansien eurojen maksuihin toisten tekemistä rikoksista ja siten loppuelämän velkavankeuteen, joten kohteliaimmin ilmoitan, että nyt tuli mitta täyteen törkeyden osalta.
Tämä tutkintailmoitus menee tietysti Kotkan poliisilaitoksen rikoskomisario Juha Junkkarille, joka pikavauhtia siivoaa asian piiloon. Tiedän, että yritätte horjuttaa henkistä tasapainoani kaikella mahdollisella tavalla, mutta ilmoitan, että minäkin hallitsen jotenkin lain ja osaan jonkinlaisen itsepuolustuksen.
VAATIMUKSET
Vaadin Hanna Puhakalle teon kuvauksen mukaista rangaistusta alatyylisestä viranomaismenettelystä ja törkeästä käytöksestä oikeushenkilönä. Alatyyliset seikat ja todisteet ilmenevät jäljempänä olevista sähköpostiviesteistä, joista otan jäljennökset liitteineen rikosasian asianomistajakuulusteluun.
Vahingonkorvausvaatimuksen esitän asiassa myöhemmin. Tämän tutkintailmoituksen laatimisesta vaadin korvausta 150,00 euroa. Tuntiveloitukseni on 150,00 euroa tunnilta.
ASIOIDEN TAUSTAA
Naurakaa vaan pilkallisesti siellä Kotkan kaupunginvaltuuston tiedonantokokouksissa Kervisen perusteettomille vahingonkorvausvaatimuksille ja tutkintailmoituksille kun kerran niin hyvin tiedätte lakimiehinenne miten viranomaiset virkamiesten valheilla ja alatyylillä syyttömille ihmisille tekevät.
Haminassa 20.2.2015
Asko Kervinen
--- Alkuperäinen viesti ---
Aihe: Re: vastaus tiedusteluun
Lähetetty: 20.2.2015 12:26
Lähettäjä: [email protected]
Arvoisa Hanna Puhakka, en ole Teille koskaan esittänyt muuta kuin asiallisia tarkoin lakiin perusteltuja viranomaistyöhönne liittyviä virallisia asioita. En ole myöskään koskaan sortunut alatyyliseen loukkaavaan ilmaisuun Teitä kohtaan. Siksi en voi käsittää enkä ymmärtää viestinne törkeyttä.
Se, että olen esittänyt Teille laillisilla oikeusturvakeinoilla tutkittavaksi selviä rikosasioita ja erityisesti rikoskonstaapeli Vesa Levosen törkeitä tekoja ei oikeuta Teitä ryhtymään haistattelulinjalle ja muuhun alatyyliseen viestintään.
Haminassa 20.2.2015
Asko Kervinen
Lähettäjä Hanna Puhakka
Vastaanottaja [email protected]
Lähetetty 19.2.2015 23:03:08
Aihe vastaus tiedusteluun
Viesti Arvoisa vastaanottaja
Muotovirheistä johtuen on todettava, että asianne ei etene. Joten haista pitkä vittu ja suksi Tavastilan kentälle luistelemaan ja esittelemään koululaisille ruttuista mulkkua kuten tähänkin asti.
T:HP
Liite: kauppahalli.jpg 82 kt Näytä
Tuottaako Asko Kervisen korkea moraali muutoksen
15
121
Vastaukset
- Omatunto-on.meillä
Rehellinen ja syytön Asko Kervinen on meille kotkalaisille näyttänyt miten totuudella ja korkealla moraalilla mennään lopulta pitkässä juoksussa eteenpäin.
Asko Kervinen on ansainnut kunnian palautuksen ja suuren yleisön kunnioituksen. Meillä kotkalaisilla on vielä pitkä matka Asko Kervisen tasolle. Kuitenkin saamme sivistynyttä oppia Asko Kerviseltä säännöllisin välein ilmaiseksi. - Mahotonta
Mahotonta meikinkii kerrassaan. Siis aivan isoa sikaa pelataan Kervistä vastaan nyt!
- mark001
Saat 4 kpl Duracell Ultra paristoa vain 1 eurolla! http://fi.quizonaut.com/campaigns/build/?id=BAA5C283-572D-4EDE-BAFD-BE51021733EE&ref=PA_FP&aid=e1f1b72a&bid=a6a5c28c
- haminan.valleilla.1918
Asian ulkopuoleta tiedetettakoon,että.
"Kammottavaa. Hirmuisen kammottavaa, sanoisi JK Paasikivi, se ent. kokkari ja verinen lahtari.
Kotkaan levittäytyvä yhdistys on etsinyt jo jonkin aikaa toimitilaa Kotka seudulta. Tavastilassa oleva kiinteistö on havaittu sopivaksi.
Kansalaispalautteesta johtuen muuan on Arto Hirvonen häntä kuulematta valittu toiminnasta vastaavaksi puuhamieheksi. Tosin sitä ei ole häneltä kysytty mutta tolkun miehenä hän suostunee.
Tässä yhdistyksestä lisää ja kaikki halukkaat puoluekannasta ( pl. viherhipit) riippumatta mukaan. Saadaan Eteläkemenlaaksoon lisää säpinää ja asiat nousuun.
http://hok-members.blogspot.fi/
lähde: Pena Tiusasen Fb-seinä.- Terho.Pursiainen
Eikös se Eerola ehtisi tämänkin asian hoitamaan kun on muutenkin niin aikaansaava senaattori.
Asiamieheksi sopisi vaikka Kekkosen Olli kun on saman kylän miehiä.
- TKMO
Todella hyvä vastaus! Hanna vain sanoi sen, mitä kaikki Kotkan asukkaat ajattelevat. Kiitos Hanna.
- Mahdotonvastaus
Jotenkin tuntuu, että tuon tason virkamies ei vastaisi noin.
- tsahert
kaikki on mahollista
- Leena.Haila
Mahdotonvastaus kirjoitti:
Jotenkin tuntuu, että tuon tason virkamies ei vastaisi noin.
Etkö tiedä että monta kertaa totuus on tarua ihmeellisempää?
Ihmetyttää kyllä että viesti on lähetetty 23.03. Ei tohon aikaan yleensä ole virastot ym. auki. - I.Räty
Leena.Haila kirjoitti:
Etkö tiedä että monta kertaa totuus on tarua ihmeellisempää?
Ihmetyttää kyllä että viesti on lähetetty 23.03. Ei tohon aikaan yleensä ole virastot ym. auki.Jos totuus on tarua ihmeellisempää niin kyllä virastot voi olla auki 24/7 ja kauppahallisakin myydään edullisia moottorisahoja.
- Paskahyötykäyttöön
Keltaisilta sivuilta löytyy lokakaivojen tyhjentäjiä.
Kyrvis kuuluu ongelmajätteisiin,joiden vastaanottopaikat löytyvät Kotkan kaupungin sivuilta. - Päätä.seinään
Kyseessähän on vakava rikos, mutta Kervinen lyö nyt päästä seinään! Ei poliisi tutki Kervisen tekemiä rikosilmoituksia, ne menee suoraan roskakoriin roskapostina.
- Ei.muuta-asiaa
Polisi tiedetään, on roistojen puolella. Ei muuta Kervis-asiaa minnekkään. Polisi vastustaa AK:n toimintaa,vaan ei pysty estään käräjiä!
- R.Kolehmainen
Ei.muuta-asiaa kirjoitti:
Polisi tiedetään, on roistojen puolella. Ei muuta Kervis-asiaa minnekkään. Polisi vastustaa AK:n toimintaa,vaan ei pysty estään käräjiä!
Kervinen pitää laittaa pikaisesti houruinhoitolaitokselle hoitoa ja valitusta saamaan.
Alkulääkityksenä Levozin 200 mg/vrk kahden viikon ajan lepositeet.
Lisäksi Canex Vet 2,2 % viikon kuureina tarpeen mukaan.
- paha-asia.kaupungille
nyt näyttääpi siltä että tuottaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2185048Suvi Lindenillä 5 366 päivän putki
Täytyy kyllä myöntää vaikka olen itsekin innokas, niin en ole tuollaiseen yli kymmenen vuoden putkeen kyennyt. Välillä o1194111- 583603
Mistä se kertoo
Näin miehen pitkästä aikaa. Samantien iski sellainen paineen tunne rintaan, sitä ei ole ollut vuosiin. Ja nyt olen siitä363599- 513440
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest383035Nyt on sanottava että sattuu kipeästi
Jos, sinä aikana kun olen kaivannut ja odottanut sinua ja olet tiennyt sen, niin jos valitsit toisen miehen. Katsot minu182579- 232336
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo372138UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami231972