Diakonissalaitos suunnittelemassa suurmoskeijaa

Kirkkoero

12

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Natsat

      Kuulin sellaisen väitteen, että Diakonissalaitoksen ja Kouvolan evankelisluterilaisen seurakunnan johdossa olisi paljon juutalaisvastaisuutta ja siksi haluaisivat palkita niitä tahoja, joihin kuuluu myös paljon juutalaisten vastustajia.

      • Näinonpi

        Kyllä, pitää paikkansa. Joskus juutalaisvastaisuus voi naamioitua vihervasemmistolaiseksi muslimimyönteisyydeksi.


      • punkkarienPäiväkoti

        suomalaisvastaisuutta löytyy... mutta sehän on koko helsingissä.

        Kansalaistoiminta areena on lähinnä vanhojen punkkarien ja kulttuuri-spurgueliitin päiväkoti, jossa fasismi ilmenee normaalina psykologien ja psykiatrien rikollisena toimintana?- eli pakkolääkityksiä väärillä diagnooseilla, jne?


    • HeihalooHelsinki
    • Paitsi_että

      Näin tyhmiä ovat suomalaiset persut. Jälleen jotkut levittelevät "tietoja" joilla ei ole mitään tekemistä tosiasioiden, esim. Suomen evl.kirkon osallistumisesta hankkeeseen mutta kaikki kelpaa,persuilla on oikeasti hätä kädessä.

      • Otasilmäkäteenjalue

        Missä on mainittu, että ev.lut olisi mukana? Ainoastaan kristillisen seurakunnan erosta on mainittu. Kristityt tahot ovat niin idiootteja, että ovat osallistumassa hankkeeseen. Diakonissalaitos on aika kristillinen järjestö. Tiedätkö kuinka paljon Monikulttuurikeskus Saagan touhuissa on mukana Kouvolan ev.lut. väkeä? Aika paljon. Samaa idioitismia kuin tämän. Kuinka tyhmä olet, kun et osaa lukea?


      • Josonlusikallaannettu

        Kuinka tyhmä itse olet, kun et osaa kirjoittaa kristillisen seurakunnan erosta. Ehkä tarkoitit kristillisestä seurakunnasta eroamista tai jotain muuta selkeämpää. Ehkä olet mamu. Se selittäisi.


      • mielipidee

    • Persunen

      Kouvolassa persut ja keskusta on suurimpia puolueita, nyt ja tulevaisuudessa. Toisin sanoen haukut suurimman osan kouvolaisista tyhmiksi koska äänestävät persuja.

    • Tasa-arvoako

      Maahanmuuttaja saa Suomessa helposti diagnoosin, jolla pääsee sairaseläkeelle. Perustuen kertomuksiin oman kotimaan tapahtumista, joita kukaan ei voi oikeaksi todistaa. Eläke on n. 640 €. Sen jälkeen saa tienata noin 615 € kuukaudessa. Tähän vaaditaan pari tuntia silloin tällöin. Lisäksi Kela maksaa vuokrat. Toki sairaseläkkeen tarkoitus on se, että ihminen ei kykene täyteen toimeentuloon. Moni suomalainen tienaa vain noin kympin tunti. Päädytään ihan samoihin summiin. Moni suomalainen ei saa sairaseläkettä, vaikka heillä on fyysinen sairaus, joka estää täysin työnteon. Heille on esimerkiksi saattanut tapahtua täysin todistettavissa oleva tapaturma. Ei auta. Heidän on pakko kituuttaa vain peruspäivärahalla, kun toiset tienaa parin tunnin työllä saman minkä toiset kahdeksan tunnin työllä. Alan olemaan sitä mieltä, että suomalainen sosiaaliturva tulisi romuttaa täysin. Se kohtelee maahanmuuttajaa ja kantasuomalaista täysin epätasa-arvoisesti. Toteuttajina ovat suomalaiset lääkärit ja psykologit.

    • Tyhmätsuvaitsevat

      Suomessa ei vielä koettu uskonsotaa, mutta merkit näyttävät ettei se ole kaukana.

      • Boycotty

        Ei ole kaukana. Suomalaiselta kannattaa viedä sosiaaliturva ja viimeisetkin työpaikat. Seurauksena: Mitä vaihtoehtoja suomalaiselle jää. Tyytyä osaansa, joka ei ole mitään, pelkkää köyhyyttä ja tyhjää tai ryhtyä kapinaan. Alkaa lisääntymään sakki, jolle ei riitä enää netissä kirjoittelu. Aletaan rähisemään kaduilla ja kaupoissa ja boikotoimaan niitä yrityksiä, jotka mamuja palkkaavat. Viimeisin ei liene laitonta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      100
      4578
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      27
      2395
    3. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      109
      2253
    4. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      200
      2189
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      414
      1947
    6. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      171
      1519
    7. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      100
      1279
    8. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      32
      1075
    9. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      72
      976
    10. Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?

      Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?
      Ikävä
      79
      860
    Aihe