Kuulin hyvin asioista perillä olevalta lähteeltä että kun Riihimäen sairaala suljetaan, se muutetaan pakolaiskeskukseksi. Satoja pakolaisia sijoitetaan Riihimäkeen. Ostajakin kiinteistölle kuulemma on jo, sama joka ostanut suljettuja sairaaloita muualtakin ja muuttanut ne pakolaiskeskuksiksi. Ottakaa yhteyttä omaan kaupunginvaltuutettuun ja kertokaa mitä mieltä! EI RIKSUUN!
Riihimäen sairaalasta pakolaiskeskus ?
12
<50
Vastaukset
- Kauhiaa
Mikähän tämä lähde mahtaa olla? Huutia tulee lähteelle, joka tällaisen tiedon vuotaa. Tieto lisää tuskaa ja ihmisten paniikki saa vallan. Lähteen täytyy olla tosi ylipursuava, mikäli tieto pitää paikkansa. Kenties kaupungin päättävissä elimissä tai asiaan liittyvässä virassa, niin voi voi. Lähde kun selviää, eipä käy katteeks.
- whathappens
Ollaanko Riihimäen sairaalaa sulkemassa?
- ei_suomi_vaan_pales
Nyt alatte ymmärtää miksi suomalaiset ovatkin palestiinalaisia - teiltä lähti maa alta.
- Kauhiaa
Aloittaja taitaa tarkoittaa terkkaria. Sieltähän siirretään toimintoja aluesairaalaan.
- minätiiän
Eihän Riihimäen sairaalaa olla sulkemassa. Kovasti remonttia tehdään. Terkkarista muuttaa ja on jo muuttanut (päivystys, akuuttiosastoja) erilaista toimintaa. Sairaalassa tehdään leikkauksia ja siellä on erikoissairaanhoidonn poliklinikoita.
Eikä terkkarikaan ole sulkemassa oviaan vaan sinne keskittyy hammashuolto ja psykiatrinen toiminta. Että silleen...- hattelmalan_mielitautine
Tuleeks sinne myös psykiatrinen vuodeosasto. Et jos joutuu vaik suljetulle hoitoon ni ei tartte mihkää hämeeelinnaa ahvenistolle lähtee.
- Eevakaisapakonen
Ei kyllä pakolaiskeskus tulee Hyvinkäälle Rantasipiin. Paperit on jo tehty.
- pöpöolikyfws
kattokaas tätä, GOOGLE: Mitavittua lehti.
- Kauhiaa
Kuules Eevakaisapakonen; äläpäs kirjoita soopaa. Tämän päivän AP:ssa on virallinen tieto Maahanmuuttoviraston vastaanottoyksikön johtajan Jorma Kuuluvaisen viestinä:" Hotelli Rantasipistä, Hyvinkäällä ei tule turvapaikanhakijoiden vastaanottokeskusta, ei ainakaan näillä näkymin, eikä Rantasipin vuokraamisesta ole neuvoteltu". Et sillai tämä nyt on.
- Lahottaa
Mitävittua lehti on yhtä luotettava ku risa kondomi.pelkääkö ihmiset oikeasti pakolaisia?ja miksi?
- Miesvm86jdlfkfk
Ootko sä tosissas? Mieti hetki mitä hyvää maahanmuutto on saanut aikaan. Googlaa vaikka juttua ruotsin pakolaiskaupunki malmösta.
- ei_pakolaisfasismille
> pelkääkö ihmiset oikeasti pakolaisia?ja miksi?
Ne on meidän rahamme, jotka voisi käyttää myös johonkin asialliseen tarkoitukseen. Pelkäämme siis puolueiden kommunismia ja fasismia ennenmuuta.
Fasismi tarkoittaa sitä, että joku ottaa sinun rahasi ja käyttää ne johonkin mielivaltaiseen ja mahdollisesti haitalliseen tarkoitukseen. Muuta fasismia ei tietooni ole tullut.
Jos tätä fasismirahaa ei olisikaan ohjata pakolaiskeskuksiin, pakolaisuus vähentyisi olennaisesti - siltä putoaisi pohja pois.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 202704
- 441291
Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!
Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa70957Miten suomalaiset miehet
On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää139942- 45881
- 61852
- 42806
Eräs läheinen sanoi
Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.44795Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä
– On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe166789Iloista ja aurinkoista pääsiäistä kaikki palstan kivat sinkut :)
Täällä on näköjään vähän huono meininki tarttunut kuin tuolta muualta mutta pidetään edelleen tämä puoli suht positiivis134725