Olihan Kokkila EK:n johdossa ei kauan sitten. Kokkila manasi Suomen byrokratiaa. Mitenköhän se on SRV:n rakennusprojekteja haitannut, no on se kjoutunut siitämään hankkeita valitusten takia, se on totta.
Mutta eipä ole SRV hyvin menstynyt, tuskin se vain byrokratian vika on. Listautumisannissa osakkeen hinta 9e, ei ole sellaista kurssia sen koommin nähty, Nyt n. 2,60e. Uusimmassa annissa 2,11e muistaakseni.
Hyvä oli Kokkilan osallistua suuren omistuksensa suhteessa antiin, kun rahasti ylihintaa, 9e per osake, listautumisen yhteydessä - että sellasta.
SRV:n Kokkila tukee Sipilää, no jopas on "yllätys"
enokatkeramutkuit
2
88
Vastaukset
Putinin kanssa bisnestä tekevän Kokkilan SRV ratkaisi Hanhikiven ydinvoimalan omavaraisuusasteen.
- EKonSipilänPomo
Kiva kun EK ja Kokkila määrää hallitusta ja Sipilä jakaa rahaa takasin EK-laisille? = pomoilleen?
Kansa leipäjonoissa...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992035Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2871846Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3221667Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2031536- 301113
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941093- 511037
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤571008- 581008
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht82985