Jos ostan Auton saan sille takuun jos äänestän

mitäpäluulet

Saanko sille takuun ?? tai juu siis kaikki jo tietää ettei saanut, mutta esim jos auto ei täytä luvattuja ominaisuuksia se korjataan tai vaihdetaan, mutta jos Vaalilupauksissa valehdellaan Törkeästti eikä sille kuin kohauteta olkapäitä ,jokin takuu on oltava myös puolueilla.

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Raiskatuille.30000.euroa

      Autosta sentään saa tehtyjä kuluttajavalituksen, näistä päättäjistä ei päästä eroon neljään vuoteen, kuten katais-urpilaisen "vihapolitiikasta ja talouden tuhontamisesta".

      Esineen sentään saa poistoon, poliitikkoa ei. Korvauksia ei makseta. Miten olisi raiskatuille ja hakatuille kunnon korvaukset sijoitusyritysten tienaamisilla?

      Tässä on poliitiikan tämän vuoden saldo joululahjaksi äänestäjille.

      http://keskustelu.suomi24.fi/t/14027267/sipilan-partalapset-raiskaamassa-taas!

      • Tekopyhä.oikeuslaitos

        Maksaako hyvin tienannut firma vahingot, jotka heidän pakkopullapolitiikkansa on suomalaisille aiheuttanut? Eikös jokunen ministerikin, kansanedustaja ja ex-kansanedustaja tienaa tälläkin hetkellä sievoisia sivutuloja pakolaisbusineksellä? Miten paljon tienaavat mahdollisesti puoluellista oikeutta jakelevat tuomarit ja juristit, kuten mm. tämä "kuuluisa raiskareiden puolustaja". Vielä niille pitäisi olla kotoutusta, melkein kuin "ruokkisi vihollista kodissaan" . Ainut ratkaisu on karkotus, ketään ei pidä palkita primitiivisestä aktistaan ja vihollisuudestaan.

        Turvapaikanhakijat 25.11.2015 klo 10:33 | päivitetty 25.11.2015 klo 12:17
        Utriainen: Ulkomaalaiset yliedustettuina raiskaustilaistoissa
        http://yle.fi/uutiset/utriainen_ulkomaalaiset_yliedustettuina_raiskaustilaistoissa/8480098

        Nämä jutut tahtovat olla tällaisia puolivillaisia pyörityksiä, ettei proffa tiedä koskaan kenen puolella hänen oikeiasti pitäisi olla. Sellaista muistelen tapahtuneen suomlaiskouluissa, joissa malli otetaan maailmalta kuten Ruotista ja Saksasta, jo lapsuudessa, aina roistolle löytyy puolustelija ja siitä saa "tavallaan palkinnon" yhteiskunnassa.

        http://areena.yle.fi/1-3180292

        Raiskaustuomiot urhin kannalta järkyttäviä. Palkitaan raiskari, etenkin kultuurisellainen. Vaikka Utriainen jotain paasaa, ei se tee mitään tai puhu oikein raiskareista. Se on prutaali kostoele, koraani ei tunne mm. sanaa raiskaus, silti n äitä "petoja" tuotetaan edelleen länsimaihin ja oikeuden tuella rakennetaan "moskeijoita, aggression pesäkkeitä". Islam pitää kieltä täällä, koska siihen ei ole mitään järkisyytä, että naisten psyyke tuhotaan jo teini-iässä, jonku primitiivisen "sosiaalipummin tai kajahtaneen uskonpösilön" vuoksi.

        Ei mitään syytä uhrata yhtään ainutta lasta ja nuorta näille "eräiden tahojen suosikeille". Emme me mitään kirkkoja tarvitse, jos se on likaisen rahastuksen ja politiikan pösilön menon takaava laitos, mm. arkkipiispa Mäkinen ja hänen veljeily muslimipappien kanssa lupaillen sosiaaliturvaa näille "velmuille". Valtion virasta voi arkkipiispat ja muut vastaavat erottaa, sen päättää eduskunta. Nykyinen arkkipiispa on valinnut puolensa, joten eduskunta voisi panna erohankkeen vireille.

        Naisen orjaksi pakottaneiden lievä tuomio ei ihmetytä professoria – Yle: Hyvin tyypillistä meidän systeemiltä
        http://www.helsinginuutiset.fi/artikkeli/274556-naisen-orjaksi-pakottaneiden-lieva-tuomio-ei-ihmetyta-professoria-yle-hyvin

        "Utriaisen mukaan taustalla on 1970-luvulla alkanut pyrkimys pienentää tuomioita ja siten vankien määrää.

        Seksuaalirikoksissa linja on tiukentunut, mutta hitaasti. Utriainen toteaa, ettei kriminaalipolitiikkamme edelleenkään arvosta yksilöä.

        – Meillä on perinteisesti arvostettu omaisuutta, koska omaisuutta on ollut vähän."

        Varas vankilaan, raiskaajalle ehdollista? – HS: Professori tyrmää Suomen tuomiot
        US Varas vankilaan, raiskaajalle ehdollista? – HS: Professori tyrmää Suomen tuomiot | Uusi Suomi
        http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/59019-varas-vankilaan-raiskaajalle-ehdollista-hs-professori-tyrmaa-suomen-tuomiot

        "Kotimaa

        Väkivalta- ja seksuaalirikoksista tuomitaan Suomessa liian lieviä rangaistuksia verrattuna omaisuusrikoksiin, sanoo rikosoikeuden professori Matti Tolvanen Helsingin Sanomille."

        "Suomessa voi kolmen vuoden välein raiskata ensi kertaa"
        Juha-Pekka Tikka
        13.12.2013 klo 00:02 (päivitetty 13.12.2013 klo 06:54)
        http://www.verkkouutiset.fi/kotimaa/kolmen vuoden raiskaus-13061


      • Tuli.puhelu

        Arkipiispat soitteli stubille kokoomukseen ja se on tosi äkäisenä ja puolustaa niitä. Siitähän se syy tulikin. Jos eduskunta erottaisi, miten sitten voisi jatkaa "mulqvismia" . Naurattaa ajatuskin... ja joku ottaa aina kovasti ihteensä, niinku nyt olisi kovakin tarve.


    • Piispat_ja_poliitikot
    • kukamaksaaa

      Kuka muuten maksaa korvaukset pakolaisten tekimistä raiskauksista?? noi Vokkien pitäjät korvausvelvollisia niinkuin tietysti tänne noi kutsuneet Sipilä Soini Orpo Stuppi he eivät ole tehneet elettäkään etteikö näitä tapahtuisi, esim Aikataulut Vok keskuksiin ei ilta aikana pihalle yms !!

    • hohhoijakkaa

      Tää avaus oli jotakuinkin heikkolahjaisen politiikasta mitän ymmärtämättömän tekemä. Sääli että Suomen kouluissa alettiin romuttaa yhteiskuntaopia "Vapaan koulutuksen tukisäätiön" toimesta, tuloksena on sitten tuon tason hölmöjä avauksia.

      "Vapaan koulutuksen tukisäätiön keskeisimpiä tavoitteita olivat uusien kouluneuvostojen lakkauttaminen, yhteiskuntatiedon opetuksen vähentäminen ja peruskoulutuksen huomion siirtäminen kansalaiskasvatuksesta elinkeinoelämälle hyödyllisten aineiden eli niin sanottujen tieto- ja taitoaineiden opetukseen. Kouludemokratia oli säätiön mielestä yksiselitteisesti haitallista. Säätiössä sovittiin, että sen toiminnasta ei puhuta ulkopuolisille. Tämä mahdollisti sen, että mukaan pyydetyt poliitikot ja virkamiehet uskalsivat tulla mukaan toimintaan ilman paljastumisen vaaraa.

      Säätiön merkitys koulutuspolitiikassa alkoi kasvaa 1980-luvulla ja se saikin tavoitteitaan läpi useissa tuntijakouudistuksissa. Yhteiskuntatiedon opetus myöhäistettiin peruskoulun yhdeksänteen luokkaan ja kouluneuvostot lakkautettiin. Tulosvastuu-ajattelumallia haluttiin soveltaa myös peruskoulussa."

      https://fi.wikipedia.org/wiki/Vapaan_koulutuksen_tukisäätiö

      Nyt väki sitten on aivan pihala ja luulee enemmän kuin tietää.

      • nytmeniyli

        Ja mikä oli tämän filosofin pointti ??


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ootko nainen noin mustis musta

      Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t
      Ikävä
      50
      3247
    2. Sen kerran kun siellä käyn

      Voisit olla paikalla💚💛☘️
      Ikävä
      15
      1680
    3. Ajattelen sinua tänäkin iltana

      Olet huippuihana❤️ Ajattelen sinua jatkuvasti. Toivottavasti tapaamme pian. En malttaisi odottaa, mutta odotan kuitenkin
      Ikävä
      16
      1619
    4. Kumpa tietäisin. Miehelle.

      Vieläkö toivot jotain viestiä, vai suutuitko taas...kun...🤔
      Ikävä
      34
      1548
    5. Miksi kaipaat

      Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?
      Ikävä
      25
      1362
    6. Kauan säkin jaksoit

      Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐
      Ikävä
      40
      1262
    7. Sä olet nainen kuuluisa..

      ..etkä mitenkään hyvällä tavalla.
      Suhteet
      60
      1201
    8. Miehelle...

      Oliko kaikki mökötus sen arvoista? Ei mukavalta tuntunut, kun aloit hiljaisesti osoittaa mieltä ja kohtelit välinpitämät
      Ikävä
      90
      1085
    9. Mietin tässä T....

      Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..
      Suhteet
      22
      1003
    10. Joel Harkimo ja Janni Hussi eroavat

      Tämä on ilon päivä 😊
      Kotimaiset julkkisjuorut
      127
      952
    Aihe