Länsiraja vuoti 35000 ja itäraja 380, niin kumpi

Abrahamm

pahempi Suomelle ? Korvamerkittyjäkö ?

7

66

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mikäero

      Samoja mamuja nekin ja samojen salakuljetajien lähettämiä! Soini itärajalla kämmen pystyssä! Sama mamu kiertää Ruotsinkautta on Soini kumsttamadda,tervetuloa?

    • rajatkiinninyt

      Venäjä ilmeisesti kokeilee, miten me vastaamme rajan vuotoon. Ryssänmaalla on muutama miljoona mamua, joista ryssä haluaa pästä eroon, kun Putin on köyhdyttänyt maan sotapolitiikallaan ja hullulla varustelupolitiikallaan. Niin että jollei mitään vastalausetta esitetä, niin tulijoita riittää, ehkä joukkoon piiloutuneena näitä Krimin tutuksi tehneitä "vihreitä miehiä". Nyt pitää itäraja sulkea heti matuilta!

      • exkepu

        Venäjältä tulee kohta kun ilmat lämpenee kymmeniä tuhansia .. jos orpo ja sipilä kempeleestä ei toimi? On tämä hallistus ... aivan hävettää kepulaisena.


    • Totean

      Politiikaksi lopulta paljastui näiden mamujenkin räjähdysmäisesti kasvaneet joukot, eli tervetuloa jos tulevat länsirajalta, mutta sympatiat ei pure jos Venäjältä. Ei kyseessä sitten ollutkaan kuoleman uhan vuoksi turvaa hakeneiden auttaminen, vaan politiikka.
      Palstalla joku palautti mieleeni todellakin aiemmin Jyrki Kataisen lausumat sanat ,että Suomi tarvitsisi miljoonaa maahanmuuttajaa selvityäkseen.
      Nyt Katainen on Brysselissä vaikutusvaltaisessa virassa ja porukassa, nyt hän pystyy aitiopaikalta siellä laukomaan näitä Suomessakin ennen kuultuja viisauksia maahanmuuttajien tarpeellisuudesta. Myös Stubb liputti asian puolesta vaalikeskusteluissa, joten se lienee Kokoomuksen linja. Ehkei he ihan loppuun asti miettineet asioita, sekä haittoja ja hyötyjä .Niin tämä nykyinen hallituskin toimii, viimmeksi tänään joku broffa kirjoitti miten pakkolait on perustuslain vastaisia.

    • ymmällään

      KATAINEN SOTKI ENSIN ASIAT SUOMESSA JA SE EI RITTÄNYT, VAAN PITI LÄHTEÄ ANTAMAAN NEUVOJAAN EU:hun. Ja sotkemaan sielläkin asiat. Onko tämä sitä EU politiikkaa.

    • se_siittä_

      Venäjä on edelleen porrrvarille punainen vaate ja kaikki mitä tapahtuu venäjänsuunnalla, suurennellaan silloin kuin se on negatiivista.

      Hyvä että huomasit natsien jipon. Koko ajan on oltava tarkkana.
      Mamujahan meidän natsit tuovat palkkojen polkemiseen

    • Haans_seA

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      66
      2388
    2. Vanhuksen varpaankynsien leikkaus 89 euroa...

      Huh huh.......Parturikäynti olisi varmasti ollut 250 euroa? Kallis on suomi nykyään.
      Maailman menoa
      182
      2058
    3. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      45
      2017
    4. Viulu vaiennut

      Eikö pisnikset suju ? Vai miksi pahin yrittäjä vouhka on "kadonnu" maan alle. 🤣
      Suomussalmi
      30
      1738
    5. Anne Kukkohovi. Myy likaisia alushousujaan.

      Kuka ihme ostaa jonkun naisen likaisia alushousuja, menee lujaa kyllä tälläkin housujen myyjällä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      116
      1714
    6. Kauanko skuutteja on siedettävä? Ei tietoa liikennesäännöistä, ajellaan miten sattuu ja missä vain.

      Kauanko on kestettävä sähköpotkulautojen terrorismismia? Niillä ajelevat eivät tiedä, tai jos tietävätkin, niin eivät vä
      Maailman menoa
      170
      1396
    7. Nainen, sellaista tässä ajattelin

      Minulla on olo, että täällä on edelleen joku, jolla on jotain käsiteltävää. Hän ei ole päässyt lähtemään vielä vaan jost
      Ikävä
      207
      1349
    8. Kyllä tekee kipeää

      Luopua kaikesta mitä on elämässä saavuttanut😞 ei vaan ole enää yhtäkään hiljaista vuorokautta🤬
      Ikävä
      26
      1195
    9. Luotatko kaivattuusi?

      Jos et, mistä kiikastaa?
      Ikävä
      80
      1001
    10. En mä tiedä mitä tapahtuu

      siis tykkäisitköhän musta oikeasti. Ehkä oot pelannu liikaa rahapelejä, ehkä rakastat tyhjiä arpoja.
      Ikävä
      9
      992
    Aihe