Mot-ohjelman kakkososa oli täysi torso ja ykkösosassa luvatut nimijulkaisut jäivät kokonaan tekemättä. TÄmä kertoo tästä nykypäivän "avoimmuudesta": MAFIA hallitseet teitä paskahousuja ja peittelee härskisti omia jallituksiaan.
TÄssä salaillut keskeiset nimet eli se suomalainen MAFIA:
Panama-listan mielenkiintoisia poimintoja suomalaisten poliitikkojen osalta tässä:
Juha Sipilä
Petteri Orpo
Eero Heinäluoma
Olli-Pekka Heinonen
Sirkka Hämäläinen
Jyrki Katainen
Sixten Korkman
Johannes Koroma
Paula Lehtomäki
Erkki Liikanen
Paavo Lipponen
Sauli Niinistö
Jorma Ollila
Alexander Stubb
Ulf Sundqvist
Christoffer Taxell
Teija Tiilikainen
Jutta Urpilainen
Björn Wahlroos
Klaus Waris
Matti Vanhala
Matti Vanhanen
Täälä lisää
http://keskustelu.mvlehti.net/index.php?topic=24708.0
Suomen MAFIA onnistui peittämään Panamanimet
12
261
Vastaukset
- turvat.tukkoon
Mafia suorastaan MYKISTÄÄ katajaisen kansan:
http://www.kauppalehti.fi/uutiset/verovalttelija-vihaa-avoimuutta/Leu3rYtM - mvtoivottavasti
Ei vuotoa ole vielä tukittu kokonaan.
Kyllä sen joku saa.Ulkomailla ei ehkä ole kiinnostusta suojella Suomalaisten nimiä.
Vapaa media toivottavasti.
Yle on niin sensuroitu, ettei siitä ole mihinkään tässä asiassa - Ikiomatunto
Onnneksi on taitavia hakkereita, jotka pääsevät salattujen tietojen jäljille.
Veronkiertäjillä ei ole paljon menetettävää, he ovat jo pimittäneet moninkertaisesti mahdollisten vero-oikaisujen määrän.
Häpeääkään he tuskin tuntevat; se vaatisi moraalista selkärankaa, jota heillä ole, omasta tunnosta puhumattakaan. - varmasti_onnistuikin
jos ei tiedä mistä etsii ja löytää.
- Joxanen
Mv lehti voisi nyt näyttää kyntensä ja harrastaa hieman tutkivaa journalismia ?
Näytteet pöytään ja syylliset oikeuden eteen.
Jos teillä ei ole näyttöä niin kannattaisi lopettaa tuo typerä mölinä !- mafia.jopaljastettu
Toisaalta, ostetun "oikeus"-laitoksen suomessa pitäsi ryhtyä toimiin, tärvätäänhän jo liikkeellä olevilla listoilla kenties "aiheettomasti" jopa osto-presidenttimme mainetta päärosvona.
Ostetun "oikeus"-laitoksen olisi nyt osoitettava, että MV-lehti oli väärässä. Jos mitään ei tapahdu, meillä on mafialistat siis jo luettavana !
- seoikeiston.yle
Apunaan MAFIAlla on oikeisto-YLE:
http://www.hollilla.com/reader.php?action=thread&thread=2315432 - SELVIÖ
TOIMITTAJILLE SAATTAISI TULLA POTKUT JOS JULKAISEE TIETTYJÄ JUTTUJA. KÄSKY KÄY VAIKKA EPÄSUORAAN MITÄ SOPII JA EI SOVI JULKAISTA.
- pers.ntaaa
Juuri näin. Se siitä "puolueettomasta ja riippumattomasta" mediasta.
Se tunnetaan nykyään nk. Prnsta-medioina
- ff-f
Mulkvistin omatekoinen lista.
- paljasettu.on
JUURI se panama-lista, josta nyt vaietaan. Ihaile hartaudella.
JUURI nuo kusettajat vievät, myös sinua
- sopuli-eisnaijaa-ei
Suomen MAFIAlla ei ole muuta vaihtoehtoa kuin UMMMISTAA silmänsä panamalistalta, sillä jos he avaisivat silmänsä, heidän KAIKKIEN olisi välittömästi erottava.
Mafia luottaa nyt siihen, että kusipäät eivät tajua... siis se suomen kansa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 652950
- 432569
Kela kelaa toimeentulotukia takaisin
Ylen sivulla juttu, kun vähäisen omaisuuden takia peritään tukia takaisin ja uhataan ulosotolla. Jutussa yksi mielenkii1852263Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?312246Kyllä sut varmaan
Aika moni haluaisi, miks sä et halua niitä jotka varmaan purkkiin sut pistäis ettet pääse karkuun311431Rakastan sua
Johonkin tämä piti saada purkautumaan, ehkä se jollain ihmeellä välittyy samalla sinun suuntaan ❤️151396- 171236
- 231213
Työnsin sut aikoinani pois nainen, koska en ollut varma hyväksikäyttäisinkö sinua
Olin varma, että hyväksikäyttäisin sinua, tai että et olisi tarpeeksi kaunis tai kiva minulle, sen takia työnsin sinut p631192Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk111001