Vitiligo peittoon

Rita_

Apteekista saatavat Vichy Dermablend -voiteet ovat mahtavia! Saatavissa on erikseen meikkivoide kasvoille ja vartalolle. Voide on hyvin riittoisaa ja nopea levittää. Ja se todellakin peittää läntit ja tekee ihosta tasaisen värisen! Mullistava tuote ainakin minun mielestäni. On ollut saatavilla Suomessa jo pari vuotta, mutta huomasin vasta nyt. Tuntuu uskomattomalta, että tänä kesänä voin kulkea lyhythihaisissa vaatteissa!

2

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hipuhi

      Samaa ostin ja hyvin peittää, ei kuitenkaan täydellisesti. Laikut näkyvät hieman meikkivoiteen läpi. Silti peittävin ja paras tuote mitä tähän asti olen käyttänyt ja tosiaan ei tarvitse paljon laittaa, on riittoisaa! Hintakaan ei mahdoton. Aiemmin keväällä ostin Dermablendin meikkipuuterin, mutta sillä en saanut hyvin peitettyä. Tämä meikkivoide on paljon parempaa! Iho tosin kiiltelee kovasti, mutta mielummin kiiltonaama kuin laikkunaama. Suosittelen myös lämpimästi. :) Onko joku kokeillut dermablendin vartalovoidetta ja peittääkö hyvin?

      • Rita__

        Olen kokeillut. Olimme lomalla Aasiassa, ja joka aamu levitin voidetta koko vartalolle. Kun tekee homman huolellisesti, jäljestä tulee tosi tasainen ja peittävä. Ei ehkä ihan 100 % täydellinen, mutta olen todella tyytyväinen lopputulokseen kaikkien laikukkaiden vuosien jälkeen. Voide kestää jopa pulahdukset uima-altaaseen. Ainoa huono puoli siinä on, että jos nojailee johonkin tai istuu väärässä paikassa liian lyhyellä hameella, voidetta tarttuu mm. puu- ja kangaspinnoille. Ihossa onneksi voide pysyy tästäkin huolimatta koko päivän.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      84
      3232
    2. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      75
      1291
    3. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      177
      1220
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1030
    5. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      971
    6. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      310
      932
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      43
      849
    8. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      78
      835
    9. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      124
      825
    10. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      95
      817
    Aihe