Tässäpä tämä haudanvakava asia. Nyt joku pohjanmaalainen hamssi ajelee ylitehoilla!
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14286686/elektronista-hairintaa-kauhajoella!
OH-kutonenko häiritsee Kauhajoella? ;-)
13
1653
Vastaukset
Ainoa ratkaisu tähän pulmalliseen tilanteeseen ovat psyykelääkkeet ja pakkohoito Törnävän psyk. osastolla.
- TimelitimppaYway
Tottahan toki.Nimenomaan television ja radion päälle häiriköinnistä kyse,ihan alunperinkin.Ihmisten kotia se on helppoo,kun on näitä vastaanottimia.Poliisi tosiaan tiennyt V.2013. kun en itse radioexpertti niin tämän selvittely vienyt aikaa.Sattunut radioamatööri joskus naapuriksi,mutta ei toki sen vehkeistä kyse.Mutta tietämys kovasti lisääntyi,näistä asioista.Tämä vain isoa nyt ,perustuu tosiaan kyllä vanhaan tekniikkaan.Mutta tavallaan täs nyt vedetään koko kylän yli,isoilla radioaalloilla.
- arveluttavaa
Siis, olet vehkeistä kovastikin kiinnostunut?
- timppatäältäkoomasta
Myllis pyllis ,ne oikein tahdo ottaa törnävälle täysjärkisiä.Ikaalisisko asut nykyään Titi talos vai toivolan niemellä.Sitä se on kun järki mahtuu minigrip pussiin. Siehän olis pitkäniemi lähellä.Kaipaa nämä sivustot toki sunki tasoosiia.hyviä kylpyjä.I:)
- TimelitimppaYway
Miten sen nyt ottaa,vehkeistä kiinnostumisen.Se on vain pakko että tietää,mitä poliisille ilmoittaa.Itse enempi niinku henkisillä aatteilla matkas.Mutta en henkinen haahuilija,vaan kaikki perustuu tietoon ja järkeen.
- TimelitimppaYway
Näillä sivuillahan aina väliin keskuskustellaan Jammu sedistä ja muista. Mutta kyllä se oikeesti on seikkailu sankari nurmosta,tämä komisario jammu marttala ,joka oikeasti tälläistä kauhajoelle saa aikaan, siis ihan varmasti tämän äijän aikaansaannoksia.Ja sille ei voi mitään mitkään järjestöt,eikä sis.minit . mitään.Täytyyhän sen oikiasti olla päästänsä sairas,että kaikki paineet ylempien taholta ,ja helposti tutkimalla tämä selviäis,eikä tehdä mitään.
- Korvakuumana
Pyytäkääny seinäjoen vallesmanni tutkimahan asia, niin voirahan silläaikaa käyrä seinäjoen pankis. Vieläkö sielä korvalla painetahan ylitehoolla ja voimalinjat kuumana mökää eetterihin.
- TimelitimppaYway
Tuo tosiaan vähän raju tuo jammuvertaus,Mutta ilman muuta täs kauhajokis poliisilla iso rooli,ja valmiit rikosilmoitukset tutkimatta.Niiden tutkinta selvittäis tosi paljon asiota.On mm.henkeen ja terveyteen kohdistuvaa vainoomista ja törkeää kotirauhan rikkomista.Tämä tosiaan isoa touhua,mutta yksittäiset psykot käyttää varmasti tilannetta hyväksi,vai aiheuttanut koko ilmiön , mene tiedä?
- Hunttila
Miten tässä on jotain tuttua?
Vähän samanlaista kun nimimerkki ARTO jutteli mm. beettasoihduista! - TimelitimppaYway
En tosiaan tiennyt tälläistä beettasoihduista,näitä keskusteluja näköjään edelleen netis. Ilmeisesti ydinvoimaan liittyen,mutta ydinvoimasta ei ainakaan Kauhajoella kyse,vaikka säteilyvärinästä kyllä.Ei tiedä olisko tuo arto ollut jäljillä,mutta väärillä.Tästähän sittemmin vasta isompi juttu noussut esim. Amerikois ,oikeuden päätöksiä tehty,nimenomaan elektronisesta häirinnästä.Mutta kauhajoella ja suomessahan tähän liittyy tämä radio tekniikka,eli HAM radio lähettimet.
- MihinTämäMaalimaMenee
"Mutta kauhajoella ja suomessahan tähän liittyy tämä radio tekniikka,eli HAM radio lähettimet."
Menee sikapossuilla vähän överiksi, kun vielä kuolemansa jälkeen alkavat häiritsemään viattomia ihmisiä radiolähettimillä. Jos erehtyy vielä ostamaan kinkun (= HAM kolmannella kotimaisella) joulupöytään, niin tilannehan menee aivan katastrofaaliseksi, kun vääntävät radiolähettimensä (sikojen kielellä Transmitter) täysille. Ja vielä pahempaa, jos joulukinkulla on transceiver (lähetin-vastaanotin), niin pystyvät kuuntelemaankin, mitä salaisuuksia (esim pankkitunnuksia) ruokapöydässä höpisee.
Kyllä kannattais mennä naapuripitäjän wallesmannille selvittämään tämä asia kiireenvilkkaan ja perinpohjin, jos Kauhajoella eivät eväänsä lotkauta. Jos eivät sielläkään noteeraa, niin sitten sisäasianministerille tai suoraan Sauli Niinistölle.
- TimelitimppaYway
Tästä vielä mitä radiosignaali tarkoittaa.M/s Estonia calling ,yuotubes,kantoaalto ja mahdollisesti blackout.Eli päätelkää itse.Toki nämä keulaportit ja muut moneenkertaan tutkittiin , vedettiin vain viallisella laivalla ylikovaa syysmyrskyyn.Mutta radio tekniikasta kertoo.
- Hunttila
AA. Nyt tiedänkin, kenestä kyse nimimerkin takana. Radiotekniikkaa tai jotakin sinnepäin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 314219
Arki on paljon tylsempää
kun en voi enää ihaillen seurata työntekoasi. Hyvä puoli on se että saan nukuttua ja syötyä, ei ollut kivaa olla jatkuva383684Sen pienen ohimenevän hetken tänään sain ihailla sua
ehkä taas joskus. Taitaa aina vuosi mennä, kun eteen ilmaannut. Mieheltä naiselle.122194Mikä tarve Kontulalla on paljastaa seksityötaustansa
Anna Kontula on koettu totiseksi kansanedustajaksi. Joka tosin on puolustanut aina seksityöläisiä. Mutta nyt Kontula ava4592039Kylämme taas kartalla
Kuka se tappaja on Suomussalmelta? Onkohan taas eroperheen vesa? Turvaton lapsuus jne? Näitä huonot kortit saaneita on n111995Kansanedustaja Anna Kontulan historia seksityöläisenä
Siis mitä, mitä, mitä. Jo pitkään vasurissa istunut Anna Kontula on toiminut seksityöläisenä. Kenen äänillä tämä muija o1751388- 201296
- 1021181
Miten Pohjois-Savossa??
Miten Pohjois-Savossa sanotaan minä? Koneman kun arvioi kommentoijia tai haukkuu heitä uudella videollaan niin itsestään251110Rajuja paljastuksia Anna Kotulasta
Hesarissa: https://www.hs.fi/kuukausiliite/art-2000011410909.html701034