Mikael Jungner: Elämä ja teot 2010-2016

Olkaapa Hyvät,

2010 Jungner ilmoitti olevansa käytettävissä Ylen toimitusjohtajaksi myös toisen kauden, mutta helmikuussa Ylen hallintoneuvosto valitsi uudeksi johtajaksi Nokia Siemens Networksin Lauri Kivisen.

2011 Mikael Jungner ja hänen juontajapuolisonsa Maria Jungner ovat hankkineet uuden kodin. Mikaelilla on ennestään yksi tytär ex-vaimonsa kanssa.

2011 Sdp:n puoluesihteeri Mikael Jungner ja hänen eduskunta-avustajansa Nasima Razmyar poistuivat viimeisten joukossa helsinkiläisravintola Teatterin kesäkauden avajaisista viime viikon keskiviikkona. Tarina ei kerro, johtiko tilanne seksiin. Elämänkerta ilmestynee vasta muutaman vuoden kuluttua.

2012 Kävimme juuri viemässä avioerohakemuksen. Pitkällisen pohdinnan jälkeen yhdessä tehty päätös. Olo samaan aikaan haikea ja helpottunut, Jungner kirjoitti. Jungner on ollut naimisissa YLE:n tv-kuuluttajan Maria Jungnerin (o.s. Matthes) kanssa

2013 Kansanedustaja Mikael jungnerilla oli viime sunnuntaina kevättä rinnassa. Mikael Jungner suuteli ja kouri vierasta naista.

2013 Kansanedustaja Mikael Jungner vietti romanttista iltaa uuden Kiti-rakkaansa kanssa lauantaina tamperelaisessa viiniravintolassa.

2013 Iltalehden mukaan Mikael jätti toisen vaiheen avioerohakemuksen tänään aamulla, mutta perui sen hieman ennen kello neljää iltapäivällä

2013 Kansanedustaja Mikael Jungner ja kuuluttajavaimonsa Maria Jungner jättivät yhteisen, lopullisen avioerohakemuksen tänään tiistaina Espoon käräjäoikeuteen.
Kyseessä on viimeisin käänne omituisessa suhdesopassa, sillä Mikael ja Maria ovat jättäneet erohakemuksia ristiin ja rastiin viime vuoden helmikuusta asti.

2013 Kansanedustaja Mikael Jungner nähtiin torstain ja perjantain välisenä yönä helsinkiläisravintola Teatterin edustalla vaalean kaunottaren kanssa. Mikael on aikamoinen pelimies, sillä hänet on yhdistetty lyhyen ajan sisällä ex-vaimoonsa, tv-kuuluttaja Maria Jungneriin, tamperelaiseen Kiti Tapioon sekä useisiin muihin naisiin.

2014 "Luotan avoimuuteen kaikessa muussa paitsi parisuhdeasioissa. Julkisuus vetää puoleensa vääränlaisia naisia ja karkottaa oikeanlaisia" sanoo Mikael Jungner.
"Oman suhde-elämäni parantamiseksi olen pitänyt pääni kiinni viimeisen vuoden"

2014 Entinen aviopari kansanedustaja Mikael Jungner ja Ylen tv-kuuluttajana tutuksi tullut Maria Jungner bongattiin yllättäen erittäin läheisissä väleissä Helsingin keskustassa viime viikolla.

2014 Ilta-Sanomat kertoi äskettäin kansanedustaja Mikael Jungnerin seurustelevan Emilia-nimisen näyttävän vaaleaverikön kanssa. Emilia on vasta 23-vuotias, joten ikänsä puolesta 49-vuotias Mikael voisi olla vaikka rakkaansa isä.

2014 Lakivaliokunnan demarijäsenet olivat ratkaisevassa asemassa, kun eduskunnan lakivaliokunta äänesti tänään tasa-arvoisen avioliittolain puolesta. Mikael Jungner myöhästyy äänestyksestä.

2015 Mikael Jungnerin Emilia-rakas lähetti miehille nakukuviaan.

2015 Kansanedustaja Mikael Jungner lähtee Emilia-rakkaansa kanssa lemmenlomalle Afrikkaan.

2015 Mikael Jungner ja Emilia-rakas: Selätimme suhdekriisin! Entinen kansanedustaja Mikael Jungner ja hänen puolisonsa, vaatemyyjänä työskennellyt Emilia Poikkeus juhlistivat syyskuun lopussa ensimmäistä vuosipäiväänsä. Helsinkiläisessä Teatteri-ravintolassa tavanneen pariskunnan suhde on ollut tähän asti täynnä vahvoja tunteita.

2016 Ex-kansanedustaja Mikael Jungner ja Emilia Poikkeus erosivat taannoin puolitoista vuotta kestäneen suhteen jälkeen. Otin eron puheeksi, mutta päätimme siitä yhdessä Mikael sanoo. Eron jälkeen on tullut muutama treffipyyntö, mutta minulla ei ole vielä treffailuvaihe menossa.

2016 Ex-kansanedustaja Mikael Jungner ei usko koko elämän kestäviin parisuhteisiin. ”Saa tehdä mitä haluaa ja kukaan ei motkota”

2016 Mikael Jungner lataa Facebookiin epäloogisen ja hävyttömän huonon tekstin - sinänsä totuuden mukaisella otsikolla "Enemmistö kansasta hitaalla käyviä, kapeakatseisia tonttuilijoita" ja jota Iltapaska ehrehtyy siteeraamaan kunnon uutisten puutteessa.

2016 Mikaelin Facebook päivityksestä selvästi kiihtyneenä, EP:n keskustelupalstan vakiohäirikkö ja retardi, mm. nuorissa_on_tulevaisuus nimimerkillä esiintyvä rajatapaus, aloittaa ennennäkemättömän Jungner "kopioi ja liitä" floodauksen kaikkiin mahdollisiin viestiketjuihin.

2016 Suurin osa ihmisistä on avautumisesta vaivautuneita, mutta jotkut, itsensä älyköksi korottaneet sossut hymistelevät kilpaa Mikaelin tekstille, joka kuitenkin lytätään raskaamman päälle sosiaalisessa mediassa.

2016 Mikael vierittää seuraavana päivänä syyn Iltapaskan suuntaan sanoen "Tuo on IS/IL sosiaalipornoilua. Esimerkkeinä enemmistön tonttuilusta mm Brexit, Turkki ja Trump"

2016- Tuuli on kääntynyt:

Johtavan Hyysärimedian, Helsingin Sanomien kommentointi näyttää lähinnä Hommafoorumin keskustelulta.

"Jokainen "hitaalla käyvä" tajusi samantien, kun tulijat olivat aikuisia voimissaan olevia nuoria miehiä, että nyt vedetään ilman vaseliinia. "Älyköille" se oli kutsu häihin"

hs.fi 25.7.2016 http://www.hs.fi/ulkomaat/a1469409509905

7

273

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • JungnerinTeot0

      Kertoo Jungnerin epävakaasta persoonasta oleellisen, ei jatkoon.

    • PekoniUllatuuuus

      Noooh siinähän kurttunaama vikisee niinku muutkin hiiret!

      Pitää uskoa että luonto hoitaa maanpetturit ja ihmisyyden vastustajat! ;)

    • Etpä taida olla pätevä arvostelemaan mensan jäsentä, miestä joka nosti raskaasti tappiollisen Ylen kannattavaksi.
      "Elämänkertasi" näyttää koostuvan enimmäkseen juorulehtien uutisista, joten aika kevyttä kauraa on. Kenen tahansa julkkiksen elämänkerta olisi värikäs, jos siihen kirjattaisiin roskalehtien jutut faktoina. Tulee mieleen eräs Homelius, joka on esimerkki siitä miten keltainen lehdistö toimii.

      Arvailusi floodauskampanjasta meni metsään, minulla ei ole mitään syytä moiseen, saati aikaa, kun lukemattomaksi merkittyjä vastauksia on liki 4000. Täydellisiin asiattomuuksiin en toki vastaa vaikka lukisinkin.
      Tämä oli kai tässä?

      • TheTruth

        Luontoäiti olisi poistanut Mr. Jungnerin maallisen majan ajat sitten planetaltamme . Evoluutio ei lääketieteen ansiosta päässyt toteutumaan, vaan heppu käyttää edelleen hyödyllisiä suvakki idiootteja hyväkseen, ja näitä typeryksiä piisaa täälläkin, kuten nimimerkit mosa.auttaja ja Not.


    • Mosa.uttaja

      Jungner oli niin oikeassa. Kaalilaatikosta kuuluu katkeraa mussutusta.

      • Mosa.uttaja

        Oho multa pääsi piaru.


      • nuorissa_on_tulevalisuus

        Joko tuloo kakkososaa pian? En pysty odottamaan enää!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      85
      7397
    2. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      213
      7231
    3. Kela maksoi etuuksia 17,3 mrd. eur, yritykset sai 10,6 mrd.

      Tuohon päälle vietiin vielä palkansaajilta työeläkeloisille 27,5 miljardia euroa. Etenkin Suomen Sosialistiset Yrittäjä
      Maailman menoa
      67
      5226
    4. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      135
      4990
    5. Näin tyhmä vasemmistolainen on: "S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      kun siellä ei ole hihhuleita eikä persuja." Vain tyhmä eli heikkoälyinen vasemmistolainen voi tehdä noin lapsellisia ju
      Maailman menoa
      73
      4764
    6. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      115
      4627
    7. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      39
      4520
    8. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      82
      4226
    9. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      103
      4010
    10. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      157
      1640
    Aihe