Miten suhtautuisit nainen

näinpäinsama

jos kaipaamasi mies huomioi muita naisia ja he tuntuvat pitävän siitä?

1. Itsetuntosi kärsii kolauksen, kärsit tilanteesta. Loukkaannut miehelle. Jätät hänet jatkossa huomiotta, muutut kylmäksi sekä etäiseksi.

2. Pidät siitä, että muutkin ihmiset ovat huomanneet miehesi ja osoittavat sen myönteisellä tavalla huomioimalla häntä. Tilanne ei muuta suhtautumistasi kaivattuusi.

3. Yrität esittää muut naiset kaivatullesi huonossa valossa ja nostaa itsesi ylitse muiden. Koet kilpailuviettisi heräävän ja haluat yhä enemmän voittaa miehen itsellesi.

4. Muu mikä?

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EiSittenKiinnosta

      Selkeä 1.

    • Korjaus

      Tai korjaus: ehkä kiinnostaisi mutta sitä en näyttäisi enää ikinä. Se olisi sitten siinä.

    • RiippuuTilanteesta

      Riippuu varmaan vähän miten. Jos se on ihan perus ystävällisyyttä joka kuuluu hyviin käytöstapoihin, niin pidän miestä vain hyvin kasvatettuna, hyvät käytöstävat omaavana kivana ja kohteliaana ihmisenä.

      Jos se on taas sitä että mies menee läpsiin naisia perselle ja sanoon "annatko pusun" "mennäänkö paneen" "sulla on muuten hyvä perse" "hyvät tissin saanko kokeilla miltä ne kädessä tuntuu" tms. muuta pleijeri tyylistä panosettiä niin katson että hän ei ole mun tyyppiä oleva mies. Etsimme sitten pikkasen eri tyylistä suhdetta. Hän kevyttä seksiä ja minä taas vakavampaa jonka takia sellainen villiä ja vapaata fuckbuddy suhde-elämää elävä ei minulle sopisi eikä meillä oikeastaan löydettäis samaa aaltopituuttakaan. Joten turhaa sitä haaskata kummankaan aikaa sen enempää.

      Mustasukkainen en olisi toteaisin vaan että tavoitteet ihmissuhteen suhteen menee ihan erilatuja joten ei toimi ja siksi suuntaisin oman katseeni muihin miehiin sekailija seksihurjastelijan sijaan. Hän ei ole valmis sitoutumaan ja siinä että on voi mennä aikaa vielä pitkään joten antaa villimiehen elää sitä seksihurjastelu aikaansa niin kauna kuin on tarve. Kukin kehittyy omalla vauhdillaan kohti sitoutuvaa parisuhdetta ja sitä ei saa oikein mennä esteleen millään vaatimuksilla. Ei sellaista ihmistä voi sitoa, se pitää antaa mennä vapaana.

    • Simpleasthat_

      Jos hän on kuuma kolli, se on ymmärretävää. Jos itsetunto ei kestä, vaikka hän olisi uskollinen ei kannata pariutua.

    • iuytrtuiytiuyu

      4) Revin nartuilta niskat irti, mun miestä ei vokotella!

    • taas.vastaamassa

      4) Muu
      Eli kärsisin siitä, mutten muuttaisi suhtautumistani mieheen. En myöskään alkaisi kilpailemaan. Jos on mennäkseen niin menköön ja takaisin ei ole tulemista. Olen jo yhden elämän tarpeiksi riittävästi kärsinyt salarakkaista (=äksän)

    • neljäsanoisin

      Se hieman sattuu, mutta en välitä siitä. Niin kauan, kun hän on vapaalla jalalla, en välitä muiden huomioinnista. Silloin haittaisi enemmän, jos hän olisi kanssani parisuhteessa. Eli tällä hetkellä en välitä, enkä muuta käyttäytymistäni.

    • VastuuJaVapaus

      Voi kauhistuksen kananhäkki noita vaihtoehtoja! Tottakai niin mies kuin nainen PITÄÄ HUOMIODA myös muita ihmisiä. Olisin tyytyväinen ja ylpeä hänestä, että hän osaa käyttäytyä ja osaa ottaa myös muut huomioon. Hikertelisin onneni kukkuloilla, kuinka hieno mies on kyseessä:) Pöksyt pyörisivät jaloissa:D (sekin vielä)

    • aikuinennn

      4. Jos mies huomio muita enemmän kuin minua, se kertoo, että he ovat kiinnostavia, en minä. Ei kestään tarvii väkisin olla kiinnostunut.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      45
      3553
    2. Riikka on siis suomalaisille velkaa 84 mrd

      Jos kauhukabinetti istuu vaalikauden loppuun. Keskimäärin yli 20 miljardia uutta velkaa rikkaiden veronalennuksiin jokai
      Maailman menoa
      69
      3211
    3. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      30
      2995
    4. Sanna on suomalaisille siis velkaa 24 mrd euroa

      Muistanette vielä kuinka Italian remonttirahoja perusteltiin sillä, että italialaiset ostaa suomalaisilta paidatkin pääl
      Maailman menoa
      159
      2758
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      12
      2293
    6. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2269
    7. Kirjotan ikävää ulos

      Haluaisin kuulla mitä ajattelet minusta. ihan mitä vaan mitä mietit. Voisit kertoa minulle, tai sitten kirjoittaisit run
      Ikävä
      14
      1698
    8. Sinä se vaan jaksat

      Suosittelen lopettamaan hyvissä ajoin, tuo toimintas ei auta unohtamiseen. Jossain vaiheessa asia julkistuu enkä usko et
      Ikävä
      23
      1597
    9. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      3
      1557
    10. iltalehden uutinen poistettiin?

      Jämsässä koulussa rikosepäily avustaja juu
      Jämsä
      15
      1356
    Aihe