TROLLEISTAASIAAA!

paljonon

paljon on täällä trolleja? ;)

http://www.pelastussanoma.fi/keskustelu/viewtopic.php?f=1&t=439

Trolleista asiaa

Shalom kaikki!

Jouduimme taas tänä aamuna massiivisen venäläistrolliarmeijan hyökkäyksen kohteeksi. Poistelin yli 10 massaposti viestiä ja saman verran valmiiksi rekattuja nimimerkkejä, jotka olivat valmiiksi tehty ilmeisesti suurempaa ja laajempaa hyökkäystä varten tms. vaikee sanoa.

Nuo trollit rekkaavat nimimerkkinsä ja toteavat ettei heillä olekaan mm. kuvan tuntioikeuksia, koska positin ne jo viime keväänä koska joku keksi tehdä meidän sivustosta sillä tavalla pornosivut. Elikkä nykyään uusi käyttäjä ei voi tehdä muuta kuin kirjoittaa ja lähettää yksityisviestejä yms.

Vasta olikohan se joku 20 päivää kun on kulunut, niin uusi käyttäjä pääsee normaalien käyttäjien listalle, jonka jälkeen hän voi alkaa postaileen kuvia. No sen arvaa miksi nämä rekisteröi nimimerkkejään odottamaan sen kolme viikkoa mutta minä olen antanut ennaltaehkäisevästä syystä porttikiellon epäilyyttäville nimimerkeille ja varmistan vielä ip osoitteen kautta että "jassoo, Ukrainasta tai Venäjältä tms." joten banniin menee heti.

-----------------

täällä ei bannata!

0

83

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Riikka Purra haluaa muuttaa

        maahanmuuttopolitiikkaa. Me suomalaiset halutaan, että Riikka Purra muuttaa pois suomesta eikä tuu ikinä takas....
        Maailman menoa
        165
        9402
      2. Maataloustuet pois

        Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
        Maailman menoa
        347
        7122
      3. Australia, Britannia ja Kanada tunnustivat Palestiinan

        Aikooko Petteri Lapanen pysytellä persujen ja uskovaisten panttivankina ja jättää Suomen historian väärälle puolelle?
        Maailman menoa
        105
        6052
      4. Mitä juuri sinulle kuuluu?

        Tänään? Rehellisesti.
        Ikävä
        165
        4027
      5. Onnea Riikka! Työttömyys aste on nyt täysi kymppi!

        🎯 💪 Kiitoksia Riikalle ansiokkaasta työstä Suomen kansantalouden tuhoamisessa. V.Putin suljetun rajan tuolla puolen
        Maailman menoa
        17
        3649
      6. Riikka jytkytti työttömyyden uuteen ennätykseen!

        Erinomaista työtä jälleen kerran irvistelevältä saksiniekalta. ”Yhtä korkeaa työttömyysastetta ei löydy työvoimatutkimu
        Maailman menoa
        75
        3483
      7. Joulukinkku NYT

        Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
        Maailman menoa
        35
        3308
      8. Hyvällä tuurilla Suomen väkiluku nousee 7 miljoonaan

        Vuoteen 2050 mennessä, mikäli onnistumme maahanmuuttopolitiikassa hyvin. Näin analysoi väestötieteen tohori Hiilamo. ht
        Maailman menoa
        81
        3299
      9. Kaivattusi nimi

        Kaivattusi nimi on
        Ikävä
        191
        2940
      10. On asioita joita kadun

        Yksi niistä on eräs J mies. Olen vasta hiljattain tajunnut. Kuinka väärin tein. Tulit sydän tarjottimella.. mutta tässä
        Ikävä
        17
        1906
      Aihe