Oikeaan ratkaisuun

Järkiinsätulleet

päädyttiin.
Helpottunut olo.
Voi keskittyä taas muuhun elämässä.
Turhat höpinät jää taakse. Vai mitä mieltä olet?
Eikö olekin nyt hyvä?
Elämä on ihanaa. Sydämen sopukkaan jäät, sieltä joskus sinut esille kaivan ja muistelen. Kaunis muisto.

15

192

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • voisitko_vastata

      Olikos tämä mieheltä naiselle vai päinvastoin?
      Minä nimittäin en ole järkiini tullut, ja siis nainen olen.

    • Kakkoselletiedoksi

      Joko saitte riitanne sovittua? Eli kerroit ettet käräytä! No hyvä tietää katsotaan kun mies tulee töistä. Eli teidän juttu ohi? Miten ratkaisu tapahtui? Tänään? Huomasin aamulla miehen käytöksen kun mese viestejä laitoit. Jospa se nyt rauhoittuu ja näen kuinka ratkaisu tehty. Kylläkin tämän piti olla jo vuosi sitten hoidettuna. Helpottaa varmaan meitä kaikkia kun lopullisen ratkaisun saitte asialle.

      • Miehentäytyytehdämitämie

        Tämä oli kylläkin mieheltä naiselle.
        Olet aika aktiivisesti mukana näissä parisuhdekeskusteluissa, toivottavasti myös sinun tilanteesi selviää.


    • ohhos

      miks kummassa matkit noita kahta viestiä tossa vieressä????

    • näin_on_hyvä

      Meinasin jättää vastaamtaa kun ajattelin naisen aloitukseksi, mutta jos tosiaankin oli mieheltä niin kyllä, näin on hyvä.

      • kunhankysäsen

        mitäväliä on sillä vastaako vieraalle naiselle vai vieraalle miehelle?


      • näin_on_hyvä
        kunhankysäsen kirjoitti:

        mitäväliä on sillä vastaako vieraalle naiselle vai vieraalle miehelle?

        Vieraalle miehelle vastaamisen todennäköisyys on vain 80 % ;)


    • kummastustämä

      eikös ne höpinät jatku ikävällä, himolla ym ihan entiseen malliin?

      • Etteköymmärrä

        Kyllä ainakin osaltani jatkuu. En ole ap. Kivaahan tämä on.
        Kyllä se täytyy ymmärtää että palsta voi olla mitä vain, totta, tarua tai satua. Joka leikkiin lähtee....


      • eräältänaiselta

        Niin leikin kestäköön... ;)


      • achtungachtung
        Etteköymmärrä kirjoitti:

        Kyllä ainakin osaltani jatkuu. En ole ap. Kivaahan tämä on.
        Kyllä se täytyy ymmärtää että palsta voi olla mitä vain, totta, tarua tai satua. Joka leikkiin lähtee....

        mut hei eihän toi sulle sanonukkaan vaan alottajalle, outoo mennä vastaan toisen puolesta.


    • Helpotuksenhuikaus

      Niin päädyttiin.

    • Misietolisiniinrohkea

      Voi sinua, kun kirjoitit kauniit ajatuksesi tänne, eikä hän tule niitä koskaan tietämään. Raukka ajattelee sinun kylmästi hänet hyljänneen. Miksi et kertoisit tätä hänelle itselleen?

    • minä.järkevä.nuori.mies

      Mukavaa, kun tuhlaatte aikaanne sepustamalla tänne mielikuvituksenne tuotteita. Mahtaako tukan sijalta kasvaa sammalta nettielämänne tuloksena. Koti mahtaa näyttää myrskyn jäljiltä, muistatteko edes syödä välillä? Milloin olette viimeksi olleet työelämässä? Ihan vain ihmettelen, ei tarvitse vastata.

    • Eipämuuta

      Hienoa jos pystyitte ratkaisemaan yhdessä. Minulla ei ole ratkaistavaa koska ei ole keissiä. Silti joskus haen mielessäni ratkaisua johonki joka ei ole ratkaistavissa, koska ei ole keissiä, typerää sanoisin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Marinin hallitus hyväksyi soten (105-77) vuonna 2021

      vastaan äänesti Kok, persut, KD, Liike Nyt. Nyt on sitten käynyt niin kuin on käynyt. Pääkirjoitus: Sanna Marin jätti
      Maailman menoa
      83
      5667
    2. Sanna Marin teki sen, mihin muut eivät pystyneet - sote kerralla maaliin

      Yli 15 vuotta Suomessa vatvottu sote-uudistus meni lopulta läpi Sanna Marinin hallituksen aikana. Edeltävät hallitukset
      Maailman menoa
      71
      5523
    3. Enää viisi yötä Sannan kirjaan

      Ihan täpinöissään tässä odotellaan. Vaikea pysytellä aloillaan, kun koko ajan tekisi mieli jo kirjakauppaan rynnätä, mut
      Maailman menoa
      38
      3800
    4. Lehtinen: "Oli demareidenkin onni, että valkoiset voittivat sodan 1918"

      Lasse Lehtisen mukaan vasemmalla on radiohiljaisuus hänen uutuuskirjastaan, "Läheltä piti. Kansakunnan hurjat hetket" L
      Maailman menoa
      109
      2912
    5. SDP:n valtuutettu valehtelee koulutuksensa

      SDP:n helsinkiläinen kaupunginvaltuutettu Mahad Ahmed käyttää maisterin titteliä suoritettuaan 60 opintopisteen epäviral
      Maailman menoa
      94
      2772
    6. IL - 100 000 potentiaalista sotilasta pakeni Ukrainasta!

      "Ukrainasta nuorten miesten joukkopako Liki 100 000 asevelvollisuusikäistä miestä on poistunut Ukrainasta parin viime k
      Maailman menoa
      38
      2732
    7. Anteeksi T

      Aamulla olit iloisena huomenta toivottamassa ja minä naama mutrussa sanoi huomenet takaisin. Tajusin vasta yläkerrassa
      Ikävä
      13
      2021
    8. En mä tahallani ole näin hankala.

      Mulla oli kuusi vuotta sitten vähän samanlainen tilanne ja se päättyi huonosti. Ilmeisesti kuvittelin kaiken silloin ta
      Ikävä
      16
      1766
    9. Harmittaako mies, että yhteys katkesi?

      Olisitko halunnut, että olisi säilynyt jonkinlainen yhteys vai oliko parempi polttaa sillat takana?
      Ikävä
      234
      1634
    10. Harmittaako että

      Annoit niin paljon positiivista huomiota ja rakkautta kaivatullesi
      Ikävä
      156
      1394
    Aihe