Jaahas, Muulin VARALLISUUS-verot reippaaseen nousu

terv.paskahousuille

...uuuuunnnnnn !

""Kiinteistövero nousee tänä vuonna 145 kunnassa. Valtaosa joutui korotuksiin hallituksen päätettyä korottaa veron ala- ja ylärajoja. ""

Näin se natsien kiky-hallinto lepuuttaa muuleja "kissanpäivillä" ja inflaatiolla .

Kun Herrrrlinin sanomat tänään kertoivat, että muulin sähkön hinta EI ole euroopan kalleinta niin tämäkin natsi valehteli jälleen kerran. Eikä se ollut ensimmäinen !
Muuli saattaa päästä 15 sentin kwh-hinnalla, jos kuluttaa 30 000 kwh vuodessa. Mutta ei siis 15 sentillä. Arvatkaapa, paljonko 25 senttiä/kwh maksava manoliitto kuluttuaa sähköä vuodessa ??? Se näet jäi näiltä keskusta-oikeistolaisilta kusettajilta kertomatta ! No minäpä kerron: 2000 kwh/v. Onhan siinä vissi ero mutta kusettajat vetivät muulia retkuun... ... siis jälleen kerran !

""Uutta lainaa nostettiinkin ennätystahtiin,. ..."" . natsit kertovat. Aivan, kun vanhat jäävät maksamatta !!!

5

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • repomiehen.rauno

      Onko nämät natsit niitä samoja natseja jotka ajelevat junalla kivasti vuoristossa ja syövät rauno repomiehen varastetut lääkkeet myös samalla, silleen kivasti ?

      • nyt.snaijjaan

        Näitä nykypäivän NATSEJA yhdistää menneisiin aikoihin ainoastaa GÖBBELS, jos halutaan mennä niin kauas. Ei muuten eli viekkaasta ja suunnitelmallisesta propagandasta on kyse.
        "Ruumiitakin" tulee, muttei siinä muodos ku ennen vaan taloudellisia "vainajia".
        Jokos nyt snaijjaat ?


    • AIJAI_MAISKIS

      Kiinteistöveron nousu nostaa myös vuokria. Tietysti pieni siivu meetvurstia aina päälle. Tyffelin selkänahasta nimittäin ;)

    • sälyttävät.muulille
    • hansun.hätä.on.suuri

      Omansa ajoissa ostaneet elävät TYFFELIN SELKÄNAHASTA tehdyllä meetvurstilla. Kuten sinunkin nahasta tehdyllä, HAANS. Tai eivät nyt suorastaan elä, mutta on se mukavaa extraa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan firma haastettiin käräjille

      Seiska: Martinan firma haastettiin käräjille, taustalla outo rahasotku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      319
      2432
    2. Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken

      ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi
      Maailman menoa
      271
      2270
    3. Veriteko Kajaanissa.

      Nuorta naista epäillään puukotuksesta. Väkivaltaisuus lisääntyy, eihän ole kauan kun kyse oli samanlaisesta teosta.
      Kajaani
      23
      1489
    4. Miksi haluat satuttaa

      Sillä tiedolla ettet välittäisi minusta vaikka se ei ole totta. Silti tiedän että rakastat minua edelleen. Niinkuin sano
      Ikävä
      51
      1377
    5. Toivotko vielä et

      Päätyisimme yhteen?
      Ikävä
      87
      1291
    6. Millainen ihminen linda brandt-ahde on

      Hän on nyt julkisuudessa varsin eriskummallisen asian tiimoilta
      Lappeenranta
      45
      1256
    7. Martina makkarankuori päällä

      Voi hyvää päivää minkä asun oli valinnut Emma gaalaan, ei jäänyt kenellekään epäselväksi, minkälaiset rinnat on naikkose
      Kotimaiset julkkisjuorut
      165
      1244
    8. Oletko kaivattusi

      Mielestä hyvä sängyssä🤔
      Ikävä
      102
      1236
    9. Miksi ette halua kaivattuanne

      Yksi syy tai tekosyy.
      Ikävä
      82
      1231
    10. Anna vihje jonka vain te tiedätte

      Tällä näkyy olevan monia etsijöitä ja kaipaajia. Otetaan ketju jossa voi antaa vihjeen. Kirjoittakaa jotain mitä muut e
      Ikävä
      90
      1214
    Aihe