Tiedoksi, näin Laitilassa. Linkin juttu päivitetty 8.3.2017
http://uutismaailma.com/turvapaikanhakija-epailtyna-nuoren-tyton-raiskauksesta-laitilassa-poliisi-ei-loyda-vaikka-notkuu-paivat-abc-asemalla/
Turvapaikanhakija raiskasi koulutytön Laitilassa
14
1070
Vastaukset
- we34
Kyl se ois tarvittu vokki tännekin. Meidän kaupungin tytöt jää ilman tuotakin. Laitlas kaikki paremmin.....
- Jooppi
Herran kuvat alla,haluaa treffiseuraa Uusikaupunki...
http://mvlehti.net/2017/03/09/valokuvia-laitilan-raiskaaja-afgaanista-faiz-yaqubista/ - Homopoii
Eiköhä käydä kyläs
- enolerasisti
Monikulttuurisuus on rikkaus, ei mulla muuta ja kai sitä nuori mies hiukan saa keppostella ja raiskaa ne suomalaisetkin mutta tämä oli yksittäistapaus.
- bbnmmm
"raiskaa ne suomalaisetkin mutta tämä oli yksittäistapaus" juu ikävä kyllä sitä tekee myös suomalaiset. Mitäs jos pakolaisia olis noin miljoona täälä kotisuomessa,tuskin kirjoittaisit noin...
- 56gghj
bbnmmm kirjoitti:
"raiskaa ne suomalaisetkin mutta tämä oli yksittäistapaus" juu ikävä kyllä sitä tekee myös suomalaiset. Mitäs jos pakolaisia olis noin miljoona täälä kotisuomessa,tuskin kirjoittaisit noin...
Sarkasmi ja sen ymmärtäminen on taitolaji....
- vvbnaasd
Sarkasmi on ,raiskaus ei ole sitä.
- Kleopatriootti
Raiskattu tyttö oli tapahtuman jälkeen yrittänyt itsemurhaa. Se ei onnistunut. Tyttö on hoidossa ja hän on ollut usean kuukauden ajan pois yläkoulusta. Voimia hänelle ja hänen perheelleen. Mikään ei heillä tule enää koskaan olemaan niin kuin ennen. Tapauksen vaikutukset ulottuvat pitkälle myös taloudellisesti, uhri tulee pitkään tarvitsemaan mm terveydenhuoltopalveluita. Ei tiedetä, tuleeko hänestä koskaan veronmaksajaa. Tämä Laitilan tapaus on siitä mielestäni erilainen, että se onnistuttiin kauan pitämään pois julkisuudesta. Mitä tässä tehtiin eri tavalla? Meitä paikallisia ei ole informoitu eikä varoitettu mitenkään. Tapaus on sattunut Shellin alikulussa valoisaan aikaan (kantatie 43 ja valtatie 8 valoristeyksen alikulku). Yleensä tp-hakijoiden joukot (miehet) kokoontuvat Laitilassa joko Shellillä tai ABC:llä. Ovatko he niin saman näköisiä, ettei poliisi löytänyt tekijää?
- onseniinväärin
Kiukku tulee kun turvapaikanhakijoihin liittyvä negatiivinen asia ja rikokset joko "unohdetaan" uutisoida tai uutisoidaan hyvin ohimennen huomaamattomasti ja sitten kun joku touhuun kyllästynyt ottaa Suomen lipun käteen ja sitä vähän heiluttelee, niin asia uutisoidaan kauhealla mesoamisella ja paasaamisella ja annetaan ymmärtää, että siellä ollut agressiivinen ja uhkaavan oloinen ilmapiiri ja väkivaltaa ja ties mitä... ohikulkevaa "Mairea" toimittaja myös haastattelee, samalla kun Maire korjaa kukkahattunsa asentoa ja puristaa toisella kädellä keppihevostansa ja toisella kädellään uusien turvapaikanhakijoiden joukosta löytämänsä puoltanuoremman puolisonsa reittä ja rakkauskin kuulemma kukoistaa ja hääkellot kuulemma pian soivat.....niin ja ohikulkija Mairekin kuulemma tuntee ilmapiirin hyvin uhkaavaksi, katsellessaan Suomen lippua heiluttavaa henkilöä.
...Suomessa ei kai sitten enää saa ajatella Suomen parasta ja olla isänmaallinen. - ghjtyu456
HYVÄT YSTÄVÄT: TÄMÄ ON KUULUTUS. Tehkää joku, kenellä on siihen riittävästi voimia ja aikaa TUTKINTAPYYNTÖ UUDENKAUPUNGIN POLIISIN TOIMINNASTA TÄMÄN TAPAUKSEN TIIMOILTA. Miksei laitilalaisia varoitettu? Miksei laitilalaisia suojeltu millään tavalla, vaikka paikkakunnalla oli irrallaan vaarallinen raiskaaja? Miksi asukkaat asetettiin vaaraan? Miksi asukkaille ei tiedotettu? Poliisin tulee joutua vastuuseen. Auttakaa joku tässä, tämä on tilaisuus.
- Tahrattulaitila
Myös Laitilan yläasteen eräiden opettajien toimet tulee tutkia. Koulutyttöjä on pakotettu esim. lähtemään yksin ulos kävelylle, jos he eivät ole liikuntatunneilla voineet osallistua esim. uintiin kuukautisten takia. HUOMIO: PAKOTETTU. Vanhemmat ilmaisivat huolensa asian johdosta, mutta heitä ei kuunneltu. TUTKITTAVA ASIA TÄMÄKIN.
- junttikylä
Vatipää natseja ei liikuta kun suomalaiset miehet raiskaavat...
- ihmettelijävaan
Heikoilla olet puolustuksinesi, kun natseiksi täytyy alkaa porukkaa haukkumaan, kuplasi puhkeaa pian. Aina kun julkisuudessa kerrotaan rikostilastoja, niin niissä kerrotaan lukumäärällisesti ja prosentuaalisesti miten paljon on suomalaisten ja miten paljon ulkomaalaisrten tekemiä kokonaisrikosmäärästä, mutta koskaan tilastoja ei verrata suhteessa väestömäärään....huomioiden että suomalaisia on yli 5 miljoonaa ja muita vain kymmeniä tai korkeintaan satojatuhansia.
- Laitilalainen
Tämä Laitilan nuoren tytön tapaus sai vihdoin 13.3. valtakunnan tasolla huomiota, kun valtakunnan suurimmat mediat uutisoivat asiasta. Uutset löytää netistä, kun vähän käyttää hakukonetta.
Ketjusta on poistettu 9 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1544523Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja811605Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn391560GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys551486- 841387
Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!381379- 671308
- 681131
- 591076
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle391002