ja sitä mukaan koiraihmiset löntystävät pikku tuiterissa usuttamaan piskejään jonottajien kimppuun. Kannattaa nyt olla tarkkana kun menette jäätelökioskille että jos tulee niitä kellon kysyjiä tai tulen kysyjiä niin he vaan yrittävät kiinnittää huomionne muualle kuin verenhimoisena murisevaan koiraan.
Meille on monesti käynyt niin että vaikka olemme perheenä kävelykadulla ja jäätelökioskilla, niin koiranomistajat siinä pyörii.
Kyllä jää sille tielle jos yksin menee ostamaan jäätelöä.
Pahoja paikkoja kesällä, pikku kännissä soittoravintolaan sipsuttavat koiranomistajat ovat vaarallisia.
Onneksi tiedän tapauksia enkä mene halpaan, mutta moni menee, ja siinä lapset jäävät ilman vanhempaa. Niin julmia on ne koiranomistajat joilla ei ole mitään menetettävää kuin maine.
Jäätelökioskit ovat taas avautuneet
Totuus.esiinn
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 372584
- 502350
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle492202Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3321912- 1311611
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161485Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan71338Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?101187- 411095
Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!
Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii661066